Споделена история от Здраве

Кафе всеки ден
Здравейте, възможно ли е ако пия по 1 чаша кафе на ден да получа сърцебиене? Въпроса ми е наистина сериозен, понеже съм хипохондрик и преди година получих силно сърцебиене при положение, че пиех по една чашка кафе сутрин и го спрях за няколко месеца, но сега пак си пия редовно и гледам някои дни да се лишавам, защото все още се страхувам да не се появи пак това сърцебиене. Въпроса ми е, може ли това сърцебиене да се повтори от редовна употреба на кофеин или само ако се прекали?

П. П На 18 години съм, момче.

Коментари

1.   Ми аз пия по 4 чаши кафе и нищо ми няма.

2.   От 1 чаша кафе няма как да получиш каквото и да е било! Сам си написал, че си хипохондрик, т. е. си внушаваш разни неща. Проблемът не е в кафето, а в това, което си мислиш и че започваш да си самовнушаваш, че страдаш от това или от онова. Така, че спокойно, пий си кафето в кеф и ни си внушаваш разни неща.

3.   Здравей!
Ама, разбира се, че е възможно проблемите ти със сърцето и кръвното налягане да се дължат на употребата на кофеинови напитки и храни.
Аз, например страдам от кофеинова непоносимост, затова и най-малкото количество приет кофеин ми причинява сърцебиене или така нареченото ''хлопане на сърцето", става ми лошо, прималява ми, потя се, избиват ме студени и топли вълни и така. Лично, нямам проблеми с артериалното кръвно налягане, но съм припадала от ниско и високо такова. Но промените в кръвното ми се дължат най-вече, когато съм подложена на силен стрес, емоции, афекти, притеснение...
Това, че си с ниско кръвно, съвсем не означава, че трябва да консумираш кафе постоянно, за да го нормализираш. Спри го и виж как ще реагира организмът ти. Има и други начини да го вдигаш. Но наистина си мисля, че умереното ти сърцебиене се дължи на постоянната употреба на кафето.
Всичко хубаво и дано ме послушаш!
Ева, 25г.

4.   При една моя приятелка беше почти същото.
Ако не прекаляваш, предполагам, че няма да има проблем. Пий през ден-два, например, и само когато усещаш, че се нуждаеш от него.
-ради, 18

5.   Момче, пий си кафето, живей си живота, не мисли глупости ;)) Най-силните наркотици убиват за години, ти се притесняваш за едно кафе, нищо няма да ти стане спокойно, а ако имаш сърцебиене, то е от внушение, не от друго :)

6.   Ако не си голям фен на силното кафе, може да си го правиш по-слабичко и по-дълго и да го пиеш по-продължително време. Обаче ако си говорил с лекар и не ти дават, по-добре недей. Може да измислиш някакви заместители, които пак да те събуждат и тонизират. Аз пия сутрин и следобед по едно и знам, че трябда да остана само със сутришното, но вече ми е като любимо занимание и ми харесва да пия кафето си, докато върша нещо в нас, но мисля, че ако си хапнал нещо преди това, няма да ти се разхлопа сърцето толкова осезаемо.

7.   Въпрос на организъм, всеки различно го понася. Аз например не мога да изпия и половин чаша. Веднага започва гадене, повръщане, световъртеш и ми се иска да умра. Затова просто не пия и капка, а и не ми харесва. Но пък познавам хора, които пият по7-8 и нищо им няма. Така че зависи.

8.   Въпрос на организъм и поносимост, но...
Сутрин, човек се събужда с високо кръвно налягане и не е добре веднага да приема кафе.
Също така, не бива да се приема кафе и на гладно.
Не бива да се пие късо, нормално или силно кафе, в случая.
При различните хора, различно, но кръвното налягане спада драстично между 14 и 16 ч.
Ето защо, ти предлагам, да преминеш на следната схема - по 1 дълго кафе (около 200 мл) на 1 ден, следобед, след хранене (леко похапване на сладки, сандвич, плод), около 14-15 до 16 ч., но не по-късно.
Ж32

9.   Кафето си има своите добри и лоши страни. Има хора , които пият по много кафета на ден и нищо им няма, но при други има проблеми, като например сърцебиене, гадене, повръщане, студена пот и т.н. Всеки човек е индивидуален и си има своите особености на организма.
Не слушай тези, които ти казват, че нямаш проблем и всичко е в главата ти. Ти сам ще прецениш как се чувстваш, т.е. дали ти понася или не. Кафето не е необходимост за съществуването ти, а избор и това, че всеки около теб пие кафе, не означава, че трябва да се насилваш, ако не ти е добре. Има много информация за кафето на интернет, намери нещо по въпроса, почети и решавай за себе си. Не чакай хората тук да ти казват какво да правиш.

11.   Виж коментар 8.
Пробвай да пиеш кафе след обяд (13ч.)! Вероятно няма да имаш проблем. Сутрин на гладно не!