Споделена история от Здраве

Сърцебиене всеки ден
Момиче на 17 съм. Сърцебиене имам от доста време, но проблемът е че зачестя е вече всеки ден го получавам. Просто както си стоя, или сутрин когато стана. Ходила съм по лекари, единственото нещо което правят е кардиограма, казват ме че съм имала нарушен сърдечен ритъм(което е повече от ясно) и само толкова. Ако примерно си мисля за нещо лошо и се притесня, веднага получавам сърцебиене. Имам чувството че сърцето ще ми изскочи. Моля ви кажете ми какво да правя, лекува ли се, защото не мога да продължавам така да живея.

Коментари

1.   На нервна почва е - потърси психолог и ще се излекуваш. Ако не го направиш, ще става по-зле.

2.   Можеш и без психолог да се справиш. Аз ходих на невролог, пих едни хапченца и ми помина да ти кажа, забравих как се казваха. Всичко е наред миличка наистина е на нервна почва. Не се притеснявай! Кажи си абе ще се справя със всичко и си 6 :) спокойно миналата година бях така. Няма страшно. Между другото след раздяла с близък човек се получава това, но отминава спокойна бъди само :) късмет

3.   Здравей!
Искам да ти кажа нещо, с което да те успокоя, но немога да намеря думите. Аз съм на 29 години, жена и вече 4 години съм така. И аз като теб ходех по кардиолози, ендокринолози, всичко са ми изследвали и всичко винаги нормално. И накрая нали се сещаш- на нерва почва е. Та така. Аз може би в продължение на около 2 години бях със сърцебиене, и както казваш ти най- зле ми беше сутрин още като си отворя очите. На нерва почва е да занаеш, дори да не се чувстваш особено нервна или напрегната, явно и ти като мен и много други хора си от по- чувствителните. Иди на лекар и се консултирай със психиатър за да ти изпишат медикамент. Вярвай ми след това ще се почувстваш много по- добре. Няма нищо срамно в това. Аз съм ходили на психиатър и става ясно че много мъже също страдат така и то мъже които се очакава да са устойчиви от естеството на полицаи, пожарникари и т. н Лекувай се на време, защото с годините и игнорирането на проблема нещата само ще се задълбочат. Колкото по- рано реагираш, шансовете ти да се оправиш напълно са много по- големи. Изпитваш ли някакви други симптоми? Като треперена на ръцете, изсъхване на гърлото, затруднено дишане- все едно че неможеш да си поемеш дълбок дъх? Това са най- честите симптоми на тъй нареченото паническо разтройство. Прочети из нета има доста информация. Препоръчвам ти сайта www. evropea. com
Стискам палци да се оправиш, че така не се живее!

4.   На нервна почва е. И аз бях така до скоро.
Премахни източниците на напрежение и се отърви от страховете си.

5.   Може да е хормонално- виж щитовидната жлеза и направи кръвни изследвания за анемия. Тя дава сърцебиене, организмът се мъчи да преодолее липсата на хемоглобин, който пренася кислород до органите точно чрез ускорен пулс.