Споделена история от Здраве

Не мога да спя вечер , нервно ми е
Здравите много искам да ми публикувате историята, защото се нуждая от спешен съвет.. Така вечер, като легна да спя и получавам сърцебиене без причина без да си мисля нещо и то почва ии се вартя като пумпал на 15 години съм момиче тъъпча се с валериани, но без ефект докато заспя става 4:30 часа от нерви ли е не знам кажете ми нещо за спокоиствие и за сърцебиене.. МОЛЯ ПУБЛИКУВАИТЕ ИСТОРИЯТА НАИСТИНА МИ Е СПЕШНО ЧУВСТВАМ СЕ УЖАСНО ВЕЧЕР КАТО ЛЕГНА ДА СПЯ!!! ...

Коментари

1.   ми иди на лекар.. може да е от щитовидна, от хормони, от нерви... от много неща.

2.   Аз съм със същия проблем :на мен ми казаха, че е заради момчето което харесвам.... вечер като легна ме свива корема почвам да треперя от нерви и до към 3:00 не мога да заспя... кажете какво да правя

3.   Ако пиеш коли, енергийни напитки, кафета или нещо подобно СПИРАЙ ВЕДНАГА!!! И отиди на лекар!

4.   Ако наистина не те притеснява нещо е добре да отидеш на лекар. Даже е задължително.

5.   Не си лягай рано. И спортувай нещо през деня, за да си изморен, когато си лягаш.

6.   Според трябва да отидеш на лекар за да те прегледа. Сърцебиене получават по-възрастните хора, а ти си все още малка. И не се тъпчи с валериани вместо да ти помогне, може да ти навреди ;)

Викиии

7.   Психиатър. Ще ти изпише ксанакс - 1 преди лягане и си ток.

8.   Здравей!
Първо се успокой. Нищо ти няма. Липсата на здрав сън, учестено сърцебиене, вероятно имаш и гадене, се дължи на висок стрес, напрежение, дори депресия. Може да имаш проблем с кръвното налягане, ако не се дължи на горепосочените.
Валериана не действа след дълга употреба. Не уточняваш колко пиеш от него. Приемът е до 6 хапчета. За сърцебиенето ти препоръчвам валидол, много помага, и чай от глог и мента. Задължително пий такъв чай, ясно! Измери си кръвното и според него всеки ще ти каже какво можеш да консумираш, за да ти се нормализира.
Има едни успокоителни сиропи и медикаменти, на билкова основа, все едно пиеш чай, ако и те не ти помогнат, най-добре отиди при специалист. Хапчетата и сиропите се казват "Неуропан" и "Флора".
Опитай и с някакви сънотворни!
Късмет!
Ева, 25 г.

10.   Сироп Неуропам струва около 3 лева без рецепта се продава :))

11.   Опитай се да си лягаш по-рано и преди това се измори физически. Може да почетеш книга с чаша топло мляко например. Не мисли за проблеми и не се ядосвай на себе си. Всичко е на нервна почва. Сама си го причиняваш. От хапчета има временен ефект, но не ти решават житейските ти проблеми. Ако все пак нищо не помогне пий Мелатонин. Той се продава свободно и е безвреден.

12.   Директно и кратко ще ти го кажа няма от какво да се притесняваш най-вероятно е лек пролапс на митралния клапан (вродена козметична деформация) инат я много хора проявява се точно на твоята възраст с това сърцебиене и при вълнение пак може да се получи това сърцебиене няма от какво да се плашиш спи си спокойно, Другия вариант ама ме съмнява е да имаш ПР. Ама да като изцяло гледай да не пиеш кафета и коли, казвам ти го от личен опит

13.   И аз съм нервна тези дни но това се влияе от проблемите, за които се мисля постоянно не е лесен животът особено ако си в безпаричие, а имаш и нужди, съветвам те да не си тормозиш главата напразно просто спри да мислиш за лоши неща, аз понякога си пийвам и мента-глог което също помага за успокоение.

14.   Като започнеш да правиш секс поне по час на ден, това ще ти изкара всички бесове!

Допълнително можеш да се мориш с тичане, плуване, баскетбол.

Яж главно растителна храна - зелен фасул, тиквички, боб, леща, салати, плодове. Зарежи месата, тестата, да не говорим за боклуци като кафета, коли, МакДоналдс, маргарин, "Зрънчо", сладоледи... само по малко качествен шоколад ("Линд") отвреме-навреме може и то най-късно до ранен следобед.

15.   До 14: Наистина добри съвети, но това за секса... Как ще прави секс на 15 години? Ако иска да мастурбира, но със секса само ще си навреди, прекалено е малка!

16.   Влюбена ли си..? Ако си, може и от това да е, напрежението избива. Не се притеснявай не си болна, от нищо сериозно. Ще ти мине.
Намери си някакви физически занимания с които да изразходваш енергията.. Видях, че и в други коментари са дали този съвет-захвани се с някакав спорт, за да излиза тази енергия и напрежение.

17.   от авторката: Много благодаря за съветите и не немисля да правя секс поне до сслед 18 год. и тн.. По приинцип не харесвам така наречения секс мисля го за гнусливо незнам лично мое мнение или пък, като останалите да гледам п***о по телевизията не съм такава, а и да не съм влубена, като излизам с приятелки гледам да се забавлявам, а не да мисля за гаджета има време и за тях, просто сигорно се дължи на нервна почва това мое недоспиване и сърцебиене, защото имах доста грижи у дома ии така :)