Споделена история от Тинейджърски

Как да се избавя от това чувство ?
Всяко момиче знае какво е чувството да видиш някоя страхотна дреха и да знаеш, че не можеш да си я позволиш... Е, мен това чувство ме убива!!! Писна ми да ходя по магазините и само да гледам или с празен поглед или с иронична усмивка или с тъжен поглед! Не че вайкам майка ми да ми купува и купува, но и тя вижда тъжните блестящи очички... Няма как да нося едни и същи дрехи в продължение на години, само защото все още ми стават! То на година четири/пет тениски, един панталон и това е! Един телефон да си купя на шест години и ако не се развали ще си умра с него... Супер е гадно да гледаш приятелките ти да си купуват нещо всеки път когато излизате а ти да си стоиш с очи пълни, а ръце празни :@ То да имаше пари, но да не ми даваха, а то точно обратното :( Нашите искат да ми купуват, но просто няма с какво! (сега да не си помислите, че сме някакви просяци камо ли не! просто поредното семейство на прага на оцеляването) И така въпроса ми е как да, , убия'' желанието си да си купя нещо? Как да не обръщам внимание на бляскавите витрини? Как да не пребия поредната хвалеща се пикла с новите си кецове/, , парцалки'' / чанти?

Коментари

1.   Как да убиеш желанието си за нови дрехи? Много просто! Трябва само да оцениш това, което имаш. Има много деца, които биха ти завиждали на това, което родителите ти са ти купили. Момичетата, които се хвалят с новите си дрехи или чанти са просто лигли, деца на богати семейства и им харесва да се фукат и да бъдат център на вниманието. Просто оцени това, което имаш. Помисли какъв щеше да бъде животът ти, ако нямаше това, което имаш сега. Телефонът ти може да е стар, но след като шест години е още здрав, значи е и хубав. :) Радвай се на хубавите неща, дори и на най-малките!

2.   Съгласна съм с н-1. Аз си събирах парички и така си купувах каквото ми трябва.

3.   Оффф това че ти нямаш не означава че тези които имат са лоши! Само знаете да обвинявате били разглезени пикли, били не знам си какви... Ами вие ако забогатеете и имате много дрешки и нови телефони и тн, приятно ли ще ви е да ви лепват етикети? Дано да се промени положението ти, аз също нямам много дрехи и искам много неща да си купя, но просто съм свикнала че това няма да стане скоро. Просто ме дразни когато обвинявате някой че имал пари.. няма нищо лошо в това да успееш и да се похвалиш с това, което имаш, когато е придобито по честен начин!

4.   Аз преди много исках нов телефон и то точно определен, няма да говоря за марки и модели, но ни можехме да си го позволим, а аз редовно ходех по моловете и виждах хора с такъв и направо изгарях отвътре и ми се искаше да скоча от някъде, много го исках. Имах си проблеми с наще, но накрая ми казаха да спра да ходя по магазини и молове и така нататък. Започнах да излизам само в паркове примерно с някоя приятелка си седяхме на някоя полянка и така не виждах нищо, което да ме ядоса. За кратко това успя да ми помогне, просто не се мъкни там където знаеш, че ще видиш дрехи, телефони и други освен ако не си тръгнала с пари и с цел да купуваш. След време аз получих телефона и сега си ходя отново по моловете и вече не заглеждам на хората телефоните, както преди. С времето започнаха да ми купуват и по-често дрехи и това онова. А преди се бях депресирала и аз като теб, но се убедих, че за да получиш нещо трябва да изчакаш. Сега съм добре и съм щастлива, бъди спокойна и при теб слънцето ще изгрее. Вземи си поука и учи здраво и някой ден да имаш пари и да не гледаш витрините. Освен това недей да мразиш хората, които имат и се хвалят. Гледай с усмивка на тях, а не им завиждай и не ги мрази, защото в случая няма да постигнеш нищо. Просто ги погледни, засмей се и вярвай, че някой ден ще си като тях и се бори.

5.   просто приеми, че няма начин да имаш всичко, което поискаш и винаги някой ще има повече от теб. както правилно са те посъветвали, концентрирай се върху това, което имаш и това, което зависи от теб: тренирай, поддържай хубава фигура, поддържай хубав външен вид (коса, лек грим, дрехите далеч не са всичко:-) и най-важното: учи, инвестирай в себе си, за да можеш някой ден да работиш хубава работа и сама да си изкараш пари за каквото искаш. (е, за всичко, което поискаш, никога няма достатъчно, но идеята, смятам, стана ясна:-))
и да, не обвинявай другите за това, което имат. те не са виновни, освен ако нарочно и показно не парадират с това. представи си някой просяк, за когото и хлябът е лукс, да те нарече лигла и разглезена пикла, защото имаш какво да ядеш. няма да ти е приятно, нали?

6.   хаха еми аз лично бих те посаветвал да си хванеш приятел и той ще ти купува ее зависи колко си красива, аз лично нямам нищо против да купувам разни работи на момичетата огледай се около теб и намери някое момче друго какво да ти кажа и с работа някъде сервитьорка може

7.   Магазини 2-ра употреба колко щеш навсякъде ;-) в тези магазини повечето неща са на H&M и са много запазени това е решение за теб така няма да си копуваж най-проста тениска за 20лв и така на татък :-)

8.   Облагороди примитивната си консуматорска психика. Стига първосигнални импулси, искам това, искам онова! За какво ти е нов телефон, щом старият си работи? За какво ти е телефон въобще?
Дрехи може да си накупиш на килограм от втората употреба за няколко левчета.

9.   ако някои ден ти станеш много богата имаш деца и им купуваш всичко а някои им завижда и говори че са разглезени богаташки ще ти е приятно ли да слушаш как ти се оплакват??