Споделена история от Здраве

Помощ!!! Косопад
Аз съм момче на 15 от 1 месец използвам шампоан head & shoulders забелязах че в гъстата ми коса са се появили плешиви петна и имам страшен сърбеж в главата. Моля ви не искам да остана плешив помогнете ми. Защото косата ми страшно уредя а сърбежът не затихва
П. П. Вече не използвам шампоана. Мия си косата само с вода но сърбежът продължава.

Коментари

1.   Купи си Selsune Blue, мий я на 3 дена. Само с вода нищо не правиш, само я правиш на чуплива и верно ще ти опада ( би трябвало да ти порастне понеже си млад ). Изхвърли този Head And Shoulders, докарал ти е маса пърхут и това ти е раздразнило скалпа, а ти с чесането си го доразранил и май ще се наложи да посетиш доктора. Гореспоменатия шампоан ще ти премахне пърхута но му прочети хубаво указанията. Аз имах едно лято ужасяващ сърбеж заради ефтин шампаон. Имаш алергична реакция от него като ти чета симтомите. Все пак иди и се консултирай с някого в аптеката или кажи на ваште!

2.   Веднaгa нa дермaтолог!
Стилист съм и могa дa ти препоръчaм куп шaмпоaни и мaзилa, но не е товa проблемът ти явно.
Едвa ли е от шaмпоaнa, предполaгaм че, лечението трябвa дa е вътрешно, зaтовa върви нa лекaр.

4.   Аз ползвам същия, няма ми нищо, ама сега ме наплаши :Д
Отиди на дерматолог, те се занимават с кожни заболявания и такива.

5.   Аз съм номер 1 и номер 2 недей така да го стряшкаш защото съм имал почти същия проблем без оплешивяващите точки които според мен е направил чрез чесане и разраняване на скалпа но е желателно да отидеш в аптеката и на дерматолог. Шампоана е един от проблемите му които го е предизвикал понеже е една голяма реклама с химикал.

7.   Мога да ти препоръчам шампоан балсам. Скъпички са, но с доказан ефект ! Само пише и ще ти пратя линк :)

8.   Мога да ти препоръчам шампоан балсам. Скъпички са, но с доказан ефект ! Само пише и ще ти пратя линк :)

9.   Мога да ти препоръчам шампоан балсам. Скъпички са, но с доказан ефект! Само пише и ще ти пратя линк :)

10.   капи се с низорал шампоан 1 път в седмицата трябва да е с него към 13 лв и малко мл са но е много ефикасен , прави си маски също много ефективна маска е газ , мас и урина , но сиг ще ти е кофти като мен а си правя с витамини за коса течни жълтак ракия пробваи успех

11.   И аз имам,Косопад и съм на 15 вече от 5 години имам педна родителите ме водиха на всякъде и се мазах всички продукти лекаства и др.
Оправих се от''Барут и чесън"и после слагаш един плис на главата и седиш поне 2 часа първият път боли но после няма и се оправих тръгнами коса но зимата ми пада

12.   Аз съм имала подобен проблем в детството, поне до колкото разбирам от това, което си написал. Бях се заразила галейки бездомно котенце, което е било явно болно. Задължително трябва да отидеш на лекар. Родителите ми тогава ме заведоха в Чирпан. Там има един народен лечител. Той ме излекува. Предполагам хората го познават. Но най-важното е да се консултираш с първо с лекар.

13.   Н5, сaм го кaзвaш- имaл си същият опит БЕЗ оплешивявaне!
Тоест НЕ, не същият опит.
Не го плaшa, но трябвa дa побързa и дa отиде нa дермaтолог.
Бих моглa дa посочa 10 причини и нито еднa дa не е вярнa, нужно е изследвaне все пaк и дa се види дaли сaмо косъмът пaдa или зaедно с луковицaтa.
Зaтовa отново в ползa нa aвторът- нищо не използвaй повече( шaмпоaни, мaзилa) докaто не се устaнови причинaтa.
Aко е сaмо кожен, външен проблем, пиши, ще ти дaм домaшнa рецептa.

14.   Автор.
Благодаря ви!
Е все пак ножа опря до кокала ще отида на дерматолог до №7- ще съм благодарен
до №12 в къщи има котка която е взета от улицата преди около 3 месеца много е интересно обаче че на нея и е опадала козината по задните крака но вет. лекар е казал че това не е опасно за нас.

15.   №12 Аз не съм ветеринар или доктор и не знам дали е опасно или не. Мога да споделя моя личен опит относно ситуацията. Котенцето което аз галих беше болно (оплешивяващо, проскубано), но аз съм била дете и това не е било проблем за мен. Трябва да се внимава с животните на улицата.
Бързо оздравяване ти пожелавам...