Споделена история от Здраве

Проблем
Здравейте! Понеже виждам, че тук има много млади хора, запознати и интересуващи се от хранене и всичко около него, се надявам, че след като споделя проблема си, някои ще може да ми даде компетентен съвет и да ми помогне. Преди година и половина започнах диета и хапчета за отслабване. Седмица след това започнаха да ми се появяват газове, без аромат, но постоянни. Особено след ходене по малка нужда и при сядане започва едно непрестанно приодично изпускане през 2-3 минути. Пих хапчетата за отслабване 6 месеца, след това ги спрях, но ефект никакъв. Обиколих много лекари. Правени са ми всякакви изследвания и според тях всичко ми е наред, единственото, което забелязаха е, че червата ми са слезли малко надолу, но според тях това не е проблем. Изписват ми еспумизан, мезим форте, креон, газекс, дегазин. Пил съм абсолютно всичко без ефект. Няма ефект и какво ям, винаги ги има, при някой храни дори още по-силни(прясно и кисело мляко, плодове, пържено и др). Предположих, че имам ензимна недостатъчност, пих ензими, пробиотици, билки, кокосово масло, без ефект. Моля, ако някои има сходен проблем или идеи да ми помогне, защото вече не мога да живея нормално.

Коментари

1.   Щом ти няма нищо на изследванията и не се влияе от нищо, значи е от диетата. Това се случва често при диети.

Сред хранителните продукти, които водят до газове, са бобовите култури, сладките картофи, хляб, лук, праз, чесън, репички, зеле (особено кисело), марули, броколи, ябълки, яйца, царевица, прекалено мазните храни, захарните изделия. Млякото и млечните храни, съдържащи лактоза, понякога също водят до образуване на газове. От напитките бирата и газираните безалкохолни и са основни виновници за газовете.

Изключи храни, съдържащи глутен и лактоза. Избягвай да ядеш и пиеш бързо, както и да пушиш. Те също причиняват газове. И повече движение особено клякания.

2.   Направи детокскикацията на д-р Михайлов, със сигурност ще помогне!

3.   Проблема които имаш ми напомня много на моя преди 5 години. Докато бях на практика в университета в едно село се натрових с храна и след един грип, почнаха изпускания от всякакъв вид храна ( стомаха ме болеше след всякаква храна почти ). Хапчетата които ми помогнаха бяха Лакторея и Лактофлор.

4.   Това е най-безплатният съвет, който работи на 100% и ще ти го дам.

-Тренирай и спортувай като куче, и хапвай нормални неща, без тлъстини, чипсове, коли и такива гнусотии :).

Не се занимавай с никакви диети, още по-малко хапчета. Ще се разболееш. Една съученичка е така от няколко години и се тъпче с една камара хапчета. Нямаш си на представа какви здравословни проблеми и се появиха.

Не се занимавай.

Големия, 20 :)

5.   След моите диети и аз се подувах, същата история както описа ти. Аз започнах да пия Цинарикс. Билкови са и ми понасят добре. Подуването и газовете ми секнаха. Не ги взимай дълго време, защото не се знае все пак дали на тебе ще ти подействат. Но се отпускат без рецепта и не са скъпи. Аз си ги нося с мене, но само когато ми се наложи пия по едно или две преди хранене. И забелязах, че метаболизма ми се ускори и се почувствах по-лека.