Споделена история от Здраве

Хапчета
Здравейте ( момиче на 18 год. съм ).. надявам се да има някой, който ще може да ми помогне или обясни нещо по въпроса. Та историята ми е такава.. имам мъжко окосмяване на лицето, дълго време съм се чистила с епилатор, но един ден реших, че трябва да отида на лекар, за да се лекувам и вътрешно.. пратиха ме при един ендокринолог, направиха ми изследвания, оказа се, че имам някакви хормонални проблеми.. изписа ми сиофор 1000 (3 x 1) и спиранолактон (2 x 1). Пия ги вече 1 година, искам да кажа само, че през това време докато се лекувам ходих два пъти на лазерна епилация, ще повторя още няколко процедури (лекаря каза, че не е било проблем). И така винаги ме е викал през 3 4 месеца, за да ми се направят нови изследвания, за да види как вървят нещата. Последно ходих преди 1 седмица, като ми се направиха нови изследвания, спря ми САМО сиофора и ми изписа някакви други хапчета Метфоргамма 1000. И за сиофора и за метфоргамма, в интернет чета, че тези лекарства са за хора с диабет или хора с ПКЯ, а аз нямам нито диабет, нито ПКЯ. Почти всеки е писал, че тези хапчета повечето ги пият, заради това, че не могат да си имат деца ( явно заради ПКЯ ).. на мен проблема ми е друг, а какви хапчета са ми изписани.. и винаги ми е минавало през акъла, че може би се лекувам грешно и ми е било чудно, защо точно такива хапчета след като те са за някакви други болести.. Много съм притеснена да не вземе да ми се появи някоя друга болест, заради тези хапчета които са болести които аз нямам.. Моля който знае нещо нека пише... Благодаря предварително за отделеното време! Моля историята ми да бъде публикувана.

Коментари

1.   Така, първо разбери каква е точната ти диагноза. Прекомерното космяване на лицето при жени е признак на хиперандрогения, което значи, че може да си предразположена към стерилитет и докторът да иска да предотврати това. Второ, попитай самият лекар защо ти е предписал "Метфоргамма 1000", той е длъжен да ти обясни. И трето, пишещите във форума не са специалисти, а и не са достатъчно запознати с проблема ти, така че обобщено съветът ми е да питаш лекуващия си лекар и да не се влияеш от онлайн диагнози.
Успех с лечението!

2.   Здравей! Прекаленото окосмяване е признак на хормонален дисбаланс. Според мен трябва да идеш до София в УСБАЛЕ- в клиниката по хормонални заболявания. Виж в гугъла сайта на проф. Филип Куманов, свържи се с него, той ще ти пусне изследвания и ако трябва ще те вземе в клиниката.