Споделена история от Здраве

Изтръпвания и неспособност за ходене
Всичко започна с едно сърцебиене. Получих го преди 2 месеца и половина. Бях на кардиолог, казаха ми че всичко е наред. След това започнах да вдигам температура до 37, 5, най- вече когато съм навън и върша нещо появява се и сърцебиенето от време на време. Когато съм вкъщи температурата ми е около 36, 8-37, 2. Получавам изтръпвания на главата и понякога крайниците. Нямам световъртеж, а само ми е замаяно. Пия Вестибо, но замаяността си остава. Усещам напрежене в главата, замаяно ми е, а и имам главоболие, тъпа болка и като натиск през повечето време горе в главата, около очите и челото. Забелязах и че от 2-3 дни виждам съвсем леко размазано с лявото око. Изтръпванията се получават без значение дали съм у нас, навън, права или легнала. Когато се появят започвам да усещам и голяма слабост в краката и ми става трудно да вървя, все едно се сковават. Усещам и често мравучкане в краката и отпадналост. На какво мислите, че се дължат тези изтръпвания и трудност при ходене? Ами замаяността и чувството за натиск в очите и челото? А температурата ми защо само като съмнавън се покачва до 37, 5 а като съм у нас е 37? А отпадналостта на какво се дължи, при положение че си почивам дълго?

Коментари

1.   Значи, аз съм диабетик и мравучкането и изтръпването ми са в следствие на диабетната полиневропатия, която имам. Аз също виждам размазано понякога, като очния лекар ми обясни, че всяко изменение в кръвната захар води до смущения в зрението.
Та мисълта ми е да си направиш кръвно-захарен профил, а резултатите да ги обсъдиш с ендокринолог и невролог.
Искрено ти желая да не е диабет.
Успех!

2.   Въври да се изследваш, направи си кръвна картина - може да има някаква инфекция, върви на ендокринолог - сърщебиене може да се появява при проблеми с щитовидната жлеза. Това с изтръпването - явна крайниците не се оросявят, може да е от рязко спадане на кръвното, а може и от друго. Трябва да се изследваш.

3.   Смени лекаря.

4.   Отиди на лекар, моля те, за твое добро е. Нека те прегледат специалисти, нека личния ти лекар прецени какво направление да ти даде. Това изобщо не е нормално. Не го отлагай. Дано не е нещо сериозно. Успех:-)

5.   От авторката -
Правила съм си пълна кръвна картина, на която само левкоцитите се леко завишени, другото всичко е наред. СУЕ, ТСХ, и бъбреците на ехографа са ок. Ендокринолога също ми гледа и щитовидната жлеза - без изменения е. Не знам какви още изследвания да си правя и при какви специалисти да ходя, при положение, че кардиолога, ендокринолога, инфекциониста, гинеколога и зъболекаря след като ме прегледаха и ми пуснаха най- разнообразни изследвания, казаха че съм наред, а аз явно не съм, много почнах да се притеснявам за това главоболие и замъглено зрение, наистина се претоварих с компютъра последния месец, но и преди това съм стояла по много часове пред него, а не ми се е случвало така...

6.   След като са завишени левкоцитите сигурно става някаква инфекция и не могат да установят от какво е.
Ето повод за размисъл:
http://www.hapche.bg/izsledvaniya-i-protseduri/broy-na-levkotsitite?page=2

7.   Отиди на невролог! На мен ми прилича на някоя автоимунна болест...

8.   Авторке, на колко си години? Някой в рода ти имал ли е подобни оплаквания? В последните месеци прекарвала ли си нещо като простудно заболяване, диария, повръщане? Сковаването с напредването на деня ли се усилва, или намалява? Ходила ли си на преглед при невролог?

9.   От авторката-
Забравих да спомена, че са ми правили изследване за лупус, която е автоимунна и ревма фактор и двете бяха ок. Не съм ходила на невролог, личната ми лекарка каза, че нямам нужда от такъв... На 21 съм и няма такива оплаквания в рода ми. Не съм била болна последните месеци, диария съм имала точно 2 пъти за тези месец и половина, през които ми става гадно. Повръщания - не, само от време на време ми се гадеше, но вече не ми се. Сковаването се усилва с напредването на деня..

10.   Пий магнезий и цинк - в хранителни добавки от аптеката. Изпий 1 шише = 30 таблетки и пиши пак

12.   Авторке, номер 8 ти пише. Аз ти казвам, че трябва да отидеш на невролог, особено след като чета отговора ти. Други хора също са ти казали това.

13.   Здравейте, от авторката-
Бях да си направя и ЦРП, което е много завишено, личната лекарка ми предписа някакви капки за подсилване на имунната система. но много много не ми помагат, не ми даде отново направление за невролог....

14.   Не знам дали някога си пробвала да гладуваш. Много хубав ефект имат върху целия организъм и върху имунната система. Може отначало да ти е много трудно да гладуваш, но можеш да опиташ с кратки гладувания - дори отначало може да не е цял ден, а само до обяд. Принципно колкото по- трудно ти е да гладуваш, толкова по- голяма нужда има организма ти да го правиш, за да може тялото ти да се изчисти. Освен гладуване е желателно и да се промени храненето. Вземи книгата на Лидия Ковачева. Майка ми е постигала подобен ефект с разделно хранене, но много, много по- бавно и ефекта е много по- слаб.

15.   От авторката към 14-
Повярвайте ми, не ми е проблема в гладуването, а и няма да намерите по- добра от мен в този аспект ;)

16.   Желая успех, дано се намери решение!

17.   Авторке, отново 8/12 ти пише. Колко ти е ЦРП? Имаш ли някакви нови оплаквания. Какви капки ти е изписала. Иначе чувстваш ли някаква промяна като цяло в здравето си? А Вестибио още ли пиеш и който ти го предписа.

18.   От авторката към 17-
ЦРП е 13, 66 и личната ми каза, че съм за антибиотик, но като й казах, че не съм боледувала от настинка скоро и не съм в момента настинала и че няма да пия антибиотик на слуки, тя ми предписа Цитросепт органик, капки за укрепване на имунната система. Като цяло не чувствам много голяма промяна, само дето изтръпванията се поуспокоиха малко- не са през целия ден, ами от време на време. Вестибото отново ми го предписа личната лекарка като видя, че със затворени очи не мога да пазя равновесие изправена. Каза ми сега да пия капките и след нова година щяла да ми пусне пак ЦРП. Продължавам да си имам температура, нищо не й действа, нито парацетамоли, нито аналгини, грипекси, даже и като пих Таваник, и той не ми я понижи... нямам нови оплаквания освен че от няколко дни ме боли от време на време около яйчниците при сядане и когато ми се ходи до тоалетна.

19.   17 отново. Авторке, въз основа на това, което чета искам да ти дам следния съвет. Не знам от кой град си. Но си мисля, че е най-добре да отидеш в най-близкия до тебе град, където има Медицински Университет. В университетска болница ще ти направят обстойни изследвания и на лекарите там ще обясниш подробно в последно време какви оплаквания си имала. Това е най-добрият съвет, който мога да ти дам.

20.   Отново 17. Не знам, обаче точно какво направление ще ти трябва.

21.   Като чета симптомите става дума за нервната система. Аз бях със същите симпт.

22.   21. и какво излезна в крайна сметка.

23.   Аз имах абсолютно същите оплаквания без промяна на температурата - при мен се оказа прищипан нерв и разместени прешлени.