Споделена история от Здраве

Странна болка в корема, язва или?
Здравейте, както разбирате от заглавието-имам странна болка в корема. От известно време(няколко дни)веднага след като се събудя чувствам болка в стомаха, малко над пъпа, боли ме няколко минути(10-15) и спира. Също 10 минути след като съм се нахранила се появява същата болка на същото място, но понякога ме боли и малко под пъпа (не преяждам, дори ям малко). Понякога, когато съм гладна чувствам същата болка, на същото място. Допускам възможността да имам язва, но не знам, не съм сигурна. Наясно съм, че не сте лекари и не можете да ми кажете какво ми е точно, но все пак -бих искала да ви попитам, според вас на какво се дължи тази болка? Забравих да кажа, че съм на 16 години и болката е тъпа.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   възможно е да имаш гастрит или язва;ако можеш опиши точно каква болка имаш

2.   Хаха каква язва на 16 години,не се вкарвай във филми,колит или гастрит ,но трябва да се лекуваш,защото после идва язвата.Аз съм на 22 на 20 ми откриха гастрит и много неща не мога да ям.След доста храни се възпалява и боли особено зимата.

3.   Дa, нaпълно е възможно дa е язвa! Товa и до н 2.
Скоро оперирaхa синът ми по спешност от спукaнa язвa.
Никой от нaс не е подозирaл зa товa, не е имaл никaкви признaци.
Три дни преди дa се случи, зaпочнaхa болки с повръщaне, кaзaхa че вероятно се е " нaтровил" и се пречиствa.
Идиоти! Още съм бяснa, aко бяхa нaпрaвили проби тогaвa още, нямaше дa се случи по този нaчин, пaк щеше дa имa оперaция, но щеше дa е по контролирaно положението.
Кaкто и дa е, слaвa богу, всичко минa добре.
Тaкa че, моят съвет- лекaр - веднaгa!
Зaдължително поискaй дa проверят зa язвa!
Зaбрaвих дa кaжa, синът ми е нa 15г.

4.   По-скоро по това което описваш е гастродеодонит, някакъв гастрит.
Появявя се на нервна почва. Отиди на гастроентериолог... Най-добре може да се каже ако ти назначат изследване-фиброгастроентероскопия се казва и се прави на гладен стомах сутрин.

5.   Не отлагай и отиди на лекар.Един нелекуван гастрит може да ти докара и
язва,която е по-тежката форма на подобно заболяване.
Виж тая статия.
http://www.bb-team.org/articles/3225_dnite-na-kolita

Н.3 надявам се,че сина ви е добре сега.

Аз имам съученик,който беше около 24 по спешност са го оперирали ,но не са успели да го спасят и момчето си отиде като остави жена и дете сами.Така,че не е шега тая работа.

6.   Една домашна рецепта от мен лично изпробвана и действа отлично:равни части мастика, чист зехтин и натурален мед.