Споделена история от Здраве

Полезни ежедневни витамини
Здравейте, на 26г съм, момиче. Искам да започна да пия някакви витамини, които да приемам ежедневно. В повчето време през деня се чувствам изморена и ме мързи доста. Знам, че от повечето витамини се напълнява, а аз не искам да качвам килограмие. Може ли някой да ми препоръча добри витамини, от приемането на които няма да напълнея? Благодаря предварително :)

Коментари

1.   „Знам, че от повечето витамини се напълнява, а аз не искам да качвам килограмие. “
ЩО ЗА ГЛУПОСТ Е ТОВА? От витамините НЕ СЕ НАПЪЛНЯВА, това са микроелементи БЕЗ КАЛОРИИ!!!
Чети малко - хранителни вещества са мазнини, въглехидрати, белтъчини - САМО ТЕ ИМАТ КАЛОРИИ И СЕ НАПЪЛНЯВА.
И въпреки това не те съветвам да пиеш без необходимост витамини. По-добре почни спорт, спи добре и дай повече пари за качествена храна, тогава витамини няма да ти трябват. Ако си с наднормено тегло почни диета взимай витамини (питай аптекарката), но без диета няма смисъл да взимаш витамини.
Задължително повиши общата си кълтура, защото се излагаш с изказвания, че от витамините се било напълнявало...

2.   Язък, че си на 26 като ти чета размишленията...
Първо - дори на тези мултивитамините, които се разтвярят във вода и се пият, си пише изрично, ЧЕ НЕ заместват приема на истински витамини - тоест: не можеш да спреш да се храниш здравословно и да очакваш, че таблетките ще ти наваксат загубите.
Второ - няма как да се пълнее от витамини, освен ако пак въпросните разтворими не са бъкани със захар, за да наподобяват на вкус безалкохолна напитка (повечето са така), но пак не е фатално, защото се пие по веднъж дневно.
Препоръчвам ти спорт и повече плодове/зеленчуци - сега поне им е сезонът!

3.   Тя не разбира и за това пита. Нали по този начин повишава общата си култура номер 1!

Една от причините за умора може наистина да е от липса на витамини. Без витамини храната не се усвоява, а както знаем от нея идва енергията.

За мързела не мисля, че ще помогнат, но като цяло ще подобрят здравето. В магазина зеленчуците и плодовете в днешно време имат изключително малко количество витамини в сравнение с преди, поради мн фактори като обработка на почва, наторяване, пръскане, нитрати и т. н.

Поради това почти всеки човек е с липса на витамини в тялото, освен ако не яде плодове и зеленчуци в много големи количества, за трениращите да не говорим, тъй като при тях се изразходват много по бързо.

Моя съвет е да си купиш мултивитамини, които да дават нужните витамини на 100 % при 2000 ккал дневно. Защото има и такива с по 300 а дори и с по 10000 %, което вече не е полезно и се стига до витаминоза. В аптеката ще ти кажат кои са най-добри.

Друг съвет, който ще пребори умората е : по 7-8 часа пълноценен сън на ден, много от енергията идва от дишането и особено, ако се натоварваш до учестено дишане, тоест да тичаш, плуваш или друг вид кардио.

От витамините, както е казано по-горе, не се напълнява. Даже може да помогнат за по правилен метаболизъм и от там, ако си с наднормено тегло да отслабнеш малко.

Цецо