Споделена история от Здраве

Искам да ми покаже,че може да отслабне.
Здравейте,
Аз съм Ж21. Преди време се запознах с едно момче на 27, вече го опознах напълно и разбрах, че много си пасваме и че е страхотен човек. Има само един проблем- доста е пълен, направо дебел с към 40 килограма над нормата. Не ме разбирайте погрешно. Аз също винаги съм била доста пълна до преди няколко години, един ден реших, че това ще се промени, минах през ада- спортувах 4 дни в седмицата, хранех се здравословно и продължавам да го правя. Беше много труден път и се изискваше много воля. Сега се чувствам страхотно и изглеждам добре. Ето защо, вече някак не разбирам как може човек на 27 години да не е успял да намери тази воля за по-здравословен и добър живот. Приемам го като безотговорност към самия себе си, като характеристика на човек, който няма воля да промени нищо в себе си и отрича истината. Мисля си, че той е такъв, наблюдавам го- яде само боклуци по цял ден, когато и да го видя -все яде. Така че, причината не се крие в никакви здравословни проблеми, причината е само в него. Сега искам да съм с него, не ме интересува и толкова как изглежда, но ме плаши това, че той няма воля да се погрижи дори за себе си, какво оставало за деца или съпруга. Той ми предложи да ходим, аз казах, че ще си помисля. Искам да намеря начин, ако може с ваша помощ, да му обясня, че килограмите му не са проблем за мен на този етап, но искам той да се промени и да се погрижи за себе си, защото не е детската ми мечта след 20 години да съм с болен мъж. Искам да ми покаже, че разбира проблема и може да се пребори с него. Че е борбен мъж. Не искам да му казвам, че му отказвам, защото е пълен, защото знам какво е. И мен са ме отрязвали само заради това и въобще не те мотивира да отслабнеш, а просто да се хвърлиш от някоя по-висока сграда.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   След като килограмите му не са проблем за теб на този етап, бъдете заедно, а и така ще можеш по-деликатно да се намесиш и да му помогнеш да се справи с проблема с килограмите.

2.   Съвета ми е- тръгнете, ходете няколко месеца, и тогава му кажи, поне ще знае, че има за какво да се бори и по-важното- че има кой да му помага и насърчава. Няма как да му кажеш сега и да не прозвучи като ултиматум или изискване, за да тръгнете. Ако му го кажеш сега ще стане конфузно и ще ви раздалечи, но ако му го кажеш когато вече се отпусне покрай теб и знае, че не гледаш само килограмите мисля, че ще те послуша(ако е такъв, какъвто го описваш).
П. С. Не смятай, че всичко, което си успяла да постигнеш е по силите на всеки, и който не го прави е мързеливец и безотговорен към себе си. Не знам, дали мислиш така, но така звучи.
S. A. D.

3.   Съвета ми, не променяй човека! Или бъди с него такъв какъвто е с всичките му недостатъци, или не се захващай с него. Той самия не приема наднорменото си тегло, като комплекс, така че не му създавай комплекси. Ти се харесваш такава каквато си, той харесва себе си така. Едно е да помагаш на човек, който иска да отслабне, съвсем друго е да му поставяш условия да промени себе си ако те иска? !? !
Ти си направила своя избор в живота да си живееш "здравословно", живей си! Всеки си има неговия избор в живота и някой хора са избрали обратната страна на твоя възглед.
Майка ми например е 95кг и 158 висока. 10 Години под ред спазва диети успя да поддържа 70кг, но се разболя от диетите, от рекламирания "здравословен" начин на живот. От там реши по-добре да живея 5 години, да ям каквото ми се яде, от колкото 15 години да се тормозя, да броя хапките и да тренирам 10 часа седмично и въпреки това да съм болна и не толкова слаба.
Високото наднормено тегло не се дължи само на ядене, ако беше така, то 100кг човек трябваше да яде три пъти повече от 50 кг човек.

4.   Чета и не вярвам на очите си какво отчаяние ги гони хората, за да се замислят(дори хващат) с някой към когото нямат, ама дори мааалко физическо привличане. Виж не искам да си помислиш, че нещо искам да те засегна, но!! Причината за трайна промяна идва само от вътре! Независимо дали става въпрос за промяна на навици, отслабване или други личностни качества. И понеже сме подхванали темата с килограмите, ти най вероятно сама знаеш как се свалят 5, 10кг? !? А, сега си представи 20-25-30кг и придобиване на една прилична форма. След което разбира се да я задържи... това изисква цялостна промяна на навиците и начина му на хранене, също и активно спортуване. Ти самата спомена, че не виждаш наличие на воля за такава грандиозна промяна. В такъв случай няма особен смисъл да влагаш усилия и надежди, че ще го накараш. Познавам доста такива хора с мек характер, които при първата по сериозна пречка се отказват и намират 100 други причини да се оправдаят за безволието си. Парадокса е, че не става въпрос само за спорт, а за най-различни аспекти в живота. Та така е то, избирайки лесният път, пускайки се летаргично по течението, човек пропуска възможността да плати цената на успеха и да получи удовлетворението от плодовете на своя труд.

5.   Просто му кажи, че би бил по-привлекателен, ако свали няколко килца... Офф, не разбирам мъжете и жените, когато някой им е сигурен, защо се занемаряват след това... Особено мъжете с отвратителните кореми, напуканите пети и шушляковите гащи - покъртителна гледка.

6.   Каквото и да си говориме нднорменото тегло си е проблем. Никога не сън разбирал как някой може да е пихтиеста топка лой и да не прави нищо по въпроса. Въпросните 40кг могат да се свалят бавно, здравословно и без нижда от сериозен глад за по малко от 2 год. Или по барзата процедира за3-4 месеца което не препоръчвам. Поддържането на такъв външен вид си е чист мързел, a производните от него ти описа в темата си. Просто кажи на твоя човек че ако не отслабне ще си седи сам и да не ти пука.