Споделена история от Здраве

Страх.....
Предварително искам да помоля модераторите да одобрят исторята ми понеже от доста време ме гризе и съм доста притеснен......

Здравейте момче на 17 години съм и имам следният проблем.
От както се помня всичко е вървяло нормално докато не дойде Май месец 2013 година...... Тогава в главата ми изникна някаква мисъл за света от къде е одшъл как се е развил всичко започна от там в последствие бях доста оплашен тъй като сънувах предната вечер краят на света.... Просто след 3 4 дена всичко утихна и изчезна понеже мислех за други неща които ми бяха доста по важни от това някакви тъпи мисли да ме побъркват..... така всичко беше добре до един момент когато пак испитах страх от СМЪРТ и мъртви хора просто немога да си представя че един ден родителите ми брат ми ще си отидат дори аз самият просто не знам какво ще се случи дори не знам какво ще стане... наистина доста тъпо е понеже не ми отива на възраста да мисля такива неща и се опитвам да се успокоявам дори в момента когато споделям някак си ми олеква но подобни тъпи мисли ми изникват е не постоянно разбира се но от време на време което ми пречи да водя пълноценен начин на живот сега покрай училище пак ще се откъсна щото ще мисля за разни неща но дали това е от помъдряването защото влизам в някаква друга възраст и начинът ми на мислене се променя и дали това ще престане защото доста се плаша някой път и ме е страх да не ми стане нещо или да се побъркам моля оптайте се да ме успокойте и да престана с тия глупсоти щото ми писва на ..... онзи там доло...... по принцип не съм и страхливец не се поддавам да ме тъпчат или да се закачат с мен държа на своето ама ей тая тъпня се закача доста сериозно с ума ми ............ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ !!!! :(((

Коментари

1.   И при мен имаше един период, в който се страхувах от тези мисли, но с времето минава и наистина те разбирам как се чувстваш, но ще ти мине!
Ж17

2.   Ами не е ли логично ако си добър отиваш в Рая, а ако не си в Ада бъди добър и няма за какво да се притесняваш дори и да умрете ще отидеш на по-хубаво място.

3.   Не се тревожи. Всеки човек минава през този период. При някои се появява още в много па-ранна възраст. Това е моментът на узряването, на порастването, на възприемането на света и живота в неговата действителна същност. Досега си живял в сладкото забвение на детската възраст, на безгрижието. Ще премине. Просто се опитай да не задълбаваш, защото може да се побъркаш. Говори и с други твои връстници, с приятели, разчепкайте до край темата за проходността, за живота и смъртта, за вселената и безкрая и и ще видиш как се нареждат нещата. Просто ще минеш в друг етап и ще започнеш да приемаш всичко по-нормално. Преодолей страха. Поздрави

4.   Нормално е. Всеки човек от време не време мисли, за тези неща. Това е период, който ще отмине от самосебе си.

Относно смъртта - това не е край, а преход от един етап към друг. Баба Ванга беше казала приживе, че тя е най-красивото нещо, освобождаване от оковите на плътта. Хората, имали преживявания близки до смъртта, я описват като "родина", като красота, свобода, там, където се чувстваме у дома си, чувстваме се спокойни. Не мисли за смъртта като за нещо еднократно. Всъщност с всеки ден ние умираме по-малко, но това е нормално, нямаше да е номрално ако живеехме вечно. Представи си за миг, че живеехме вечно. Нямаше да си много щастилв от този факт. Щеше да си жив примерно от 10 000 г. и щеше да знаеш, че това ще продължи още безброй пъти по толкова.

5.   Аз също наскоро имах подобен проблем, дори не е изчезнал напълно и моят съвет е да се консултираш с психиатър иначе това може да продължи години наред.

6.   От Автора: Бе да ви кажа често както казват дуригте един отговор отваря мильони друви въпроси и аз се опитвам да не мисля дори се успокоих като ви го написах по някакав начин но не знам просто по някога го приемам като няква шега и бързо ми минава по някога ми се задълбочава лекичко и ми е доста кофти и аз се надявам да отмине бързо но най страшното е НЕ ИЗВЕСТНОТО не знам какво ще се случи когато умра къде ще отида какво ще е просто не знам много въпроси се отварят и за това гледам да не мисля но се надявам скоро да отминат наистина щото е доста кофти :Д

7.   Отговорите на въпросите ти са в документалните филми за т.нар. "преживяванията, близки до смъртта" (near death experience). Ето един от тях, иам и други, разбира се:

http://zamunda.net/details.php?id=349154&hit=1

8.   ми да е, супер нормално си е тва, всички сме го преживели и го преживяваме... смисъл то тва е част от опознаването на света около теб както казаха другите.. аз мисля че страха идва не само от неизвестното ами и от факта че не сме достигнали до това ментално ниво за да осмислим факта за смъртта и откъде идваме и защо сме тук и т. н. което си е плашещо да.. просто когато нахлуят такива мисли прави нещо което обичаш и те кефи за да се разссееш по някав начин щото е много кофти наистина :) знам че тия мисли проникват в главите ни ей така от нищото но просто трябва да се научиш да ги контролираш и да ги разсейваш лесно :) поздрави М20

9.   Сладур! От сега ти казвам, че е нормално и ще мине.
Ти се бориш да приемеш, че нещо има край, че наистина някога няма да бъде така, както е сега. Това е естествения ход. Отпусни се и изчакай да премине. Прочети духовна литература, такава която ще ти помогне да повярваш в нещо. Страхът ти е, защото не знаеш какво следва. Имах същия период. Повярвай! Мислех, че откачам. Всяка нощ не спях, защото преживявах нещо, което не се е случило. Именно смъртта на майка ми. Просто го приеми и повярвай, че няма смърт и всички пак ще се видим! :) Това ти е израстването! Ааа и още нещо. От твоята ситуация НЕ се откача, нито се умира. Успех голямо момче! ;)
С. 24години.