Споделена история от Здраве

Гъбичките ме убиват!
Здравейте, момиче на 17 години съм, имам нужда от помощ, тъй като вече съм обиколила купища гинеколози и лечението не ми помага.
От 4 години насам губя битката срещу вагиналните гъбички, тъй като ми се появяват през месец-два. Тъкмо мисля, че съм ги излекувала и те пак се появят.

За пръв път се появиха малко след като дойде първия ми цикъл. Появяват се след като отида на басейн, след море, след приемане на антибиотици или по-силни лекарства, след използване на някой тип презервативи, след какъвто и да е сексуален контакт с партньора ми, а понякога дори и без конкретна причина. Няма как да е от лоша хигиена, защото се мия по 3 пъти на ден със специален интимен гел, не използвам сапуни, които да дразнят кожата, сменям бельото по 2 пъти на ден и ефекта е нулев. Третирала съм ги по всевъзможни начини - дълго време пиех билки, мажех се с Клотримазол, слагах по точно определена схема Гиназол, приемах и други лекарства, и орално, и вагинално. Излекуват се за месец-два, и айде отначало. Обиколила съм пет-шест гинеколози, които ми дадоха различни лечения и нито едно не подейства за по-дълго време.

Въпросът ми е има ли някакъв начин, по който да се разбере от какво се получават така често, има ли лечение, което да е силно и радикално, за да се спре тази мъка? Възможно ли е да са станали хронични, макар че има и по-дълги периоди, в които нямам такива проблеми.

Вече наистина ще се побъркам, търсих грешката в себе си и хигиената, консултирах се многократно и не виждам някаква очеизбодна причина за перманентната поява. Мислех, че може да е от праха за пране, смених го - пак ги има. От плата на бельото - купих си само марково бельо с качествени платове, пак си стоят. Ще умра вече, не знаете колко е гадно постоянно да чувствате дискомфорт долу. Моля, ако някой има информация или предложения за излекуването им, да помага. Благодаря предварително!

Коментари

101-126 от 126

112.   Извинете, рецептата с чесъна важи ли за гъбички на ноктите на ръцете??

113.   Преди години брат ми имаше кръгло петно на окосмената част на главата, където косата беше опадала. Лекарите казаха, че е гъбично заболяване. Излекува се само с мазане със скилидка чесън, разрязана на половин, като се натъркваше мястото поне по два пъти на ден в продължение на една седмица. Косата се възстанови напълно без да се появи повече този проблем. Поради тази причина си мисля, че сигурно ще е ефективно и за ноктите. Единственият проблем на тази терапия е миризмата на чесъна. Трябва да си осигурите домашна обстановка за няколко дни или да мажете само вечер за по дълго време.

114.   Здравейте, момичета! Внимавайте, ако се мажете с йод, не бива да има контакт повече от минута с кожата, за да не ви изгори. Преди години бях си ударила коляното и сложих йод, за да дезинфекцирам, но го държах 5-10 мин. В резултат изгоря лошо кожата и се набръчка с ужасни болки и се обели. Внимавайте с интимната нежна област! Иначе мажа с йод ноктите на краката не много често. Понеже йодът дезинфекцира и изгаря чужди тела под кожата (в случай на влязла треска). Никой не ми е потвърдил дали е ефикасен срещу гъбички по ноктите на краката, но мисля че би имал ефект и слагам на мъва ми, защото той има признаци по ноктите, а на мен слагам профилактично.

115.   Здравейтe,
преди около месец изкарах тежка гнойна ангина и изпих 2 антибиотика, лекарят ми изписа и лекарство против гъбички, пие се веднъж, една таблетка. Не съм имала проблеми след това, но преди 4 дни имах сърбеж, отмина от самосебе си, днес пак имах сърбеж и пак отмина, няма някаква друга промяна, има ли вероятност това да са гъбички? Сърбежът не е във влагалището, а отвън, но не и по срамните устни. Видимо нямам никакви белези.
Много Ви благодаря!

