Споделена история от Здраве

Бели косми
Здравейте, забелязах наскоро, че имам доста бели косми.. на 17 съм, а са около 10 някъде, плюс-минус един-два... Защо се получава така.. някакво генетично ли е, от шампоана, стрес...? Очаквам препоръки :)

Коментари

1.   Най-вероятно е заради стрес и качеството на хубавия живот в Бг.

2.   И аз съм така като теб, още като бях на 15-16 почна да ми побелява косата. Мисля, че е генетично.
М 23

3.   Попринцип е възможно, ако се боядисваш да имаш бели косми, но е възможно да е и от стрес. Казват, че е на късмет :)

4.   Aз също имах, но откакто започнах да практикувам йога те намаляха значително. Чистата кръв и стойката на глава са най-полезните неща за скалпа на главата, косата и лицето. Така чистата кръв напуска и разтоварва крайницуте и подхранва главата. Но не бива да се прекалява с тази асана, защото навлизате във т. нар. "факиризъм", а това е вече опасно.
Помага също така и редовното измиване с хума.
Всякакви други химий носят временен ефект и като дълготрайна последица-влошаване.

6.   Най-вероятно причините са комплексни, генетика стрес. Питай вашите кога на тях са им се появили бели коси, ако майката или баща ти е побелял рано, най-вероятно и ти ще си така, а като прибавим към това и ежедневния стрес и картинката е ясна. Не се панирай толкова, винаги можеш да ги прикриеш с боя, а и 10 косъма на са нищо. Имах познат, който преживя тежка катастрофа и от стреса буквално побеля, а беше само на 18! Та има и много по-зле. А и в наши дни има всякаква козметика, ако толкова те тревожи, боядисай се. Не разбрах момче ли си или момиче, но има боя за коса и за мъже. Така, че спокойно.

8.   Абе генетика си е... аз съм на 40 и да имам да нямам стотина. Отстрани изобщо не си личи, ако не се вгледаш косъм по косъм. Баща ми побеля видимо чак след 60.

9.   Генетика брат.Майка ми и баща ми са на по 60 и двамата още нямат много бели коси. Даже майка ми има точно 3 бели косъма. Баба ми също не е побеляла преди 67. Така че, всичко е гени в случая.

10.   Ами аз какво да кажа, като съм на 26 и половината коса ми е бяла? Ген! :)