Споделена история от Здраве

Ваксината Cervarix
Моят въпрос се отнася за ваксината Cervarix, няма как да не сте чували за нея. Ваксина срещу рак на шийката на матката. Разрових с доста из интернет, четох най - различни статии за това на какъв период се бият инжекциите, какво представлява ваксината и прочие.. Но никъде не отрих за това дали след поставянето на тази ваксина може да се води полов живот. Пише, че е препоръчително да се слага при детска възраст от 10г. нататък, преди започването на полов живот. Като се състои от 3 етапа. Първият е първата инжекция на избраната дата, вторият е втората инжекция - 1 месец след 1-та и третият етап е третата инжекция - 6 месеца след 1-та инжекция или 5 месеца след 2-та инжекция (едно и също е). Въпросът ми е: Дали може да води полов живот по време на този период?

Коментари

1.   Щом изобщо си водила полов живот, най-вероятно имаш вируса вече и ваксината е безсмислена!

2.   Напиши горе в тьрсачката 'ваксина за рак на маточната шийка' или HPV.
Има няколко теми до сега и ще видиш за какво става вьпрос.

Идеята е да се бие на малки момичета-12год. , които още не са почнали да водят полов живот. Защото като започнат ако попаднат на партньор, който да и лепне това(мьжете са само преносители, те не боледуват)ще се зарази. Колкото повече партньори сменя или води безразборен полов живот и без предпазни средства, толкова вероятността да лепне нещо е по-голяма.
Аз лично обаче реших на моята дьщерия да не и слагам и отказахме. Знам, че повечето момичета са вдигнали температура и са били отпаднали, има и момиче, което е припаднало 4 пьти и са викали линейка-това от пьрвата инжекция. Не се знае какви ше са последствията за всички тях за в бьдеще вьв времето-вьрху имунната и нервната система например и т. н. (Това е в уч-ще в Англия кьдето сме).
Ваксината не е достатьчно изследвана и не се знае дали няма повече да навреди отколкото да предпази. Лекарка ми е казвала, че не би ваксинирала нейната дъщеря, а професор, че от тая ваксина няма полза.... Всеки да си прави сметката.
Тия ваксини са повече печатница за пари за фармацевтичните компании и по веригата надолу отколкото грижа за жената.

3.   При положение, че си прочела, че се слага на 11-12 годишни момичета, т. е преди да са имали сексуален контакт, въпросът ти е излишен, защото ти явно не си от тях. След сексуален контакт е съвсем безсмислено да си я поставяш, защото се предполага че вече си носител на вируса. За да си сигурна обаче можеш да си направиш изследване дали си носител или не. Ако не си - спираш секса и си я поставяш. не ти е станало ясно, защото се поставя на момичета, които не водят полов живот. Това е условието ваксината да бъде уж ефикасна. Тази ваксина обаче е непроучена като ефект.

4.   Посъветвай се с лекар, не тук, защото като чета коментари 1 и 2 ЛОШО МИ СТАВА!

Извинявайте, вие луди ли сте, бе, хора? !
В КОЙ СВЯТ, КЪДЕ сте израснали? !
Щом си правил секс значи имаш вируса - БОЖЕ ГОСПОДИ!
По вашата логика щом някой, някъде навън е болен от грип - излезеш ли навън и ти си болен!

Ако има кой да я е заразил с папилома вируса, може и да го има, ще се изследва и ще разбере, той не е непременно свързан със секса.

Аз ИМАМ поставени ваксините, бях на 13 като ми ги сложиха, сега съм на 20 и вече водя полов живот от повече от 2 години.

Нищо ми няма, никакви негативни последствия няма от тези ваксини(поне засега, а смятам и поприцнип), каквато информация можеш да намериш в интернет, с която плашат хората.

Странични ефекти има при хора, които вече са заразени с папилома вируса или с други вируси, като например нарушаващите имунната система.

Затова се съветвай с лекар, до колкото знам може и след като вече водиш полов живот да се сложат, но нека не те обърквам.

Успех!

5.   Ако се направят изследвания, ПЪЛНИ изследвания и се установи, че не носиш никакви инфекции, то може. Но е малко вероятно. Не случайно се слага именно при млади момичета, деца.
Същото се отнася и до този период, между който се слагат. Трябва да си много, много, много сигурна, че не можеш да се заразиш с нещо. И това, за съжаление, не винаги зависи и от партньора. Дори да не е успял да те зарази до сега, пак може да си носи разни бацили и да ти ги пренесе по-късно. Много е опасно това начинание. И има достатъчно смъртни случай на момичета, водили полов живот. Съветвам те да не го правиш или ако все пак си решила, се консултирай с двама, че и повече специалисти. Специалисти, не гинеколога в местната общинска болница.

6.   Благодаря ви за изчерпателните отговори. Изясниха ми се някои неща относно темата. :)

7.   №4, аз мога да ти задам същия въпрос- къде си израснала? Поставянето на ваксини по принцип бърка в имунната система. И резултатът е непредвидим. Затова част от лекарите не препоръчват ваксините изобщо. Смята се, че РМШ се предизвиква от ЧПВ. Дали е така кой знае. Въпросният ЧПВ е толкова разпространен, че да не се срещнеш с него при положение, че правиш секс, ще си е почти чудо. Но ака имунната ти система в момента на срещата е в кондиция, вирусът ще бъде изхвърлен- това е. Смятай си сама- 40 щама, преносими по полов път. Дали няма да се срещнеш с някой от тях? Ти си чела за ваксината и от прочетеното си сметнала, че си струва. Аз съм чела и съм решила, че няма да ваксинирам дъщеря си. Въпрос на гледна точка.

8.   Честно казано, и аз това исках да питам. Забравих за ваксината и се оддадох на приятелят ми. Той също е девствен като мен, за това възможно ли е да не съм хванала нищо? Все пак ми е първият, а той също е девствен. Няма как да го е хванал, но нали има смисъл още от ваксината, защото ми остана 3-тата, но е факт, че пробвахме веднъж и незнам дали съм "отворена", за това колко време след последната ваксина мога да започна с половия ми живот?

9.   НЕ си я слагай! Ако питаш мен, едва ли разликата дали ще си я сложиш или не, ще е особено голяма. Имам предвид-шансовете да се разболееш са 50 на 50 така или иначе. Някои хора искат да избегнат задължителните ваксини, други искат допълнителни. По-добре недей. Защо ли...? Потърси си разни материали за вредата на ваксините и истинската цел на някои от тях. Направи го сама, може някои неща да те изумят.

10.   Москов кви са тия ваксини бре?
Заранта ми изчезна "сутрешното дърво", а вечер немоа се да се оправя в тоалетната...
А заеби повече нема да си го турам това.