116.   Здравеите! Имах гьбички на всички нокти на краката. Премахнах ги а чист иод-не иодосепт, а чист иод Мазането еняколко дни 3до 5 дни Вече забрави за тях НИК

117.   Здравейте!!! Имах същия проблем и аз. Вземи си Клотримазол вагинални таблетки за лечението. След като си се излекувала изхвърли всичкото си бельо включително бодита, чорапогащи, прашки, бикини и др. Купи си нови и ги носи, но след като си се убедила, че си се излекувала. Много са упорити и неприятни. Също така накарай интимният ти партньор да направи същото ако е заразен. Успех! :) От Мими 20 г.

118.   Здравейте!
Използвайте по-често бял равнец.
Една супена лъжица се залива с половин литър вряла вода. Престоява около пет-десет минути. Прецежда се и се изстудява до поносима температура.
Измивате се външно сутрин и вечер. /интимните области/
Същото количество се приготвя и за промивка, използва се дамски тоалетен душ / аз ползвам този, чиято долна част, в която се изсипва отварата прилича на хармоника/ и се прави промивка един път в седмицата.
Ако има някакви проблеми може и по често. Но не прекалявайте.
Внимавайте с температурата, отварата да не е гореща.
Ако някой се интересува повече може да прочете книгата на Мария Требен "Болести на жената" мисля се казваше. Там много подробсо е описана ползата от белия равнец. Има и полезни рецепти.
Освен това от години използвам интимния крем на Орифлейм, не зная дали е подходящо да пиша фирма тук, но много ми помага, както и интимните душ гулове на Орифлейм особено за чувствителна кожа. Слава Богу нямам проблеми с гъби и др. подобни в момента.
Използвам душ гела сутрин и вечер, а крема сутрин и след като се измия след секс.
Дано съм била полезна с нещо, момичета.
Забравих да спомена, че пия често чай от бял равнец, мента, жълт кантарион, червена боровинка и всякакви билки, които се сетя. На ден най-малко 2 чаши чай.

119.   И аз имах вагинални гъбички. Мазах се с какво ли не- помогна ми само йод.

120.   Имам сърбеж по гениталиите от много години. Ходила съм на много гинеколози, много мазила съм използвала и глобули и никакъв ефект. Има моменти когато сърбежа се усилва. Нямам гъбички, взимали са ми нужните изследвания. Моля, ако някой има подобен проблем да пише.

121.   Здравейте, искам да кажа че и аз имах проблеми с това бяло течение, което на моменти се засилваше беше ужасно и от време на време се получаваше сърбеж. Отидох при гинеколога споделих му за проблема каза ми че имам възпаление тоест гъбички изписа ми една камара лекарства. Не видях ефект отидох пак и пак същото така 2-3 пъти. И Промивки съм си правила и какво ли още не.. Гинеколога ми обясни защо се получава така каза ми че имунната ми система била слаба и не можела да се пребори. Та реших да питам имам една докторка комшийка какво да правя каза ми да си купя ЦИТРОСЕПТ!! според мене не е скъпо заслужава си пия го вече втора седмица и нямам нищо мога да кажа само че действа и аз останах учудена и не ми се вярваше да ми помогне, защото съм опитвала какво ли не но това ми помогна. Успех!

122.   Здравейте, Пиша на онова 17 годишно момиче, което вагиналните гъбички много го тормозят. Моят съвет е да натрие с чесън засегнатото място или да мушне полвин скилитка във влагалището. Може леко да щипе. Също знам, че може да се разтрие със сода или вместо разтривки да се сипе във влагалището. Много ще се радвам ако лечението помогне.

123.   След като излекуваш гъбичките си слагай продължително време лактобацили, защото когато лекуваш генитална инфекция медикаментите изтребват и така полезнита лактобацили, които всъшност са естествената защита на организма срещу гъбички и други бактерии

124.   Мили момичета, преди 40г., когато нямаше толкова много химия, се използваше много течен или крем нистатин. На мен лично ми правиха вагинални намазвания 2-3 пъти в кабинета на гениколожката от акушерка и проблема приклучваше.

