Споделена история от Здраве

Често дежавю
Здравейте!

В последно време получавам дежавю прекалено често, едва ли не ежедневно, понякога по повече от веднъж. Преди също съм получавал, но много по-рядко и не до такава степен както сега. Притеснява ме. Чел съм в интернет, че един от факторите може да е стрес, но исках да попитам и вас.

На какво може да се дължи това? Защо толкова често? Какво означава?

Мерси.

Коментари

1.   Нормално е, особено ако растеж. Дежавюто е заради това, че малкият мозък е растял по-бързо от черепа. Отиди при невролог, но според мен като приключи малко фазата на растежа, ще израстнеш този проблем

2.   И на мен ми се случва постоянно:)

3.   Автор:

Номер 1, на 23 години съм, малък съм. Живот и здраве се надявам да израстна преди да навърша 60. Мерси.

4.   Aз вярвaм във версиятa " спомени от минaл живот".
В две зaпaдни държaви, в които стъпвaх зa пръв път.... чувството беше все едно след дълго отсъствие съм ПAК тaм.
Особено в столицaтa нa еднaтa, знaех нещa, които нямaше кaк, нито откъде. Включително в мaлки, второстепенни улички, знaех точно нaкъде дa се движa, преди дa си обърнa глaвaтa в другaтa посокa, знaех кaкво имa тaм....
Имaше сгрaди, които ме " ядосвaхa", сметнaх, че не им е мястото тaм, .... кaто че ли имaх прaво нa глaс и някой не се беше съобрaзил с товa. Беше много стрaнно, откaчено.... крaкaтa ми треперехa, но имaх нуждa дa вървя, дa видя дaли... тaм зaд ъгълa е товa, което си мисля, винaги беше.

Дори някои нещa дa сa от снимки, клипове, филми остaнaли в съзнaнието ми, " събудени" в моментa кaто спомен, много нещa не могa дa со обясня.
" втресе" ме дa стигнa до еднa улицa ( вървях около половин чaс, с сигурносттa нa човек, който знaе къде отивa), трябвaше дa открия " къщaтa"(!!? ) Открих я! Беше... кaто зaвръщaне у домa.
Рaзбирa се сaмо половинкaтa ми знaе, нaли беше с мен;)))

Вече, когaто ми се случи, се опитвaм дa уловя нaстроението( или дa го" продължa мaлко повече) обикновено товa ми подскaзвa дaли ще е положително или не.
Съвсем нaскоро, тaкa избягaх от кaтaстрофa.
Лекa, но...
Отбих и спрях до тротоaрa, колaтa, която беше преди товa зaд мен, се блъснa с отнел предимство.

5.   И на мен ми се е случвало. Но едва ли е повод за притеснение ;)

6.   На мен ми прилича на стрес. Ако имаш възможност вземи си дълга почивка и замини някъде извън града. Просто смени средата и би следвало нещата да се пооправят.

7.   Всеки, преди да дойде на този свят, си изготвя подробна карта на живота, в която описва абсолютно всичко. И всеки си набелязва малки случки или неща, които да подсещат духа му, че не се е отклонил от пътя си. Така че не се плаши. Това означава, че си в пълен синхрон с картата си на живота. :)

8.   Всички преди да се родим виждаме живота си като на кинолента, после всичко се изтрива, дежавюто е несъвършенсво в "системата"на "изтриването", на мен лично много от нещата, които са ми се случили ми се струва, че някога съм ги преживял.

9.   Автор:

Благодаря за коментарите, интересни са :)

Попитах същия въпрос в чуждестранен форум, а единствения отговор, който получих, е че може да имам недостиг на витамин В12, най-често срещания проблем при вегетарианците и веганите (като мен). Макар че не знам дали наистина имам недостиг, реших да мина на таблетки В12, понеже този витамин се съдържа главно в месните и млечните продукти. За всеки случай. Хората, които страдат от недостиг на В12 са сравнително малко, независимо от диетата, но разбират за проблема когато е късно.

Относно предишните животи и спомените, наистина не знам. Животът ми е прекалено еднообразен в момента за се случват нови и интересни неща. Получавам такива реакции в най-обикновени моменти, като светване на лампата, заключване на вратата, тичане в парка, дори слушайки музика, гледайки филми или сърфирайки интернет.

Пишейки този коментар, отново получих дежавю.

11.   Не обръщай внимание на това, номер7 ти го е казал най точно.

12.   Сигурен съм че има много причини, и съм още по сигурен че знахарите тук ще ти ги разяснят. Също така и "магически" теории ще ти разкажат. Но 90% от това ти гарантирам, че е защото се притесняваш и защото се опитваш да следиш колко често ти се случва. ЗАПОМНИ - винаги когато се съмняваш за проблем свързан с мозъка ти - мисли, чувства или каквито и да са неща появяващи се, да се опитваш да ги следиш и да ги наблюдаваш кога се появяват - е много много грешен подход. Започва един омагьосан кръг на борба с мозъка ти която няма как да спечелиш защото все пак си срещу себе си. (предполагам че няма да разбереш последното изречение, едва ли някой ще го разбере, доста познания по психология и задълбочени мисли за това ти трябват които ако не се занимаваш с това няма как да знаеш) Колкото повече ги следиш и ги очакваш толкова повече ще се появяват. Отпусни се, като ти се случи, си продължи веднага с работата или мислите, и след няколко дни едва ли ще се случва.

Ако все пак искаш да разбереш още за Dejs vu - ти предлагам това видео. Много достъпно, просто и същевременно доста образователно. Надявам се да знаеш английски!
http://www.youtube.com/watch?v=CSf8i8bHIns