Споделена история от Здраве

Парене и сърбеж при уриниране и секс
Привет от мен!
Много съм притеснена и не знам какво да правя, моля дайте ми съвет! Преди около 10 дни получих сърбеж, парене при уриниране и болка по време на секс в началото на влагалището. Всяка вечер се подмивам, сменям редовно бельото си. И от 2 3 дни вече нямам сърбеж, нито парене при уриниране, но болката(малка, не е силна) си остава и тя е само, когато правя секс с мъжа си, и то болка се усеща само, когато прониква т. е. болката не я усещам да е дълбоко. Но все пак съм притеснена! Много Ви моля, кажете какво да правя, да ходя ли на гинеколог(страх ме е да не ме объркат с някакви хапчета), защото мисля от другия месец вече да почнем да правим опити за бебе. Или просто да си изчакам и да си вема от аптеката някакво прахче за вагинална промивка? Моля, помогнете ми много съм притеснена!
Ани 24г.

Коментари

1.   И аз бях така мазах се с кремче и ми мина. Другото което е не прави секс в рамките на 1 седмица ползвай подходящ крем, ''Здраве'' или ''Бочко'' например и ще ти мине. При мен беше същото и секса пречеше и за това не ми минаваше и в един момент спрях и ми мина

20*

2.   Отивай на лекар задължително!

3.   След като сте решили да си имате бебе, гинеколога е задължителен.
Докато си бременна, безопасните методи за лечение са доста ограничени. Много фармацевтични продукти и инванзивни практики са опасни за плода. От друга страна половите болести и инфекции могат да предизвикат усложнения, включително и спонтанен аборт. Затова дори и да нямаш никакви симптоми, ако ще ставаш майка е добре преди да започнеш с опитите да те прегледа специалист и да ти вземе цитонамазка за изследване.
Прегледа не е равносилен на лечение и едва ли от него ще те "объркат". А и ти си пълнолетна и имаш право да бъдеш информирана. Разбери първо какво ти е, пък тогава разсъждавай кой може да те обърка, дали да започвате работа над бебчето, или при кой специалист какъв вид лечение да избереш.
Може и напразно да се тревожиш, а с повече информация ще ти е по-спокойно и за напред, когато хубавите неща започнат да се случват. :)

М34

4.   Щом като ще правите опити за бебе, то по-добре предупреди мъжа си да ползва презерватив с други жени.

5.   Ох милa, имaм предположение, но щом зa бебе ще опитвaте, по- добре вътви нa лекaр. нищо нямa дa ти объркaт, спокойно, но дa ти пуснaт едни изследвaния.

6.   Възможно да е някакво замърсяване... дали си зачервена? Защото болката с парене при уриниране си е типичен цистит, но това, че не те боли в момента не значи, че съвсем е минало. Да не би да тлее в теб и да ти стане хронично.
Според мен най-добре е да те види лекар да ти пусне урина и назначи лечение, дали само с крем ще минеш или и хапчета може да каже като те види.
Да не би да стане така, че ако забременееш после да не можеш да се лекуваш пълноценно.

7.   Гинеколог мила,за да ти каже с какви гъбички те е окичил "верния" ти мъж...И не го взимаи навътре-всичките са такива,няма да е първия изневерил,няма и да е последния.Ако чакаш инфекцията да се разрасне и задълбочи,може и никога да не видиш бебе,затова по-добре с хапченцата сега,същата профилактика и на малоумника до тебе,та следващия път да ти изневерява с презерватив
Ж 30

8.   Значи девойко, ако има някакъв проблем и вземеш да забременееш, тогава става голям проблем...Ходи на гинеколог и ако се наложи лечение, изчакай да свърши и тогава започвайте с опитите. Крайно е безотговорно да имаш съмнения за инфекция и да правиш бебе.

9.   Много ясно, че трябва да отидеш на лекар, още повече, че имаш намерение да забременяваш! Какво прахче ще вземаш, като не знаеш какво ти е? Не бива да забременяваш, докато не се излекуваш, после се усложнява всичко. По симптомите, които описваш, е трудно да се предположи - хем сърбеж, хем болка, течение няма. Може да са просто гъбички, но може и да са хламидии, трихомони, примерно. Но при всички случаи трябва да разбереш какво е и като се наложи - да пиеш хапчета. Какво толкова, че ще пиеш хапчета? Нали не е по-добре до края на дните си да живееш с някакви инфекции. Как измисли, че някакво прахче ще оправи всичко?! А за промивки - изобщо не бих препоръчала. Хигиенните промивки не лекуват!!! Те регулират рН на влагалището, но пък може да привикнеш към тях и да стане беля, вместо хигиена - да се сдобиеш с някакво течение.

10.   Посещението при гинеколог ще ти е наложително, щом проблема продължава да се усеща при теб. Добре ще е ако не си казала на съпруга ти, да му кажеш за проблема, след като планирате дете, а даже проблема може да е от него. Не може тук никого да те съветва твърдо да ползваш някакъв крем, защото е наложителен преглед, а след прегледа като разбереш какво точно е в основата на всичко, ако може да се определи, ще си по-спокойна и тогава ще прецениш дали да пиеш изписаното лекарство или някакви билкови препарати. Можеш да пробваш лосиона, който е концентриран "Ин кеър" от аптеката. Той си има дамски душ към него и е направен от някои билки. Това може да го ползваш понякога за лична хигиена. Може с времето да си загубила баланса на киселиността на влагалището и за това да има болка. Дано да разрешиш проблема скоро.

11.   Сърбеж ПРЕДИ секс е съвсем нормално. Една на 44

12.   Бих ти препоръчала преди да започнете опитите за бебе да отидеш на гинеколог!!! Ако имаш инфекция и забременееш се лекува по трудно и не се знае как ще се отрази на бебето.
Ж. 1 год. в мед. университет

13.   Звучи като цистит или гъбична инфекция. Така, че няма да минеш без лекар. То симптомите може и да намалеят, но няма да се излекуваш без лекарства. А ако ще работите за бебе, е много важно да си здрава. За това иди на лекар.