Споделена история от Здраве

Виждам балончета
От няколко мес. насам като се загледам виждам балончета... или струпвания на балончета. На какво може да се дължи? Дали е от прекомерното стоене пред монитора и телевизора?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Според мен, е нормално. При теб не знам от какво може да е - не те познавам, не знам какво правиш. Както и да е, и аз понякога виждам такива балончета. Лекарят ми каза, че е напълно нормално и много хора са така.

2.   Абе, какви хора сте беее? Не да отиде час по-скоро на лекар, ами седнал/а да пита непознати и некомпетентни хора за такова нещо! Ами че това може да е съвсем безобидно, но може и да е симптом или начало на много сериозен проблем. Предполагам, че говориш за т. н. плаващи кончЕта /мехурчета/, които всички виждаме, когато леко притворим очи. Те са нормални и безобидни. Ама може и да е друго. Как да кажем ние тука какво е, а? Ами че, очи са това, не е чувАл с картофи, че да го прежалиш. Направо не мога да повярвам, че има такива хора.

3.   Не това е съвсем нормално получава се защото наи различни прашинки попаднали в окото се пързалят и понеже са в прекалена близост мозъкът се опитва да ги асимилира и ти виждаш кръгчета балончета и такива работи.

4.   Светлината.

5.   Да, често се дължи на прекомерното гледане на телевизия и компютър. Също така може да е и от гледане на слънцето. Надявам се да съм била полезна! (:

~shadowhunter~

6.   Това го вижда всеки човек, споко.

7.   Авторката:
Виждам, че има коментари чакащи одобрение... Вчера ми се случи нещо много странно. Освен тези балончета във въздуха, които виждам, като си стисна едното око - виждам червено и размазано... Апък вчера точно до мен с периферията си видях нещо размазано и прозрачно като желе. Нямаше нищо, просто мястото до мен за момент беше размазано. Като си стисна едното око и като се съсредоточа над тези балончета и виждам нещо оранжево-червено, което се върти... прилича на вселена, колкото и странно да звучи. Страх ме е.

8.   Ехее, че тебе са те отвличали извънземни бе момиче. Абе как ги виждаш тези балончета - в далечината в спокойно положение на очите ти или при някакво натоварване или присвиване на очната ябълка (продължително гледане без мигане, събиране на зениците)? Аз нося очила и понякога като събера поглен. да си прекалено близо към стъклата и виждам някакви... и аз не знам какви... , но най добре отиди при офталмолог.

9.   Човече, излез навън, поразходи се, виж се с хора. какво си се вторачилa във физиологията си. всичко е нормално, 8 милиарда души сме така, ама не го правим на въпрос. май ваканцията е прекалено дълга ;)))

10.   Аз имах същия проблем, отидох на очен лекар и тя ми каза, че това е от тренировките във фитнеса, но не е нещо страшно, което да те тревожи :) Тя ми обясни, че е някакъв гел, който е оставил няколко капки по стъкленото тяло на очите и доста спортисти го имат. При теб може да е различно и по-добре отиди и ти на офталмолог, но не мисля, че имаш повод за притеснения ;))