Споделена история от Образование

Кои професии са най-добри?
Здравейте!

Имам няколко въпроса на които ако ми отговорите ще съм ви страшно благодарна.
Тази година съм 11 клас и осъзнавам, че трябва да започна с подготовката за кандидатстудентските изпити, да уча теми, задачи и всякакви от този сорт. Обаче не съм се ориентирала към точно определена професия. Харесват ми преводач и стоматолог, не мога да реша кое искам да уча повече. Според вас кое е по-добро като критериите са реализация, заплата и работно време?
Също така по кои учебници са изпитите по химия и биология? Задължителна или профилирана подготовка трябва да са?

Благодаря.

Коментари

1.   Футболист - няколко милиона на година

2.   Стоматолог

3.   За преводач трябва да знаеш около 4-5 езика. Например нашата преводачка, с която ние ходим в други държави (не винаги на море) ми каза, че знае пет езика. Аз даже не повярвах говори: английски, немски, френски, руски, италиански и съвсем малко шведски.
Ако учиш за преводач може направо екскурзовод да станеш, защото горе-долу ще е едно и също само дето те знаят с един-два езика повече.
Стоматолог демек зъболекар на мен много не ми харесва. Да взимат си и те парите, ама пък е малко гадно да бъркаш в устата на някого.

За това според мен, ако ти се отдават езиците е по-добре да учиш за преводач. Поне ще си сигурна, че все ще си намериш работа, защото и да не станеш преводачка, най-малкото една учителка можеш да станеш, а те не взимат никак малко, особено в София и по-големите градове. Както искаш, ама аз бих избрала не стоматолог, а преводач.

Падналото ангелче :*

4.   За преводач се учи филология. А с филология можеш да станеш и даскал. За преводач реализацията е изключително трудна, за учител е малко по-лесна, ама кел файда след като ще бачкаш за 5 стотака макс. За стоматолог е много по-лесна, но за сметка на това е нужна сериозна инвестиция за оборудване на кабинет. От друга страна ако инвестираш, можеш да се реализираш и като преводач. Ще превеждаш документи, текстове, ще преподаваш на хора и т. н. Ама за това трябват и определени бизнес умения. Абе като цяло е най-добре да си зъбар, само че трябват много кинти за кабинета.

5.   Директор на водопад.

6.   Чалга певец!

7.   Мутра

8.   Което ти е най на сърце, което ти идва отвътре, което ще те направи щастлива и за което ще имаш най-много стимул да се развиваш.

sunflower

9.   Паднало ангелче, и тук ли не пропусна да намекнеш колко сте богати?

10.   №9 не се хваля, явно ти го приемаш така просто дадох пример със преводачката ни, защото да знаеш пет езика никак не си е малко. Ти си приела грешно коментара ми сигурно. Опитала съм се да дам съвет на автора както мога, според мен да си преводач е по-лесно.

И не си мислите, че като ми оценявате коментарите с две звезди ми става нещо по-особено или ме дразните. На мен не ми пука какво мислят другите за мен, още по-малко пък непознати.

А всъщност като се замисля оценявайте си на две звезди колкото си искате. Аз така се радвам, защото това показва само, че ми завиждате. Иска ви се да сте на мое място, ама не става кой където се роди. ---- (благодаря на брат ми, че ми показа колко завиждате. Вече разбрах, че не трябва да обръщам внимание на някой. Между другото като ми пишете също ме радвате значи брат ми е прав заобикалят ме само такива, който ни завиждат слава на Бога, че поне приятелите ми не са такива).

Точно това си говорехме и днес с моята най-добра приятелка. Тя също влиза в сайта. Разписва се Йоана и там някаква детелина беше. А да ви е познат подписа? Разбрах, че и на нея сте и писали глупости. Вижте какво ще ви кажа това, че тя мрази метала не ви дава право да я обиждате. Да доста се гаврят с него, но живеем в свободен свят всеки може да прави каквото си иска. Какво си мислите, че като я обидите тя ще вземе да плаче ли? Да бе лъжете се. Днес и го казах, да не ви обръща внимание, защото вие просто завиждате и да не го признавате е ясно.

Падналото ангелче :*

11.   Падналото ангелче - какво се обясняваш и защо изобщо ни занимаваш с себе си? А градът и улицата на която живееш не щеш ли да си кажеш? Баш на тебе ти завиждат анонимните потребители в сподели. Стегни се.

12.   Леле дете стегни се! С най- добри чувства ти го казвам. И мен започват да ме дразнят постоянните ти изяви тук, кой колко ти завиждал и т. н Изнагляваш и си досадна! Беше споменала, че прекарваш време в Осло със семейството си. Е аз също живея тук. Може би ти е направило впечатление колко задоволени от към пари са тук хората и същевременно, колко семпло се обличат и колко непринудено се държат. Вземи пример от тях. Не си мисли, че всеки ти завижда. Хората са различни и имат различни ценности. Нали знаеш приказката, по дрехите посрещат по ума изпращат. Няма нищо по- хубаво да видиш човек разполагащ с много пари, възпитан, еродиран, уважителен и земен. Човек, който оправлява парите си, а не те него. Тези хора будят възхищение! Малко се съмнявам да ме разбереш, но... поне опитах.

15.   Насочи се към стоматологията и все пак помисли с какво ти се занимава не гледай толкова много парите
иначе ако искаш да станеш преводач запиши арабистика, японистика или нещо подобно
относно стоматологията - пари определено се изкарват, но все пак това си е отговорна професия