Споделена история от Здраве

Притеснение, треперене на ръцете
Здравейте. Аз съм момче на 18 години и от известно време имам един проблем. Вече много често ми се случва да се притеснявам, а от това започват да ми треперят ръцете.

Преди проблема с ръцете го нямах, случваше ми се в определен момент да се притесня, примерно при важен изпит, но не и да ми треперят ръцете. От около половин година се появи въпросното треперене. А някой път, макар и рядко ми треперят, дори когато не съм под напрежение, просто ей така без причина... нямам обяснение.

Дали да не започна да приемам повечко витамини? Дали нямам и проблеми с имунната система, защото личната ми лекарка наскоро ми предписа едни хапчета именно за подсилване на имунната система, понеже вече трета седмица не мога напълно да се излекувам с това гърло. В час по литература, аз доста често чета произведенията, които учим и ръцете ми започват да треперят, започвам да се притеснявам и леко да ми трепери и гласа... Чел съм пред класа и то пред 20 човека примерно, отпред пред всички и съм имал леко притеснение, но не са ми треперели ръцете. Никога преди не съм имал такъв проблем, незнам какво ми става.

Между другото наскоро едно момиче беше писала една история в сайта, подобна на моята, но така и не намерих решение на моя проблем...

Коментари

1.   Здравей,

смятам, че преди да пиеш каквото и да било, най-добре се консултирай с твойта лекарка... обясни и всичко, без да се притесняваш какво ще си помисли, или каже!

М27

2.   Аз съм мъж на 26 и още съм си така. Още от даскало - треперене на ръцете, особено лявата като се стресирам. В близките години все по-малко, не е като едно време, ама пак го има. Пробвал съм най-различни неща и универсално решение без разни грозни психиатрични медикаменти няма, но....

Най-доброто нещо, което можеш да напрваиш, е да спортуваш повече. Не да се претоварваш, а просто някакво приятно натоварване, колкото да се чувстваш енергичен и позитивен. Ако го правиш това 2 седмици и веднага ще започнеш да усещаш положителни промени. Стресът намалява значително.

3.   Стреса е на две места...

В мозъка и сърцето.

Не го ли извадиш от там каквото и да си тъпчеш в устата и мускулите все си тая.

Безплатно е. Не ти трябват и материали.

За да го направиш обаче трябва да си дадеш отговори на въпроси които малцина смеят да си зададат пред огледалото.

След това емоционалния страх и умствената леност са като хубав виц. Много завладяващ първите пъти като го чуеш ала на 20тия път вече прекъсваш разказвача и му казваш да не те занимава че вече знаеш репертоара.

4.   Има решение на въпроса. Гаврътваш 2 на екс и си готов. Изчезва притеснението, изчезва треперенето.

5.   Намали кафето колкото се може повече и не се ядосвай за глупости.

6.   Все пак си изследвай при ендокринолог щитовидната жлеза.

7.   Спортувай, ако пушиш спри цигарите и кафетата, колата, ред-булите, стимулиращите чайове, разпускай повече, това е от нерви, на мен винаги са ми треперили ръцете, без да се притеснявам. Искам да попитам, треморът само когато си насочиш вниманието към него ли се проявява, или примерно се е случвало майка ти да го забележи, без тогава ти да мислиш за него?

8.   От Автора: До коментар номер 2 ще кажа, че тренирам целогодишно всеки делничен ден, с изключение на 10ина дена през юли и декември. Така съм от седми клас, тогава влязох в спортно училище.
До номер 3 и 4 съм напълно съгласен и с двамата :D Заел съм се да се опитам да направя нещо като анализ на моменти и периоди от моя живот, които са ми останали като спомени или които може би ми пречат по някакъв начин и да си извлека от тях изводи и поуки - въпроса е човек да се учи (и от грешките си). За двете малки (евала).
До номер 5 - може би ще трябва да опитам това с кафето.
До номер 7 - ами проявява се и когато не мисля за него, примерно, когато съм се разбързал да не закъснея за първия час в училище, сутринта. Както отбелязах, когато чета и през това време в опит да видя дали ми треперят ръцете, чак тогава се проявява треморът. Може би ще трябва да тренирам да не мисля за него... Иначе не пуша и не пия енергийни напитки.

9.   спорт приятелю спорт ;) но не просто да ходиш някъде, а намери физическите упражнения, който наистина ти мосят душевна наслада ;)

10.   О-о, изобщо не се притеснявай за това. Минава с годините. Израства се, един вид. И аз на твоите години бях така, а сега на 40 въобще нямам никакъв проблем.
Случва ми се само след потресаващо здрав секс. :)

11.   Аз съм момиче на 25 и треперя откакто се помня. При стрес треперенето може да стане неконтролируемо. На психическа основа е, но помагат витамините и натурални успокоителни като чай от мента например. При мен е до някаква степен наследствено. При майка ми отшумя с годините, така че се налага май да си живеем с него.