Споделена история от Здраве

Витилиго
Момиче на 13.Моето семейство е бедно,но може би това ме е направило такава, каквато съм.Преди 3 години родителите ми за пръв път си позволиха да ме заведат на море.Като всяко дете аз бях много щастлива.Не можех да спя от радост (аз съм доста емоционален човек) На морето си изкарах чудесно, но веднага щом се прибрах забелязах бели петна по цялото тяло - глезените,коленатакорема гардите.Ходих на лекари и те казаха че е витилиго (казаха че се е получило от стрес или раздост и че не бива да се ядосвам защото могат да се появят още.

Така сега 3 години по късно ги има и по лицете.Ужасно е, но най-лоши са присмешките на другите.Преди няколко месеца реших да започна да ги прикривам с Фон Дъо Тен.Почти не се забелязват, но понеже имам бели петанца точно на чертата ан устните и като сложа Фон Дъо Тен мустаците ми изпъкват и е много грозно.Ако някои може да ми даде савет как и с какво едновремено да прикривам петната , но и как да не изпаквът мустаците.Те не са много но все пак.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Коментари

1.   Опитай да си махнеш космите с лентичка или пинсети. Така ще си слагаш крема без да изпъкват.

2.   Махай ги както ти каза №1, така ще се избавиш от неудобството и няма да си създаваш излишни комплекси.

3.   Има един крем лечебен,на биодерма точно за такива петна
с пудра вътре 30 лв.

4.   Аз имам съштия проблем,но само ръцете имам дори вече не се и забелязват.Ходих на лекър и на мен ми каза,че е витилиго и ми преписа гел да ти кажа аз съм доволна не се личът толкова много,а гела е Vitix се казва 60 лв е и само по порачка от някоя аптека можеш да си го порачаш.Успехи много :)

5.   Аз съм на 20. Преди 2 години цялото тяло ми стана в петна но една лекарка ме излекува с мазила. за жалост тя вече не е сред живите. търси мазила... не оставяй така. а до колкото мустака има ленти има всичко за тях махай го

6.   Nо4 ползвах го VITIX но имам някаква алергия от него

7.   До номер 6 , не знам аз алергия не съм получавала явно при всеки е различно

8.   Здравейте! Вашият проблем може да го реши д-р Порязов от град Своге. Дано да е жив и здрав човекът, на много хора е помогнал. С наложен платеж ви изпраща направен от него мехлем, който ще ви помогне само за два-три месеца, след като започнете да го използвате. Потърсете в нета неговият телефон. Пожелавам ви успех!

9.   Горе долу колко е цената

11.   не съм чувал да се лекува това. Сещай се - М. Джексън е бил болен от това до края си.
До номер 5: добре би било да споделиш какви са тея мазила - това е голям проблем и доста некоректни хора спекулират с "мазила"... пратете ми пари пък аз ще ви пратя едно мазило дето лекува всичко... ;(

12.   Здравей, аз имам същия проблем. След морето получих бели петна. Личния ми лекар каза, че може да е витилиго, но за по-сигурно ме изпрати на кожен лекар. Споко, не е витилиго! Товае т.нар. разносцветен лишей. Лекарката ми каза да ги мажа с крем Низорал 2% като преди това са почистени със салицилов спирт. ;] Няма да видиш резултата веднага, защото тези петна са адски упорити и не изчезват така лесно - трябва редовно да ги намажеш с Низорал!

13.   Здравей! Аз също съм болна от вителиго! И имам същия проблем!! По-добре не ги махай! Аз от втори клас съм с тази болест! Вителигото е много коварна болест!! Не се тревожи не си единствената Аз съм на 15 и си живея с това нормално! Понякога се ядосвам но вече свикнах! До сега нищо не ми е помогнало! Научи се на спокойствия и търпение... :0 Успех