Споделена история от Здраве

Искам съвет от по-образован човек
Здравйте на всички читатели на тази история. Искам първо да ви кажа, че ще очаквам съвети от по образовани и компетенти хора по-темата. Моля, не ми казвайте да я заведа на доктор и тем подобни, надявам се някой да ми даде съвет. И така почвам с историята

Баба ми е на 67-68 години няkъде и преди наколко дена и се случи нещо много странно. Сподели ми, че до като била в тоалетната по малка нужда слад като се обърсала по хартията имало много кръв /обилно количество кръв/ . Много се уплаши от това и аз и предложих да отидем на лекар, но тя не желае. Казва, че не иска доктора да й каже нещо лошо и много я е страх. Също така, когато лежи или седи не я боли долу /около яйчниците/, но ако излезне навън веднага щом се прибере получава страшни болки и така е вече 4 дена и много се е притеснила.
Надявам се това да е някаква настинка, простуда или нещо подобно дано не е рак или нещо фатално.

Вие как мислите може ли да е рак при тези смптоми, или по скоро си е простудила яйчнеците. Ох, дано е това много ме е стах, моля ви, дайте си мнението кажете нещо какво мислите, че може да е знам, че не сте доктори, но има хора дето знаят повечко за такива работи, или ако и вие сте имали случай с ваш близък ми споделете. Благодаря ви много ще чакам да ми отговорите!

Коментари

1.   Простудила си е яйчнеците :)

2.   Отивайте на доктор не си крийте главата в пясъка, това не помага.

3.   А дали не са хемороиди и от това да е кръвта?Те понякога не болят.Може да са вътрешни хемороиди,но,ако оплакванията продължават,заведете я на лекар.По-добре,отколкото да се тревожите.

4.   Ама добре де,мама му стара,за пореден път очаквате ние тука като някви медиуми по нета да ти кажем какво е здравословното състояние!Откъде да знаем?!

Вместо да си губиш времето да пишеш по форуми,където няма да получиш адекватен отговор,тъй като дори и лекар да пише,той няма как да знае без обстоен преглед НАЖИВО,най-добре заведи баба си на доктор.Дори да й кажат нещо лошо (което в никакъв случай не го пожелавам), поне ще знаете за какво става въпрос,ше й изпишат някакви лекарства,ще се излекува...Страх ги било...Ами предпочиташ да се мъчи и да кърви постоянно ли????

Типично българско мислене-отиваме на лекар,когато нещата вече са непоправими.Да не живеем в 15век???Хващай я,ако трябва насила я води,здравето не е шега работа!

5.   Ако ти си истински загрижена за баба си, ще намериш начин да я заведеш на лекар. Ако отказва, можеш да обясниш това не лекаря и да поискаш все пак някакво мнение от него (макар че той едва ли би ти го дал без да е видял пациента, ако е лекар уважаващ себе си).

Понеже не само на баба ти, а и на теб също не ти пука за здравето й, искам да те попитам ако това се окаже сериозно, един ден как ще застанеш пред съвестта си?

Ами колкото и да ти се иска обратното, мисля, че всички тук ще те критикуват първо за безотговорността ти. И да те успокоят с нещо, това е само едно мнение във виртуалното пространство, това няма да излекува баба ти.
Но на теб явно толкова ти е достатъчно...

6.   Здравей! Не съм компетентна по темата, само мога да споделя за подобен случай. Една колежка на майка ми се оплакваше от болки в яйчниците. Незнам дали е имала кървене, но се оплаквала от силни болки. Няколко дни не ходила на лекар и когато станало наистина непоносимо отишла. Прегледали я и казали, че има спукан яйчник и трябва да се оперира незабавно. Та оперираха я, извадиха и матка, яйчници и т.н. и дори майка ми я гледаше в болницата. Оправи се и след две седмици дори тръгна на работа. Така че, не се притеснявай преди да се разбере какво е. Една моя позната, която е на 17 пък наскоро я оперираха от киста на яйчника. На съквартирантката ми майка й я оперираха от миома и сега нищо й няма. Най-добре да отидете на лекар, защото може да е нещо малко, което е отстранимо, но ако не се излекува, може да се задълбочи. Успех и дано скоро пишеш с добри новини :)

Момиче на 23

7.   На тази възраст влагалището изсъхва и може от най - лекото избърсване да потече кръв! А може и да е проблем с уретрата

8.   Възможно е, да е цистит. Това е възпаление на пикочния мехур. Много често се появява от настинка или бактериална инфекция. Изпитва се силна остра болка при уриниране и болката е усилена в края . Понякога е съпроводена с кръв. Аз съм го получавала и е много неприятно. Хубаво е обаче да се консултирате с доктор, за да разберете каква е точната причина.Ние тук само предполагаме. Няма от какво да се притеснявате, тава е най-доброто което може да се направи!

9.   Най-вероятно е цистит. Но той не е е толкова безобиден както си мислят повечето хора. Може да доведе до голями усложнения. На лекар трябва да се отиде, няма начин. Жив пример съм аз. Мислех, че съм получила циститна криза ( и при мен имаше кръв), а излезнаха проблеми с бъбреците. Колкото и да ви е страх си трябва лекарска намеса. НЕ ОТЛАГАЙТЕ!!!

10.   КАК МОЖЕ ДА СТЕ ТОЛКОВА БЕЗОТГОВОРНА И НЕОБРАЗОВАНА ЛИЧНОСТ .КОЙ ИНТЕЛИГЕНТЕН ЧОВЕК БИ ВИ ДАЛ СЪВЕТ ПО РАЗЛИЧЕН ОТ ТОЗИ - ДА ОТИДЕТЕ НЕЗАБАВНО НА ЛЕКАР.АКО ОБИЧАТЕ БАБА СИ И СТЕ ПОНЕ МАЛКО ЗАГРИЖЕНА ЗА НЕЯ ЩЕ НАМЕРИТЕ НАЧИН ДА Я ЗАВЕДЕТЕ В БОЛНИЦА И НЯМА ДА СИ ГУБИТЕ ВРЕМЕТО ПРЕД ИНТЕРНЕТ.

12.   Бе какво си губиш времето тук, това е тъпо направо, помогни на жената да се съгласи да отиде на лекар. Ма непременно, за да не съжаляваш после.

13.   Не се пише "яйчнеците", а яйчниците!