Споделена история от Здраве

Обгаряне на раничка на шийката или третиране с мазило?
Хората нямат вяра на лекарите, не ходят на прегледи, защото са изгубили вяра и затова умират. Умират дори когато отидат в болницата. Напоследък толкова хора си отидоха заради последния грип. Имам чувството, че някой пуска нещо отгоре и си прави опити с нас, а пък за да може и да им купуваме лекарствата от аптеките.

По темата - преди година - две реших да отида при лекар от много нашумяла частна клиника. Каза ми, че имам някаква бактерия, която ще лекува с ретарпен. Трябваше да ми бие инжекции една година, веднъж всяка седмица. Едната инжекция струваше 60 лв. Отделно сама си купувах лекарството за инжектиране. След 3 - тата се усетих и просто повече не отидох. Каза ми, че имам и раничка на шийката, накара ме да си купя Сулкожин, но така и не ме намаза с него. До колкото знам от него щипе, после пада кожа, но при мен такова нещо нямаше. Тогава това лекарство го нямаше никъде и си го бях намерила с връзки. Тя си прибра шишенцата при нея и после ги продаваше по 100 лв. всяко. Бях купила всяко за 25 лв.

Реших да я сменя. Следващата изобщо не ми даваше информация, не и пукаше и гледаше само да прибере парата. Все казваше, че нищо ми няма, че раничката няма нужда да се лекува и че нищо нямало да ми стане. Много се усъмних в думите и и отидох при гинеколог с колкоскоп. Там се оказа, че го видях с очите си - имах голяма раничка. Разказах за опита си на лекарката, но не и казах, че най - вероятно не са ме мазали със Сулкожин при първата лекарка. Тя каза, че щом със мазилото не е минало тогава е най - добре сега да изгори раничката с ток. Легнах и ми сложи една метална пластина на корема. Каза, че ще пробва няколко пъти за да ме подготви за усещането. В момента, в който ми пусна ток имах чувството, че ме режат с нож. Ужасна болка. Тя се учуди, каза, че никой до сега не е реагирал така на обгарянето. После каза да пробваме пак. Втори опит - пак неуспешен. Изтръпнах цялата и после цял ден бе болеше шийката. Не искаше да ме мъчи и ми предложи да мъчим със Сулкожин. Аз знам, че със него до сега не съм била мазана, затова там ми е надеждата, а пък и не съм раждала. А и не смятам за редно да ти пускат ток на половите органи.
Четох доста неща и като цяло никой не препоръчва обгарянето. Ако все пак със мазилото не мине, макар че в един форум, четох че една жена е имала също голяма раничка като мен и с четири мазания и е минало, та... ако все пак не мине, дали с лазер не боли и изобщо има ли безболезнен вариант?

Моля за съвет, притеснявам се, поне на картинката шийката беше една голяма рана. Цялата розова и само по края леко избила здрава кожа, но доста малко. Много искам да съм здрава, но не търпя на болка. Оттам идват и въпросите за раждането, дали щом това не мога да изтърпя няма да мога да изтърпя и едно вагинално раждане?

Коментари

1.   Съжалявам за горчивия ти опит с лекарите. Аз наскоро се лекувах от раничка на шийката на матката. Първо имах течение, което лекувах, за да може да се третира раничката. Лекарят ми каза, че имам 2 варианта: лазер, който щял да ми струва около 200- 250 лв. и туширане с лекарството Солкожин, което си купих от аптеката за около 25лв. Отидох си при лекаря и той ми го нанесе с памучен тампон. Усеща се съвсем лекичко парене отвътре, което изчезва буквално за секунди. Самата процедура трае не повече от 5мин. Няма абсолютно нищо страшно. И аз първия път бях мега притеснена, даже бях си взела почивен ден от работа, мислех, че няма да мога да ходя... Напротив - ставаш като пич и си тръгваш. Втория път бях на работа и нямах никакъв проблем, нямах никакви люспи или кожи, май само лекичко течение следващия ден. После едни капсулки за регенериране на изгорената кожа и сега съм 6! Няма от какво да се притесняваш, просто си намери свестен лекар. Успех от мен!

2.   Здравей,
Аз също имах раничка на шийката на матката не много голяма, но все пак беше факт. Нито са ме мазали, нито са ми я обгаряли. Моят гинеколог ми каза, че не е страшно и почти всяка жена, водеща полов живот я има. По стечение на обстоятелствата малко след като бях диагностицирана с тази раничка спрях да водя полов живот за около 7-8 месеца. След това когато отидох при гинеколога ми, той ми каза, че всичко е изчезнало и се оправило само.

3.   Дано бързо да намериш лекари, които са отговорни към работата си, а не тия дето с мижнати очи изписват хапчета и мазила на големи компании, с които имат договор. Другото, за раждането-ако се няавиеш на варианта секцио.

4.   Откъде тая има право да ти прибира лекарството и да го продава. Ти ли и разреши. Твое си е, ти си гу купила. Щом няма намерение да те лекува се оплачи на директора на болницата. Стига с тия мижитурки дето не са местата си.

5.   Авторка: Благодаря на всички за отговорите.
Номер 4, не съм и позволявала да го взима, все пак тогава беше много трудно да си осигуриш това лекарство, едва го бях намерила и се надявах да се излекувам. Просто тя беше в частен кабинет и нямаше на кой да се оплача.
Ще опитам със сулкожин, дано стане.

6.   №4 Не прочете ли авторката си е купила сулкожин, дала го е на лекарката по собствено желание и после нито си го е искала нито е отишла да я намаже. Дали лекарката го е продала или не авторката не е 100% сигурна, защото е спряла да ходи при нея, авторката може просто да е чула от други пациенти, че тази лекарка маже със сулкожин срещу 100лева.
Не виждам вина в лекарката, тя нито е взела нещо без да й е дадено, нито е доказано продала чуждо лекарство. Авторката е преустановила посещенията си при нея по своя преценка и няма право да обвинява точно тази леарка нито в кражба, нито в финансово облагодетелстване на нейн гръб.
Авторке какво очакваше от частната лекарка да те потърси за да те намаже или да дойде у вас да ти върне лекарството.
Моля коментиращите първо прочетете, нашата авторка е отишла на частно при частен гинеколог и е недоволна, че трябвало да си плати инджекциите и лекарството!? !? Оставила на съхранение при лекарката всичките си дози лекарство и повече не отишла в този кабинет.
За обгарянето с ток. До преди 10 години всички ранички ги обгаряха точно с ток, нямаше лазерни, и обгарянето продължана 2 минути. авторката казва не е раждала, но само ако знаеше, че раждането боли 100 пъти повече и продължава с часове и е не възможно да го спреш и да станеш да си тръгнеш отказвайки предложеното лечение.

7.   Номер 6, от коментара ти личи, че имаш личен проблем. Съжалявам, ако е така. Съжалявам и че вместо да помогнеш реши да си го излееш на мен.