Объркана съм!
Здравейте искам малко помощ от странични хора.
Имам си приятел от почти четири години насам.
Заедно сме още докато бях ученичка(не беше отдавна от преди година).
Сега не не сме в България от една година. Живеем в друга държава.
Мислим да имаме деца.
Има няколко проблема обаче. Те са следните:
1)Обичаме се по много странен начин-трябва да се караме винаги, и двамата сме много инати. Според мен чела съм много книги, поне единият трябва да отстъпва, но при нас това почти винаги съм аз. Дори и да съм права в дадено отношение според него винаги греша. По малка съм с 9 години. Знам, че разликата няма нищо общо по принцип, но мисля, че тук има. Моят приятел иска да е във всичко първи. Не мисля, че се съобразява с мен. Прави си планове за неговия живот в повечето от които аз не съществувам. Това ме дразни. Той е турчин, аз съм българка. Той е зодия риби, аз съм овен. И все пак нещо не е както трябва. Караме се за най-дребното нещо. Напоследък дори и сексуалният ни живот не е както трябва. Разбирам, че е на работа, че е изморен, но това според мен не е оправдание. Постоянно трябва да завися от него за абсолютно всичко. Дойдох тук, за да започна работа, но уви не става. Постоянно ми натяква, че трябва перфектен френски език. Според мен, колкото и да се заблуждавам иска да му е наготвено, изчистено и куп други неща. Като се прибере да има кой да му отвори, да има кой да му сложи да вечеря, да има кой да прибере, да има кой да се грижи за него по всякакъв начин. Това преди ми беше приятно докато получавах внимание, сигурност и всичко от което се нуждае една жена. Опитвам се да поговоря с него за всичко, но той е много потаен. Държи се странно. Няма начин да ми изневерява сигурна съм на милион процента. Не е такъв. Не пие, не пуши. Не го интересуват каквито и да било забавления. Нито дискотеки, нито разходки, нито забележителности нищо. Иска си човека да си седи вкъщи и аз да съм до него постоянно. Иска все аз да говоря, той да мълчи и само да слуша. Много го обичам, но мисля, че не можем така да продължаваме. Не сме се карали веднъж сериозно, не сме се разделяли веднъж. Имаме си много спомени и хубави и лоши. Преживели сме много неща заедно. Ходили сме на много места заедно и в България и тук. Помагал ми е много за всичко за което съм благодарна, но мисля, че така не се живее и въпреки всичко не го оставям. Не мога да разбера защо. Акълът ми, мозъкът ми казват, че това не е правилно, а сърцето друго. Много съм объркана. Да всичко което искам го имам, но на каква цена. Той е винаги сериозен с него не може човек да се шегува или забавлява.
Имам един приятел на една моя съученичка брат и. Всъщност тя е най-добрата ми приятелка от 6 години насам. Той е 89година, аз съм 92година. Приличаме си много с него. Преживели сме много заедно. Винаги намираме какво да си кажем. Започваме от една тема и стигаме до някоя която е съвсем, съвсем различна от първоначалната. Забавляваме се страшно много. За него аз съм принцеса. Много е добър и грижовен и всичко за което мечтае една жена. Снощи ми е писал това съобщение във фейсбук разберете сами какъв е само от димите му:

