Споделена история от Здраве

Внушение или болест?
Здравейте, реших да споделя проблема си тук. надявайки се, че повече хора ще ми дадат съвет или ще споделят за подобно състояние като моето. Аз съм момиче на 20г. весела, лъчезарна и спокойна, едно обикновено момиче но от известно време с мен се случват промени, който по моему са повод за притеснение. Преди около 2-3 месеца започнах твърде рязко да напълнявам наддадох 15-17 кг за около месец и половина. Вярно е, че доста се поотпуснах и си хапвах стабилно не се лишавах от шоколади и други сладки изкушения, но просто не знам откъде ми дойде такъв апетит. Случи се и друго необичайно за мен: менструалният ми цикъл закъсня с около 10 дена, което никога досега не се е случвало закъснението ми е било макс 2-3 дни. Реших, че съм бременна отначало, но се оказа, че не е това причината. Освен напълняването се появиха и други неща: през няколко дена започнах за около 10 мин да имам някакво напрежение в главата, замайване, гадене, все едно не ме свърта на едно място, започна и някакъв страх да оставам сама вкъщи, първата ми работа да заключа вратите и сърцето ми потреперва при най-малкия шум. Започнаха да ме дразнят и шума и светлината. Отначало реших, че съм си внушила нещо и се опитах да мисля за положителни неща, но е трудно. Отдавах го и на това, че в момента съм без работа и съм почти по цял ден вкъщи, осъзнах и, че май напоследък пия повечко кафе, дори магии и всякакви негативни влияния минаха през главата ми. Реших да не ходя все още на лекар, спрях кафето, но въпреки това, чувствам някаква тежест в главата, замайване, дискомфорт, умора. Не мога да кажа, че съм била стресирана за нещо, по принцип съм спокойна личност. Моля всички, който са преживели или чували нещо подобно да откликнат на моя проблем. Благодаря ви!

Коментари

1.   Посети ендокринолог и гинеколог, да ти проверят хормоните, щитовидната жлеза и т. н. Не отлагай!

2.   Само ще ти кажа едно, запази спокойствие и отиди на специалист. Сам си слагах какви ли не диагнози години наред. Та тумор на мозъка, на черния дроб, на стомаха, на дебелото черво всеки ден (да чукна на дърво, добре съм). Защото имах гадения, световъртежи, проблеми с корема, очите ме боляха, шум в ушите имам вече 6 години. С камера са ми гледали корема и съм лежал в болница 3 дни, проблемите с корема са защото имам гастрит, а проблемите с главата и шума в ушите са защото съм стоял години наред в неправилно положение пред компютъра, сега ходя на масажи, макари късно, но се надявам всичко да отшуми, но дори и да не отшуми, аз вече няма да се депресирам и да си слагам сам смъртоностни диагнози, за тази работа има специалисти. Бях адски депресиран, не можех да стоя сам, беше ме страх от самотата, сега съм изкючително щастлив и се преборих със своята психика, всеки ден си мислех, че съм болен, когато оставам сам със себе си, не можех да спя (сега също се будя по 3-4 пъти на нощ), но без да имам някакви лоши мисли (е понякога, ако сънувам нещо лошо вечер съм депресиран, но на сутринта нямам никакво проблеми)

3.   Не съм лекар, ама цялото това нещо, качването на кг, апетита за сладко, нервните пристъпи, закъснението на цикъла и т. н. ми звучат като признаци на класическа депресия. Борила съм се с това нещо и симптомите ми бяха подобни, ядях огромни количества шоколад, заради кофеина в него и заради кафетата бях нервна и раздразнителна, не можех и да спя и на другия ден за да съм работоспособна пиех много кафе, цикълът ми закъсня не с няколко дена, а с много повече, даже ходих на лекар и след като се установи, че не съм бременна ми дадоха лекарства, с които да го предизвикам изкуствено... така, че помисли и за този вариант. Депресията е доста ковано нещо и в началото дори си нямаш идея, че имаш депресия, а не просто лош ден. Мислиш си, че ще се оправиш и без помощ, ама не става така. За това потърси специалист. Първо иди при личната, а тя вече ще реши депресия ли е или не е и трябва ли ти специалист. Ще го преодолееш, а и като си намериш работа и/или нови занимания няма да имаш време да се шашкаш, че си сама вкъщи.
Успех!

4.   Отиди на психиатър. Ще ти помогне. Може да развиваш паническо разстройство или някакъв вид фобия.

5.   Грешката ти е, че живееш сама. Хвани си гадже и ще чувстваш нечия подкрепа и ще те успокоява и като правите секс стреса ще отминава. Мисля, че може и да подейства, пробвай, нищо не губиш.

6.   Яж по-здравословно.

7.   Възможно е да имаш проблеми с щитовидната жлеза. Задължително се консултирай с лекаря си.

8.   Внушаваш си.. или си просто явно в тежък период.. под напрежение зареди нещо?

9.   На преглед при ендокринолог, гинеколог и невролог.

10.   Не съм го преживял но бременноста май не е за отхвърляне ^. ^

11.   Миличка, това всичко говори за хормонален проблем със щитовидната жлеза. Отиваш при джипито и искаш направление за ендокринолог. Той ще ти пусне хормони. Успех, мила и пиши после!

12.   Според мен това си е хормонален дисбаланс, аз лично се насочвам към хормони на надбъбречните жлези. Отиди на лекар!

13.   От авторката: Отидох при личната и й обясних проблема с напълняването, главоболието, гадене, виене на свят и т. н, това, което написах и тук а тя измери кръвното ми: беше 90 на 60 прослуша сърцето ми и ми каза, че в момента нямало направления и трябва да почакам до началото на другия месец, за да ми даде направление за невролог. Какво да кажа, в нашия град лекарите не приемат пациентите си на сериозно. Препоръча ми да се храня по-здравословно и да си правя разходки, да не се затварям в себе си. Може и депресия да е. Да уточня- имам си приятел, но не живеем заедно той работи доста и няма много време за разходки навън, срещаме се за кратко.

14.   От авторката: Не съм ходила на лекар, за да установят, че не съм бременна, просто когато ми дойде менструалният цикъл, реших, че е нормално закъснение. Според вас, дали става дума за цветна бременност или нещо подобно?