Споделена история от Здраве

Домашно лечение на вагинални гъбички?
Здравейте! Започвам с това, че знам, че е задължително да отида на лекар до поне до Коледа няма да имам тази възможност. Моля без въпроси на тази тема.
Имате ли някакви впечатления относно лечението на вагинални гъбички със смрадлика и калиев перманганат. Ще помогнат ли поне докато успея да отида на гинеколог?
На 20 години съм, имам си приятел, който след секс също започва да го сърби и не е приятно. Говорих с майка си и тя ми каза, че преди всички модерни хапчета точно така са лекували гъбичките.

Коментари

1.   Калиевия перманганат и смрадликата могат да облекчат симптомите. Пускам ти коментар от друга подобна тема.
Гъбички често се появяват след лечение с антибиотик - той унищожава всички микроорганизми в тялото и на тяхно място лесно се заселват гъбички, които също могат да бъдат различни видове.
Без лекарства гъбичките могат да се лекуват, като се започне много строга диета - махаш сладкото във всичките му форми, брашно, хляб, ориз, вредните храни, пърженото, колбаси, сирена, кашкавали и всякакви храни, които предизвикват кисела реакция в организма. Гъбичките виреят най - добре в кисела среда.
Яж много зеленчуци, колкото може повече сурови. По малко може месо - пиле, риба, от млечните - кисело мляко. Купувай кисело мляко, в което има живи бактерии - в магазините има кисели млека, в които няма нищо живо, те имат дълга трайност и като ги оставиш извън хладилника нищо им няма, не купувай такова кисело мляко. Ако квасите вкъщи - купете си качествена закваска с Лактобацилус булгарикус - в интернет можеш да я намериш.. Кисели сурови плодове - не сладки - гъбичките се хранят с прости въглехидрати. Киселите плодове, като лимона не предизвикват кисела реакция в организма, а алкална. Яж сурови ядки. Пълнозърнест хляб - чети съдържанието - да не е тип 500, кафяв ориз, бобови - по малко.
Чесъна има силно противогъбично действие - яж чесън. Някои хора си правят свещички със скилидка чесън увита в марля нощем за няколко дни.
Вземи си качествени пробиотици за да заселиш на мястото на убитите гъбички полезни бактерии.
Маслото от чаено дърво действа противогъбично - по няколко капки в леген и сядаш в него, евтино е.
Имай предвид, че ако са гъбички наистина много често се случва да се появяват в по- късен етап отново и след медикаментозно лечение. Това се случва, защото тези гъбички не са само в половите органи, а са в целия организъм. Така че подходи сериозно и не спирай с храненето и третирането когато ти се облекчат симптомите.
Напиши и търси "кандидоза" - там ще видиш и диета, и какво представлява. Успех!

2.   пробвай по този начин, който майка ти казва. Аз го използвам също. При мен вършат работа и парните бани със сода бикарбонат. Успех!

3.   Хубаво те е посъветвала майка ти, няма що. Преди може и да се е лекувало, но е имало значително много по-малко видове вагинални инфекций-сама се сети защо!? Лично за мене е по-добрия вариант да идеш на лекар независимо от обстоятелствата до Коледа, защото след Коледа неизвестността с тези гъбички, ще стане още по-голяма. Също така причинителя на сърбежа може да е повече от един вид гъбички на които тези билки да не действат. Всичко това е предположение, но поради неяснотата от вида гъбички, а може и бактерий да са-няма как да знаем това само, защото имаш сърбеж. По принцип и изследванията не дават абсолютно точен резултат, поради ред причини... това е още един плюс за теб да идеш и да си направиш изследвания. Пък после, ще ползваш, или това което ти предпише доктора или билките по свой избор. Но проблем от такова естество задължително, трябва да е придружен с бърза реакция-дължиш го на себе си и на никой друг.
Орфей

4.   Браво, браво!!! Едно време тази смрадлика май са я използвали за всичко. А знаеш ли колко много изсушава и нарушава естественото PH на влагалището. А това доста често може да доведе до бактериална вагинова (прочети за нея в гугъл).
Единствените промивки, които можеш да правиш веднъж в седмица са с лайка лъжичка сода бикарбонат. Няма да навреди, но и не лекува гъбички. За тях се предписват свещички (полижинакс, флажил) и таблетки Кандизол и крем клотримазол. Приятелят ти също трябва да взима Кандизол.
Но не си поставяй сама диагнози.