125.   Миризливо вагинално течение се полуяава при трихомонис вагиналис и се отива на лекар задължително.

126.   И аз страдам дълги години от вагинални гъбички. Тампоните с чесъна облекчават. Да добавя нещо към рецептата с чесъна! Преди да натопите тампона в зехтин или олио може да капнете върху него 2-3 капки " клеева тинктура" -продава се готова в аптеките. Така има по-добър ефект.

127.   Ще ти дам няколко съвета:
- Смени тотално бельото, купи си само памучно бельо. Пери си бельото отделно от всичко друго САМО СЪС САПУН.
- Пробвай ПОЛИЖИНАКС /поставят се вагинално/, поне два блистера, те са по шест - общо дванадесет. Поставят се вечер, след като се измиеш и си легнеш. За външно мазане пробвай с НИСТАТИН.
- Правилно се миеш с интимен гел. Продължавай така, НИКОГА не се мий със сапун.
- Ако приемаш антибиотици, купи си МИКОМАКС, то е едно хапче и се приема от първия ден на приема на антибиотика, еднократно.
Аз страдах с години от гъбичките и не можеха да разберат от къде идва всичко. Аз си забелязах, че ги получавам след прием на антибиотик. Продължавам да съм податлива на гъбичките, през лятото ходя на плаж, но никога не влизам в басейна, веднага ме "връхлитат". Правя всичко, което ти написах по-горе и пооправих нещата.

129.   Моля, който е ползвал Цитросепт да сподели начина на прилагане. По колко капки и в какво количество вода? Като тампон ли?
Благодаря предварително!

130.   Съветвам те да се подложиш на диета, много помага, аз също имах подобен проблем. Диетата е следна - почваш да едеш продукти, които да ти помогнат да смениш кислотността в организма. Например, аз почвам при усет че нещата не са добре да ям много лимони по 2-3 на ден-много помага. Не ям никакви сладки и тестени неща-те влошават ситуацията. Ползвам само презервативи дюрекс елит, от тях нищо ми няма, Спри всякакви сапуни и интимни гелове да ползваш! В басеини не влизай, от хлора се получава нарушаването на естествената среда във влагалището, а от там и проблем. След къпане в морето сменяй банския със сух.

131.   Здравейте. И аз имам проблем с гъбички и бяло течение. Какво ли не съм пробвала - клотримазол крем, промивки със сода и смрадлика, глобули макмирор, вагинални таблетки Клотримазол, Гино-певарил... Но имам чувството, че бялото течение само се усили. Искам да ви попитам дали има значение колко на дълбоко във влагалището се слагат, защото почвам да си мисля, че не си ги слагам като хората и от там идват проблемите... И също така дали гъбичките се предават при орална любов и как мога да се отърва от тях, ако има такива?

132.   Никакви медикаменти. Само промивки сутрин и вечер в продължение на две седмици. Преварена вода с една-две капки масло от чаено дърво и около 20 капки прополис/клеева тинктура/. Има ги в аптеките и дрогериите. Резултатът е смайващ.

139.   Прекаляваш с хигиената.
Иначе ще приема, че говориш за кандида, защото при вас (жените) са най-честият проблем. Ако пушиш цигари, спирай ги. Има т. нар. неутрофили в кръвта (кръвни телца), които измират от живак, например. Изобилен в цигарите.

Прочети това:
bg-mamma. com/? topic=615857. msg30087837#msg30087837

Направи си и профилактика с етерично масло от магданоз:
http://natural. bg/shop/масло-от-листа-на-магданоз-30-мл/

То обира тежките метали и ги изхвърляш с урината. Нямаш си и на представа в какво изобилие имаме всички от тях. 5 капки в чаша минерална вода сутрин, на гладно. Ако чувстваш дискомфорт в стомаха (затоплянето е нормално) намали на 4 или на 3, в последствие. Пий си ги няколко месеца поне. За детокс от тежки метали се искат поне 12 месеца.. Тежките метали нарушават многобройни функции на организма. Както и механизма, който регулира кандида.

