Споделена история от Здраве

Пръстите на ръцете и краката, моля за помощ
Здравейте, надявам се тук да намеря съвет, касаещ проблема ми. Изчела съм всички публикации в интернет, но не намирих лек. Предварително се извинявам за дългия пост, искам подробно да обясня, в случай, че някой е изпитвал същото и е намерил лечение. Нямам гъбички, нямам синдром на Рейно, последната диагноза, беше съдова дистония.
Започна се преди 15 години, и така до днес-всяка зима. Застудее ли на вън, пръстите на краката и ръцете ми се подуват, започват да горят (сякаш температурата им многократно се повишава), началото е силен сърбеж, толкова непоносим и неконтолируем, че се изтощавам и физически и психически. Сутринта, пръстите на краката ми са толкова отекли, че болката когато стъпвам е неописуема. Докато изчезне минава час, но пак куцам. Но тя не е най-страшното, сърбежът ме прави неадекватна, срамувам се от колегите, не мога да си намеря място, като прокажена... Единственото нещо, което ми помага, е судената вода, в момента, който ги потопя в СТУДЕНА вода, забравям за сърбеж и болка, но стопля ли ги, се започва отново. Когато съм на работа се крия в тоалетната поливам ги с ледена вода, за да получа 10 мин облекчение, и няма да лъжа-плача. Но разбирате, няма как докато си на работа да си топиш краката във вода толкова често. Изпотявам се от напрежението, изнервям се, не мога да се концентрирам, т. е. работя с ужас. Лекари много, дерматолози, съдови хирурзи, невролози, дори кардиолог, ме уверяват, че това е една студова алергия, която се лекува с топло. Само, че лекарствата и топлото, не ми помагат въобще и излизането ми е сведено до минимум, но до месец април, съм с надути от недоспиване и плач очи, и нервна физиономия. Отивам на работа със свито сърце, и се моля само да ме болят, но не и да ме сърбят. Има дни в които, не излизам от вкъщи 2 поредни дни, а сърбежът пак се появява. Как да издържам пак часове на работа със сърбеж и силна болка? Отчаяна съм.

Коментари

1.   Незнам какво да ти кажа просто. Освен да отидеш в друг град или друга държава за консултация. ;(

2.   Иди при доцент Симеонов в Пирогов.

3.   Пчелна отрова. Имаше едно лекарство Меливенон.

4.   един стар стар познат имаше същото, бачкаше на пазара зиме и лете с студено северно градче, само който е стоял през зимата цял един ден на -25 градуса навън при силен вятър може да си представи ситуацията на човечеца, той кибичеше по цяла зима.
в резултат се сдоби с това хронично измръзване на пръстите, всеки ден за него беше ад.
изпратих го в Англия, зимата е 5-10 градуса лятото 20 градуса и няма проблеми.
езика е елементарен, той едва го говореше като отиде, сега вече избира измежду мацки англичанки, беше 2000 година едва му намерихме работодател който да го извика там и да му извади виза.
човека вече 13та година благославя и се кръсти :)

5.   Никога не си мий краката със студена вода, никога! Защото има вероятност да се стигне до усложнение! И аз страдам от подобно заболяване на ръцете и краката, през зимата крайниците все са ми студени макар че съм на топло... От аптеката ми предложиха "Загряващ вазелин за крака" действа ми много добре, препоръчвам го на всеки.