Споделена история от Здраве

Как да порастна на височина?
Здравейте, момиче на 14 години съм и съм висока 1, 60. Тази година съм в гимназията и всички момичета от новия ми клас са по 1, 69-1, 70, а са още на 13 години и аз се чувствам много комплексирана заради това. Слаба съм и имам хубава фигура, затова искам да стана и висока. Какво да правя? През свободното си време ходя да бягам в парковете, но нямам време да се запиша на спорт, уча в НПМГ. Знаете ли някакви упражнения за растеж? Калций, витамин А или витамин Д е най-добре да си купя? Аз не ям много месо, но ям много риба и млечни продукти, пиех рибено, а сега ленено масло. Ако започна да ям редовно моркови ще има ли ефект? Незнам какво да правя за да се издължа, а сега му е времето да раста. Дори пия нескуик :D. Освен това да допълня, че майка ми е висока 1, 70 а баща ми 1, 78. Какво да направя за да порастна? От 3 години съм 1, 60 :(?

Коментари

1.   Аз пък уча в СГСАГ...........

2.   Силно се съмнявам, че от 3 години си 1, 60 а дори и да е така, няма от какво да се притесняваш. Ти си на 13 и си 1, 60, което не е никак малко. Ако искаш да спомогнеш растежа.. храни се добре, спи повече, а за упражнения.. прави отскоци, примерно касата над вратата.. скачаш и пипаш мястото над нея с ръце и така примерно 25 повторения по няколко серии да речем 3, 4, 5 ти избираш ако имаш такива интереси, може да почнеш и да висиш по лостове, но пак ще ти кажа, не си ниска изобщо... храни се добре, спи достатъчно време, младите много подценяват съня... и прави отскоци.. и няма от какво да се притесняваш.. Поздрави! :))

3.   И аз съм на 14 и съм 1, 78 и около мен всички момичета са максимум 1, 64-5, че и момчетата :Д. А и обичам токчета и като се кача на някои 10-15 см.... Не се притеснявай - височината ти си е много добре - хем токчета можеш да носиш (ако обичаш), хем гадже ще си намериш и няма да има опасност да се влюбиш в някой по-нисък от теб. А и ти сега се развиваш - ще пораснеш още. И да допълня, че и мама и татко са по-ниски от мен с по 4-5 см. :Д. Чувала съм, че баскетболът издължавал... Абе ако имаш ген и ти е писано да станеш по-висока - ще станеш. Височината ти е толкова, колкото е необходима на организма ти - не пресилвай нещата и ги остави да се случат от самосебе си.

4.   Иди и виси нa лостовете ,имa ефект :)

5.   Първо ти никак не си ниска за жена. Просто си случила на клас с високи момичета. Не казвам, че си висока, но чак ниска не си. Плюс това какво щеше да спечелиш, ако беше 1, 70. Това не е толкова важно. Пък и акъл на високо не вирее, това в кръга на шегата :). Витамини и упражнения трудно ще ти помогнат да пораснеш. Единствено хормони на растежа биха могли да ти помогнат, но те са адски скъпи, говорим за 4-цифрена сума. Но не ти ги препоръчвам. Не си ниска, но и да беше, просто това не е проблем, повярвай ми. Има много по-важни неща от това. Приеми се такава, каквато си.

6.   Плуване!

7.   Да знам номер 5, аз щях да си купувам такива хормони, но лекарката ми каза, че са опасни и с тях шега не бива и, че трябва да ми ги изпише ортопед...

8.   Височината е генетично зададена. Има и ниски баскетболисти. Скачането няма да те направи по-висока. Намери си момче, което да те харесва такава, каквато си.

9.   До коментар 1
И аз уча в СГСАГ, искам да ми кажеш кой си! :Д:Д

10.   Здравейте! Аз съм на 15 и съм висока почти 1,60. Разбирам, че трябва да се приема каквато съм, но просто искам да се издължа, не го правя заради хората около мен, просто го искам за мен. Ако знаете нещо, което не е задължително да е спорт, кажете. И исках да попитам дали висенето на лостове помага?