Успех.

141.   Отчаяна съм вече от тези гъбички писна ми вече значи от три месеца не мога да се спасим от тях. Аз съм готвача на 18години и ми трябват изследвания за кухнята за здравната книжка това пречка ли е това че имам гъбички

142.   И аз имам аз съм на 13. Може би не ми е работата тук при жените понеже съм малка.. Но все пак ще споделя.
Държа да кажа че никога не съм имала изрядна интимна хигиена... Случвало се е да се мия само 3 пъти в седмицата. Постоянно си забравях или ме мързеше и ако майка ми не ме накараше нямаше да се измия. И не осъзнавах до къде може да ме докара тва... Започна да ме сърби някъде юли. Мама ме заведе при личната лекарка и ми изписа Нистатин и клотримазол да ги мажа едното сутрин другото вечер. До тук добре, мина ми за 20тина дена ама после ми дойде за пръв път... И пак започна да ме сърби след употреба на ежедневни превръзки. Мазах се със същите неща и мина, но след морето пак. Почна да става перманентно. Мазах, мазах и нямаше дългосрочен ефект. Минаваше да кажем за 1-2седмици.. Ту се появи, ту се махне. И след морето пак. Обаче мина този период и сърбежа изчезна за цял месец, даже и повече, и си казах ох най сетне се отървах от тая гад.. Да ама не! Този месец като ми дойде и ОТНОВО след употреба на ежедневни превръзки пак започна и то много силно. Намазах се с Нистатин много обилно и мина още същия ден. Сега нямам сърбежи, да чукна на дърво... Ама пак очаквам скоро да започне... Други симптоми нямам.. Парене не.. Течение имам но от нормалното - белезникаво или прозрачно и лепкаво без миризма.. Ама и много се притеснявам. Аз каквото съм срамежлива и ако се наложи да ходя на гинеколок... Притеснява ме и крехката ми възраст. Да не би в бъдеще да стане нещо по сериозно? Да е пречка за забременяване? ! От това най много ме е страх... Моля за свети и съжалявам ако има правописни грешки!

143.   Моят съвет е да си вземеш биозин таблетки за имунната система. По 2 на ден за 15 дни. И профилактично пий пробиотик на биогая. Той не може да ти навреди в какивто и да е количествата. 90% от имунитета преминава през стомаха, за това е важно да се пият пробиотици и без фа има прием на антибиотик или други медикаменти. Съветът ми го даде мой приятел лекар и от както засилвам имунната защита, проблема с гъбичките значително намаля. И да не пропусна да спомена, ако си пушачка, няма да станат нещата лесно.

144.   Аз също имам гъбички през няколко месеца, наистина е отвратително. Имаме доста чувствителни гениталии според мен. Моят съвет (който е изпробван) е да переш бельото си на ръка с хубав течен перилен препарат, не го смесвай с другото пране, още по-малко с чуждо бельо в пералнята. Също така горещо препоръчвам вагинални таблетки Белиема, слагат се във влагалището преди лягане всеки ден в продължение на 10 дни (след менструация). Когато приключиш десет дневния курс си вземи интимен гел Белиема или Лактацид (той е малко по-евтин, но е страхотен). Използвай го сутрин и вечер когато си правиш интимен тоалет, както и по време на менструация и след полов контакт, не мисля, че ще имаш проблеми. :)

145.   PH-дисбалансът е проблемът в основата на гъбичките.
Общата интоксикация е сред най-основните причини за него.
Но особено при 'женските' гъбички .... с тези антибиотици само се тровите. Колкото подтискате гъбичките, много повече себе си.
PH-баланс - възстановяване и обща имуностимулация.
Начините - всеки сам за себе си избира. Има предостатъчно инфо в 'пространството' /но и плявата е повече от ..../

101-126 от 126