Споделена история от Здраве

Хора, давайте съвет! Хепатит С???
Здравейте, аз съм момиче на 18 години и мисля, че съм болна от хепатит С - имам симптомите на отслабване, загуба на енергия и болки в черния дроб /умерени/. Проблема е, че не искам майка ми да разбира и се притеснявам колко ще излезе лечението - нямаме пари едвам за хляб се намират, дано една приятелка да ми услужи но... за колко пари става въпрос?
Някой, който има опит с хепатит да ми каже. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не крии такива неща от семейството си, крий ги от "приятелката" си!
Дано приятелката ти има поне 2000-3000 лева, защото лекарствата не са от най-евтините и ако продължаваш да се държиш като глупаво дете, може и много повече да стане. Кажи на майки си.

2.   2000-3000 лв я стигнат, я не стигнат за един месец терапия с интерферон. Момиче, веднага да кажеш на майка си и да отидете немедлено за изследвания! Ама изобщо не се бави!

3.   Как прецени, че го имаш, отиди се изследвай, това е сериозно.. Тези симптоми, не са достатъчни. Не го крии от родителите..

4.   задължително отиди и си направи изследвания, защото може да се стигне до необратими последици, които ще ти съсипят живота, ако не се излекува на време.

5.   Няма какво да мислиш, момиче. То с мислене не става. Има си специалисти, има си лекарства. А, честно казано хепатит C не се хваща туко-така. Рисковите групи са проститутките и наркоманите на хероин. Много опасно заболяване е и не е шега работа. Бягай при личния лекар, да ти дава направление и в инфекциозното, ако е така, което дълбоко ме съмнява. Другото, което е, за твое лично успокоение на силна светлина си погледни бялото на очите, както и си виж урината. Ако няма пожълтяване, не се притеснявай, но все пак отиди на лекар. Болката в дробчето може да се дължи на куп неща - от неправилно хранене, до прекомерен алкохол, омазняване или образуване на хемангиом (доброкачествено образувание) в дроба. Това се вижда на ехографска находка. А енергията е относително нещо. Липсата на такава може да се дължи на т. нар. пролетна умора. Принципно няма за какво да се притесняваш, но отиди на лекар.

6.   А изследва ли се, преди да си поставиш сама диагнозата? Отиди на лекар, защото в интернет пише 1000 неща, хората имат 1000 различни мнения и може да си намериш още толкова болести, търсейки несъществуващи симптоми..
Не мога да разбера как така сами решавате, че сте болни от нещо, обосновавайки се чрез прочетените някъде глупости..

7.   От авторката : сега съм добре всичко мина преди месец и най-вероятно не съм болна :)))))