Споделена история от Здраве

Как да се спася от този кошмар?
Аз съм момиче на 21 години с комплекси за телосложението си. Висока съм 1, 60 и тежа 55кг. Много хора ми казват, че съм добре така и няма от какво да се притеснявам, но погледна ли се в огледалото виждам нещо съвсем различно. Наскоро започнах една връзка и много държа на човека до себе си. А и виждам, че и той държи на мен. Но откакто съм с него избих още по-големи комплекси. Аз съм бивша булимичка и реших пак да отслабна по този начин след като видях бившата му приятелка. Пред нея аз изглеждам едно голямо нищо и се чувствам така. Но най-лошото е, че попаднах отново в света на зависимите от тази болест и просто... нз какво да правя? Моля ви посъветвайте ме нещо или изкажете мнение независимо какво е то.

Коментари

1.   Миличка, проблема е в главата ти! Не че си откачалка, луда или нещо такова. Просто ти като се погледнеш и се виждаш пълна. това е опасно и трябва да се говори със специалист, защото можеш да си навредиш много. В нета има доста снимки на анорексички и булимички и както само ще видиш, въпреки че са слаби изобщо не са привлекателни. Просто трябва да се държиш под контрол! Ако искаш да отслабнеш отиди на фитнес. Наеми си инструктор, който ще ти каже кога и колко да ядеш. А и стегнатото тяло е много по-секси от кльощавото.
Относно бившата... на моят годеник бившата му е с тяло на манекенка и крака започващи от сливиците, а аз съм леко закръглена. Но факт е, че той е с мен, а не с нея. Прави всичко за мен (като прибягване до пицарията в 3 сутринта, защото ми се папка пица хихихи), а не за нея! Споделял ми е, че му харесват моите цици и дупе, защото имал на какво да се радва :Д :Д :Д Извода е, че трябва да е с теб заради самата теб, а не за това колко си кльощава. Щом те харесва така, поддържай се така!
Успех!
Пак, моля те, не си причинявай това! Моля те, заради мен! Знам, че не ме познаваш, никога няма да знаеш коя съм, но грижи се за теб!

2.   Посъветвай се с психолог като за начало и не се подценявай толкова идеални хора няма тя може да е хубава, но му е бивша приятелка а ти си му настоящата приятелка, а за височината ти теглото е сравнително нормално така че не се притеснявай. Ако продължаваш да бъдеш булимичка ще имаш много по сериозни проблеми от теглото си може и да не знаеш, но в даден момент и да искаш няма да може да спреш да повръщаш, да не говорим че като станеш 30 килограма няма да си по красива, а точно обратното. Замисли се дали си заслужава да станеш 30 килограма, но да си съсипеш здравето и същевременно да изглеждаш ужасно слаба...

3.   Ахх този женски комплекс... приятелката ми е като теб, и в началото на връзката ни не искаше да се съблече пред мен от страх да не би да не ми хареса тялото и. Но времето мина и аз и показах, че не ме интересува, и че я харесвам точно както е. Ситуацията ни е подобна на тази на номер 1-и на мен ми харесва че има "за какво да се хвана" особено в задните части.
Не се притеснявай и бъди пълноценна с него, а ако ти направи проблем за това-значи изобшо не си е заслужавал.
S. A. D.

4.   Мила, според мен си си супер, но ако искаш да отслабнеш спортувай! Сама знаеш колко опасна може да е анорексията и болимията. За това никакви неразумни диети!

5.   Повечко секс.