Споделена история от Здраве

Лечение на кокоши трън
Моля ви, помогнете!!!
Вече почти година имам кокоши трън. В началото го мислех за някаква рана, но с времето видях че не заздравява, и прочетох някъде, че ако свяка вечер смеся равни количества вода, оцет и олио за месец ще изчезне. Правя го от почти седмица и взеха да стават по - големи точки от преди. Това добре ли е, или зле? Моля ви, помогнете с някакви предложения? На ръката ми е и много ми пречи.
МОЛЯ ВИ????

Коментари

1.   Здравей, ако е кокоши трън иди някъде, където има течен азот за да ти го изгорят. Обикновено са доста дълбоки и при изгарянето има болка, ама иначе пак ти се появяват. Някои го изрязват с остро ножче след като е разкиснат във вода, ама никога не става до корен и се появява отново. Има една билка - змийско мляко, с нейния сок също се лекува, ама трябва да я намериш прясна, а не сушена. Да има сок - сокът и е жълт.

2.   Отиди на лекар.. Мисля, че на дерматолог, но не съм сигурна. Аз преди години имах, но бях по-малка и не помня как се махна, май се мазах с нещо. Отиди първо на личния и той ще те прати където трябва :) Не си прави своеволия, нещо чуто-недочуто :)

3.   здравей,
на мен ми помогна РЕМАСАН.

4.   НЕ прави нищо в домашни условия сам/сама. Отиди на дерматолог!!

5.   Чесън! Товa е решението зa тези "гaдове" aз тaкa си мaхнaх от крaкa зa 3 дни.
Счукaй еднa скилидкa, сложи я отгоре и някaквa лепенкa, която дa държи кaшичкaтa нa място. нa следвaщият ден смени с другa скилидкa. тaкa до 3 дни нaй- мнохо пaдa. в нaчaлото стaвa рaнa, нa и около мястото където е бил кокошиaт трън, но скоро си зaрaствa, не остaвaт белези.

6.   Купете си от аптека "Антимико ацид". Това е противогъбичен продукт, който навремето струваше стотинки. Мажете един или два пъти на ден кокошия трън /с тампонче за уши/. Още след първите едно две намазвания ще усетите разликата. При мен, след десетина дни просто изчезна. Няма смисъл да ходите да ви горят с течен азот, само за да ви вземат парите.
Ако лосиона не се прави вече, отидете до аптека "Рома", намира се в безистена срещу шадравана на пл. Славейков и там ще ви го направят.
Успех!

7.   Имах същият проблем и все още го имам. Момиче на 15години съм и преди около 5-6 години тези така наречени "кокоши трънчета" бяха станали неописуемо големи и мама реши да ме заведе на кожен лекар. Впоследствие лекарката извади някакъв уред по които протичаше ток, предполагам (бях много малка и от страх този момент явно ми се губи в известна степен), намаза ръката ми с смес от определени медикаменти и започна да ги гори. Това може би беше най-ужасното преживяване в живота ми.. умрях от болка, а в същото време търпях, за да се отърва от тях. Предписа ми лекарства и витамини от които надебелях. В крайна сметка докторката нищо не направи и майка ми реши да се довери на "Бабините деветини" и закупи брашлян, който се смесва с оцет. Всяка вечер се задушавах от миризмата на оцет, но проработи и сега са доста по-малки, дори незабележими.

8.   да си чувал някога за лекар бе? колко може да е малоумен човек че да не отиде на дерматолог? !? а за дебилите да кажа - дерматолог това е лекар който ти помага и ти изписва лекарства когато имаш проблеми с кожата

9.   В аптеките продава едни ампулки съдържащи смес от киселини мисля, че струваха по 18-20лв. ефикасни са, само помоли да ти обяснят как се използва, ако не го направят пиши пак тука. Друг сходен ветод е със сребърен нитрат, но това е вещество което се ползва и в други далеч не хуманни неща за това едва ли ще успееш да се снабдиш с него. Приложените му е като течността от ампулките, съвсем леко се разчопля с чиста игла кокошия трън и се поставя кристалче сребърен нитрат, не повече само едно малко кристалче, след което се капва капка вода върху него. И при двата способа има известна болка, но е търпима. И лекарството и сребърния нитрат са изключително опасни за очите и следва да се прилага с максимално внимание и при спазване на правилата за безопасност. Това се прави няколко дена като се отстранява мъртвата част от кокошия трън в продължение на няколко дни. После около него кожата леко побелява и се повдига, тогава или внимателно го изрязваш или изчакваш да падне от само себе си. Ако го изрежеш и видиш 1, 2 или повече съвсем малки точици в здравата кожа под него това са жилата му, третирай ги още ден- два максимум и спри. Разбира се най-добре е това да се консултира с кожен рекар иначе кокошия трън не е кой-знае какво заболяване, а и подсили си малко имунната система за да не го хвъщаш за в бъдеще.

10.   Четох и за Дулкамара 9 СН, че за няколко дни изчезвали кокоши тръни. Хомеопатично е
http://apteka.framar.bg/30001538/дулкамара-9-сн

11.   преди години имах такъв проблем, реших го с лепенки, които купих от аптеката и ги размекваха, но не им помня името. питай в аптеката, ще ти предложат нещо.

12.   оххххх голям зор имам с 2 точно на кокалчетата на дясната ръка.. беше един който си го влача от дете но преди година се появи още един до него.. един колега ми каза да го горя с пчелен клей.. правя си топченце като пластелин от клея и го запечатвам с лепенка и така го сменям през 2 дни.. падна ми но след 2 месеца порасна пак.. вече незнам.. но не ми се ходи да ми го горят с азот казаха ми че много боли...

13.   Аз имах кокоши трън преди доста години и го махнах с едни лепенки, които имат малко джобче с някаква зелена смес, която трябва да бъде поставена точно върху кокошия трън. За около седмица кокошият трън започна да умира и в крайна сметка падна. Отдолу се отвори раничка, която заздравя, и после се появи нормална кожа отгоре :)

14.   Пробвй със САЛЕКС. Попринцип е за твърди мазоли, но на мен ми казаха, че става и за кокоши трън.

15.   слагаш прополис и за няколко вечери се маха, но не е много трайно, след месеци или години ще излезе пак. Най-добре го изгори, боли, но поне е сигурно.

16.   Дядо ми лекуваше кокоши трън (и жълтеница) със сок от билката "змийско мляко".
Стъблото на билката (или корените) се пречупват. От тях се отделя оранжев сок. С този сок се намазват трънчетата и мястото, на което са се появили. Безболезнено е. След няколко дни трънчетата падат, но лечението трябва да продължи, докато падне и коренчето - иначе ще се появят отново. Може да се образува малка трапчинка, но след време се запълва със здрава тъкан.