5.   Цитат:

"Кои са факторите, които водят до развитие на бактериална вагиноза?

Всяка жена може да развие бактериална вагиноза. Независимо, че точната причина за появата й не е известна, се смята, че съществуват комплекс от фактори, които нарушават нормалния баланс на влагалището. Такива са:

Използване на дамски менструални тампони
Повече от един сексуални партньори
Инфектиране с друга полово-предавана инфекция – хламидия, микоплазма, уреаплазма, гонорея
Използване на хигиенни вагинални душове
Вътрематочна спирала като контрацептивен метод
Тютюнопушене

Рядко бактериална вагиноза се развива при жени, които никога не са имали сексуални контакти. "

Смея да твърдя, че вече е нарушен нормалния баланс на влагалището на авторката. А смрадликата е чудесно антимикробно средство. Содата е силно алкална и е подходяща при гъбички. В този ред на мисли и дъбовите кори имат антимикотично действие. Ето и други билки, които имат подобно действие: невен, женско биле, лайка, черен орех. Има и други. Много от билките са силно алкални и по този начин правят средата неблагоприятна за развитието им.

6.   Смрадликата също може да има странични ефекти. Ето възможните странични ефекти на флажил (цитат от листовката):

4. ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ
Както всички лекарства, Флажил песари може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
Подобни реакции се случват рядко при употреба на песари. Възможно е да се получат следните нежелани лекарствени реакции:

Стомашно-чревни нарушения:

стомашни болки, гадене, повръщане, диария;
глосит с чувство на сухота в устата, стоматити, метален вкус;
панкреатит (възпаление на панкреаса), който е обратим при прекратяване на лечението;
възпаление на лигавицата на устната кухина, вкусови нарушения, анорексия.

За всичките тези явления се консултирайте с Вашия лекар.

Нарушения на имунната система:

ангиоедем (тежко състояние, характеризиращо се с оток на лицето, езика, гърлото и ларинкса);
анафилактичен шок (тежка алергична реакция с внезапно начало).

Нарушения на нервната система:

периферна сензорна невропатия;
главоболие, конвулсии, замайване;
случаи на енцефалопатия, (напр. конфузия) и субакутен церебрален синдром (напр. атаксия, дизартрия, нарушения на походката, нистагъм, тремор), които могат да се разсеят при спиране приема на лекарството;
асептичен менингит.

Психични нарушения:

объркване, халюцинации;
потиснато настроение.

Нарушения на очите:

преходни зрителни нарушения като двойно виждане, късогледство, замъглено виждане, намалена визуална активност, промени в цветното зрение;
оптична невропатия/неврит.

Нарушения на кръвната и лимфната система:

случаи на агранулоцитоза (намаляване на един от видовете бели кръвни клетки);
неутропения (намаляване на броя на неутрофилите, които представляват един вид бели кръвни клетки);
тромбоцитопения (намаляване на броя на тромбоцитите).

Хепатобилиарни нарушения:

съобщавани са повишени нива на чернодробните ензими (АСАТ, AЛAT, алкална фосфатаза), холестатичен или смесен хепатит и хепатоцелуларно чернодробно увреждане, понякога придружавани с жълтеница;
съобщавани са случаи на чернодробна недостатъчност, налагащи чернодробна трансплантация при пациенти, лекувани с метронидазол в комбинация с други антибиотични лекарства.

Нарушения на кожата и подкожната тъкан:

обрив, сърбеж, зачервяване, уртикария (кожни обриви със сърбящи връхчета), поява на пустулозни обриви.

Общи нарушения и ефекти на мястото на приложение:

треска.

Други нарушения:

урината може да се оцвети в червено-кафяво, тъй като могат да бъдат открити водно разтворими пигменти, вероятно от метаболитите.

Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна или забележите други, неописани в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.