Не веднъж съм ти казвал и доказвал, че с теб си приличаме много.
Мойте емоции, желания, мечти и стахове се сливат с твойте.
Искаш и засложаваш да бъдеш разбирана, уважавана, ценена,
развеселявана и обичана.
Желаеш да бъдеш с човек, който те познава най-добре от всички,
за да не те съди само по действията ти, без предварително да ги
е осъзнал, а да знае, как мислиш и действаш, засложаваш да си с
този човек, на когото можеш да се довериш напълно, който да бъде
твоя опора, този, който те вдъхновява да живееш, дарявайки ти
безброй щастливи и незабравими мигове, както и чувство на истинско
щастие и спокойствие, този с когото желаеш да споделиш най-ценното
си.
Мечтаеш да създадеш сплотено семейство, да имаш собствен дом
и живот с който да се гордееш, както ти, така и най-важните хора около
теб, независимо колко трудно би било това.
За да ти опиша какво харесвам с теб, няма да ми стигнат думите,
който притецавам и времето, което имам....
Това, което харесвам най-много в теб е емоцията, която ме
караш да изпитвам, когато съм с теб или си мисля за теб.
Когато си с мен се чувствам спокоен, свободен, щастлив, ценен, желани обичан.
Харесвам погледа ти на загриженост, нежност, доверие, разбиране, любопитство и
закачливост.
Обичам искрената ти усмивка и все повече се влюбвам в теб след всяка една от нея.
Харесва ми да те наблюдавам, когато се пригорвяш да излезеш някъде,
когато спиш или когато вършиш нещо друго, каквото и да е било, харесва ми,
да те чувствам близко до себе си, да разговарям с теб и да се наслъждавам на
присъствието ти.
Харесвам те заради всичко това и още много друго, по най-искрен начин.
Искам да споделя живота си с теб, да бъдеш моя жена
и майка на децата ни.
Обичам те много силно, по начин, който малко хора
могат да обичат. Гордея се с теб и ти благодаря, че те има, защото без теб, аз можеше да не
бъда на този свят...

Това бяха отговори на въпроса ми какво мислиш за мен сега и за напред. И по точно какъв човек съм. Дори аз самата не не бих се описала така и не мога да повярвам, че има хора които ни познават по-добре от самите нас.
Помогнете ми какво да правя как да постъпя. А забравих да кажа, че ги обичам и двамата по някакъв различен начин не мога да го опиша.

Ж21 С. Д. Х.

Коментари

1.   Ами виж сега, това малко ми прилича на дилема - този или онзи, това ти си знаеш най-добре и въпреки това съобщение, което ти е изпратил - то не гарантира пълна искреност, представи си, че момчета просто се пробва да бъде с теб и в същотото време опитва с поне още 10 като теб познати или приятелки, мисля че си имаш сериозен приятел в лицето на другия, макар и турчин. Но ако не вървят нещата с него не е нужно да се хвърляш в друга връзка ей така. Без да се обиждаш, но вие жените сте като маймуните - в смисъл че се хващате на някой клон, после докато не се хванете за друг клон не се пускате от първия. Ами в крайна сметка човек не трябва да скача от връзка във връзка - трябва да осмисли нещата преди всичко и е да сигурен какво иска, да не мисли за бивши гаджета и така да наранява настощия, просто на вас жените винаги ви е било много лесно в това отношение, тъй като докато сте млади и хубави ви се обръща внимание от всякъде и понякога губите наистина важни хора, за които после съжалявате, ако наистина първия ти е толкова верен - пази го, едва ли ще можеш да намериш пак такъв, а това е едно от основните неща в една връзка - доверието и вярността. Аз винаги съм подхождал сериозно към момичетата и също съм бил верен, някои от вас обаче наистина се плашат от такава сериозност и отговорност, но така е - както си голяма да преспиш с някой, така трябва и да си голяма за сериозни отношения и отговорности, и макар, че съм на 31 години и като по-малък пак съм имал същото мислене, имал съм връзки, които се броят на пръстите на едната ми ръка, точно защото съм праволинеен и моногамен, М 31.

2.   И какво точно ни питаш? Не прави деца с този мъж след като мислиш за друг. Едно е да си съсипеш твоя живот, а съвсем друго - и този на децата си. Успех!

3.   Какво ви става, бе... български момичета, а се мъкнете с турци, та накрая се оплаквате що били такива или онакива... Случайно да не са се свършили българите или какво?

4.   виж, дай му свобода и го изненадай с нещо хубаво, което той обича. Зодия риби са много отговорни, много работят, не искат да ги притискат и му трябва малко почивка и сбъдване на поне една негова мечта, дай му нежност да разбере, че го слушаш също и че го разбираш