Ще умра от любов
Здравейте! Бях на 33 когато се запознахме. А той на 52. Незнам как се влюбих в него. Имахме 7 години връзка като в приказките. Живеехме заедно. Но проблема е че много ме ревнуваше. Започна да ме следи. Адски ме заболя за това че се съмнява в мен.

Един път отидох на рожден ден на една моя колежка. Той естествено знаеше. Бяхме всички колеги. Аз и още момичета останахме да спим в рожденничката. На другия ден ме очакваше грандиозен скандал. Обяснявах и обяснявах. Той каза да не му звъня. Три дни не ми се обади. След което една сутрин го видях да ме следи от вкъщи до работа. Прикипя ми. Казах си щом ми няма доверие защо да съм с него. Не му се обадих повече.

Той също не ми звънна. Много е горд. След около 2-3 месеца той ми позвъни-плачеше по телефона-как съм могла да го зарежа в най-трудния за него момент(здравословен проблем). Аз започнах пак да обяснявам. Така постепенно започнахме пак да се срещаме-само като приятели. Той се държеше пак както преди-ужасно мило. Започнахме след около година приятелство да правим секс. Пак да си помагаме. Един ден му позвъних, но ми вдигна някаква жена. Заболя ме ужасно. Пратих му смс че не искам да преча на бъдещето му и ако знаех че има друга никога нямаше да се срещам с него. Той веднага позвъни-да не съм говорела глупости и че само мен обича.

Срещите ни продължиха. Опитвах се да разбера има ли сериозна връзка. Казваше -не. Но тя звънеше. После ми каза че не може да ми прости това че съм избягала от него и смята че съм му изневерила. А аз кълна се във всичко свято и до ден днешен не съм била с друг мъж. Само дето той не ми вярва. Обича ме-така твърди. Изневерил ми е. Знам. Ужасно боли. Искам всичко да е както преди. Но се срещаме или чуваме по телефона уж само като приятели.

Питам -след като твърди че ме обича защо не е пак с мен. Аз мога да простя изневярата. Трудно ми, но любовта ми е по-слина. Моля Ви кажете ми какво да правя? Все пак и разликата във възрастта ни хич не е малка. Не мога без него. Не мога да бъда с друг мъж. Вече не съм и сигурна дали ме обича. Нито знам какво иска. При всички тези въпроси който му задавам не получавам конкретен отговор. С мо казва че ме обича. Но не се държи винаги така.

Наскоро ми каза -нека те боли, да видиш какво е. За отмъщение ли го прави? Искам да си ме обича както и преди. Извинете, че писмото ми стан адълго, а може би и объркано. Но ужасно ме боли и имам нужда от вашата помощ. Какаво да правя? Искам да съм с него и само него обичам, но какво иска той не мога да разбера. Това положение в момента не ме устройва. Моля Ви колкото и да е глупаво -помогнете ми.

Коментари

1.   И аз си мсиля, че ще умра от любов. Оказва се, че живота наистина може да бъде сложен и не такъв, какъвто сме си представяли, че ще бъде...Аз няма да ти дам съвет. Също имам лична драма(май като всички), писла съм тук, чела съм много по въпроса, съветвала съм се с приятели...даже вече не искам да говоря с приятелките си за това. Дразнят ме, като дават съвети - все едно техния съвет е правилния...не знам кое е правилното, но ще го разбера един ден...Слушай вътрешното си аз...може би ще проговори..

2.   Мила, това не е никак глупаво. Обади му се да се видите и му кажи, че искаш да говорите за нещо много важно. Когато се срещнете започни направо. Попитай го какво иска от живота (и по-конкретно от теб самата), кажи му че държиш на него и че го обичаш повече от всичко на света... и че те обижда по този начин като ти няма доверие и те следи. Кажи му, че му прощаваш за изневярата и го попитай с какво толкова си го наранила, че да заслужиш такова отношение. Когато започне да говори го слушай внимателно и се опитай да се поставиш на негово място. Според мен щом те ревнува толкова много, значи наистина те обича! Пробвай, нищо няма да загубиш! Желая ти нещата да се оправят, защото разбирам, че за теб той е всичко! Успех!

3.   Не мисля, че ще се разберат по този начин. Ако бях на твое място, щях да си го върна за изневярата. Но по такъв начин та чак свят да му се завие. Май е доста разглезен от жените този мъж. На 2 фронта, че да му е удобно на господина.Няма начин. Спри се. Постави му ултиматум, или ти или тя, да видим как ще реагира господина.

4.   подкрепям номер 3 за ултиматума!

5.   И аз си мсиля, че ще умра от любов. Само че съм мъж
на повече от 45 години. Всеки дава савети. Аз имам
опит, но вече никого не слушам. Започнах да флиртувам
с една моя стара приятелка. Не правим секс. Приказва ме
си с часове. Тя знае за моя проблем и така. Действа ми
успокоително. Саветвам те да направиш като мен. Недей
да му изневеряваш със всеки срешнат. На него може и
да му се завие свят, ама на тебе няма да ти стане по
хубаво. Аз пробвах. Чисто и просто чакам моята любов
да се осъзнае. Аз през това време ще си флиртувам.
Това е начина. Огледай се за подходящ мъж.

6.   Ами ще те ревнува, като е прастар. Какво очакваш? Намери си някой на по-подходяща възраст, забрави го дедето. И аз имах един такъв-20 год.по-голям, но един ден му казах просто сбогом и не се обърнах повече назад. Просто си намерих подходящ по възраст и всичко останало.

7.   Няма как. Познавам и друга жена с 20 години по-голям. И той постоянно я подозира и ревнува. Ясно му е колко лесно друг може да го отстрани и го е страх.
А ти не умирай макар и от любов.

8.   Ще те ревнува. И аз познавам еднажена, която е 20г по-малка. В крайна сметка тя му изневри с мен. Аз съм 15г. по-малък от нея...

9.   Ще те ревнува... Намери си подходящ мъж.