Споделена история от Други

Въпрос за куриерска услуга
Здравейте! Случи ми се една неприятност - спуках си дисплея на смартфона и понеже съм на 17 - той ми е подарък от родителите, по точно от майка ми. Поръчах си нов по нет-а и го очаквам да пристигне до вторник-сряда с наложен платеж до дома. Дотук добре, имам парите, дадох моя адрес.... , само че има един проблем - не искам някой от домашните да разбира за пратката, още по-малко за проблема с телефона. Тоест, има ли възможност да направя така, че куриерът да пристигне в час, точно определен от мен... не съм наясно с тази услуга до дома, защото досега винаги съм ходил до офиса им (става въпрос за Speedy)?

Коментари

1.   Да, мисля, че има такава опция. Обаждаш се и казваш по кое време искаш да пристигне, но доколкото си спомням се доплаща... Не съм сигурна дали тази услуга я предлагат Speedy, аз ползвам услугите на Еконт, но нищо не ти струва да се обадиш и да попиташ. :)

2.   За тази въпросна фирма аз много често получавам пратки. Куриера ми се обажда първо по тел, пита ме дали съм на адреса и тогава идва. А може и да му кажа примерно за по-късно да се разберем да дойде. Зависи. Те гонят график и имат определени места, на който ходят в определено време. Ако искаш говори с този дето ще ти праща пратката и му кажи, като ти я прати да каже да се обадят преди да дойдат на адреса ти и ти да се разбереш там с куриера, който ще е как и кога може да ти достави пратката. Или не оставяй адрес, а само град и тел за дооточнение и куриера ще ти се обади. Иначе в деня на пратката към 09:00ч ти пращат СМС да очакваш пратка и в СМС пише един тел, който е на централата на фирмата, можеш да се обадиш и също да оточниш, да кажеш примерно, че не знаеш кога ще си вкъщи и ако може преди да дойде у вас куриера да ти звънне или да кажеш определен час, в който да дойде между 09:00ч и 16:30ч. Те попринцип куриерите идват от друг съседен град и си тръгват до определени време. Но доколкото прочетох ти вече си дал адрес и очакваш вторник, сряда пратката. Най-добре изчакай в деня, в който ще я получиш, те ще ти пратят СМС и виж на СМС-а ще ти има изписан тел за евентуално отлагане на пратката или информация. Обади се там и кажи номера на пратката (също ще го пише в СМС-а) и кажи, че искаш преди да дойде куриера да се обади да се разбереш с него как и по кое време да дойде до у вас, а може и на друго място да се разберете. От там те ще се свържат с куриера, който обслужва твоя район и ще му кажат. Точни са хората, аз съм имала такива случаи. Желая ти успех :)

3.   А защо не поръча пратката да бъде доставена в офис на Speedy? Попринцип би трябвало да можеш да промениш адреса на доставка. В деня преди физически да ти донесат пратката трябва да ти пратят sms, че пратка номер не-знам-си-кой ще ти бъде доставена на този адрес и за смяна на адреса да се обадиш на телефон еди-си-кой. Обаждаш се, казваш номера на пратката и в кой офис искаш да ти я доставят. После отиваш и си я взимаш от там. Елементарно!
И се подготви психически за още такива случки - дисплейте се чупят лесно при натиск. Купи си калъф за телефона - има едни плътни кожени калъфи, които са перфектни. Само не го взимай с магнитна закопчалка, защото се съсипват ел. чарковете.
Ж27

4.   Можеш да се обадиш по телефона и да го уредите за определен час в определен ден - но ще ти струва.

Друг вариант е да отидеш директно до офиса и да си го вземеш за същата цена, за каквато щяха да ти го доставят :) (обикновено най-близкия до вас офис, но можеш да ги помолиш да го оставят във всеки друг офис на фирмата ако искаш)

5.   По принцип има, обаче е трябвало още като правиш заявката да маркираш, че искаш стоката да се достави в Х часа и съответно за тази услуга се плаща допълнително, обикновено няколко лева за фиксиран час. Ако искаш сега можеш да се обадиш в Спиди и да ги помолиш да ти доставят нещата в определен час, а ти съответно ще платиш на куриера и въпросните 2-3 лева (май горе-долу толкова струваше).

6.   А защо до дома? Можеше до техен офис пак с наложен платеж, а и дори с опция преглед за да бъдеш сигурен, какво ти пращат!

7.   Не за съжаление не може. Те си имат работно време и ти, ако не си у вас или няма никой у вас, когато куриерът пристигне (изобщо не се знае кога) ще го остави в някой офис на фирмата и от там трябва да го вземеш.

8.   Ами звънкаш в Спийди и им казваш да задържат пратката в офиса им (защото, примерно, тези дни няма да има никой на адреса...). После отиваш да си я вземеш от там.

9.   Има услуга - "фиксиран час". Само че тя означава, че трябва да доставят "най-късно до този час", а не че ще спазят стриктно часа. Най-ранния възможен фиксиран час за доставка е 10:30, тоест до 10:30 ще го получиш със сигурност, но е вероятно да дойде куриера и по-рано. За изпращане знам, че има желан час за посещение ( диапазон от 2 часа), за получаване не съм сигурна, но ако имаш номер на товарителница - обади се и предполагам, че няма да е проблем да запишат някакъв час. Обикновено изпращат и смс на номера, който си посочил, за да очакваш пратката. Ако нямаш товарителница, вариант е да се обадиш, когато получиш смса и да помолиш да задържат пратката малко, защото няма никой вкъщи до еди си колко часа. По принцип започват да разнасят пратките към 9:00, мисля и обикновено до към 13 -14 часа приключват с доставките (освен ако не са пренатоварени), така че, ако вашите са на работа, едва ли ще се засекат с куриера.

10.   Еми защо направо не каза до офиса и нямаше сега да се чудиш? :) Кажи в офиса да ти я доставят