Споделена история от Здраве

Гъбичките ме убиват!
Здравейте, момиче на 17 години съм, имам нужда от помощ, тъй като вече съм обиколила купища гинеколози и лечението не ми помага.
От 4 години насам губя битката срещу вагиналните гъбички, тъй като ми се появяват през месец-два. Тъкмо мисля, че съм ги излекувала и те пак се появят.

За пръв път се появиха малко след като дойде първия ми цикъл. Появяват се след като отида на басейн, след море, след приемане на антибиотици или по-силни лекарства, след използване на някой тип презервативи, след какъвто и да е сексуален контакт с партньора ми, а понякога дори и без конкретна причина. Няма как да е от лоша хигиена, защото се мия по 3 пъти на ден със специален интимен гел, не използвам сапуни, които да дразнят кожата, сменям бельото по 2 пъти на ден и ефекта е нулев. Третирала съм ги по всевъзможни начини - дълго време пиех билки, мажех се с Клотримазол, слагах по точно определена схема Гиназол, приемах и други лекарства, и орално, и вагинално. Излекуват се за месец-два, и айде отначало. Обиколила съм пет-шест гинеколози, които ми дадоха различни лечения и нито едно не подейства за по-дълго време.

Въпросът ми е има ли някакъв начин, по който да се разбере от какво се получават така често, има ли лечение, което да е силно и радикално, за да се спре тази мъка? Възможно ли е да са станали хронични, макар че има и по-дълги периоди, в които нямам такива проблеми.

Вече наистина ще се побъркам, търсих грешката в себе си и хигиената, консултирах се многократно и не виждам някаква очеизбодна причина за перманентната поява. Мислех, че може да е от праха за пране, смених го - пак ги има. От плата на бельото - купих си само марково бельо с качествени платове, пак си стоят. Ще умра вече, не знаете колко е гадно постоянно да чувствате дискомфорт долу. Моля, ако някой има информация или предложения за излекуването им, да помага. Благодаря предварително!

Коментари

51-100 от 126

61.   Всяка вечер (аз го направих 7 дни) обелваш скилидката (по-голяма), но не само от шлюпката, а и самата нея малко я обелваш, увиваш я в парче марля и след това завързваш краищата на марлята с конец - по дълъг, да заприлича на дамски тампон; топваш го в олио или зехтин и го пъхаш колкото може по-навътре във влагалището. И така 7 дни като сменяш скилидката на 12 часа. При мен подейства! Успех на всички!

62.   Също така забравяш за отровните дамски гелове и прашките. Много е важно!

63.   Здравейте! Аз също съм с гъбичен проблем, който вече се повтаря трети път, първия път получих зверска инфекция - имах температура 38 и бяло течение, което буквално шуртеше от мен, оправих се с хомеопатия Monilia Albicans 15CH и мазила разни, втория път (пак след секс) ги лекувах с Микомакс, махнаха се. Трети път ми излезнаха сега преди около 2 седмици, махнах ги с Дифлукан (в смисъл вече не ме сърби, но е зачервено като че ли) и миналия ден получих пак от шуртящото бяло течение, направих си промивка с дамски душ и млечни бактерии, сега не тече толкова силно, но пак го има. Мисля да пробвам това с чесъна, но ако някой има опит с течащото бяло течение, нека сподели!!! Имам и още един въпрос, ако аз си махна гъбите с чесън, как да процедирам с приятеля ми? Благодаря предварително :)

65.   Здравейте на всички! Аз съм на 21 г. и също имам постоянния проблем с гъбичките. Пиша, за да споделя и моя опит с чесъна. Наистина помага, и избива всички гъби и микроби за отрицателно време. Аз правя така - обелвам скилидка чесън, връзвам я с конец (като тампон) надупчвам я и я оставям в зехтин за 20-30 мин.. Скилидката се слага във влагалището възможно най-дълбоко, и престоява там максимум 12 часа, след което може да се смени отново с друга скилидка, или да се направи пауза през деня, а вечерта отново да се сложо нова скилидка. И така 6-7 дни. Принципно не би трябвало да има дразнения от чесъна, но е възможно да се появи и леко парене при по-голяма чувствителност.
За мен лечението с чесън досега е най-доброто, което съм опитвала след всички лекарства, антибиотици, кремове, които ми бяха предписвани години наред.

N 63, не съм чувала за лечение на мъжете с чесън :D Но за тях обикновено се предписва антигъбично кремче за период от 1-2 седмици (Клотримазол например). Лечението при мъжете е значително по-лесно, отколкото при нас, жените. Няма значение, че твоят метод за лечение е бил друг, важното е в случая да се премахне инфекцията при партнъора, за да не започнете да си я прехвърляте в омагъосан кръг. За всеки случай е добре да се консултираш с гинеколога си, или партнъорът ти да отиде на консултация при уролог. :)

Успех в борбата с коварните гъби!!!!

66.   Здравей,
И аз имах твоя проблем повече от 1 година. Мога да ти споделя значителен опит, който обаче няма никак да ти допадне.
Първото нещо, което трябва да направиш е да се простиш със сексуалното удоволствие минимум за 3 месеца, а понякога се е стигало до година( споделят мои познати). Затова трябва да решите с твоя партньор, че ЗАЕДНО ще се борите и той ще те поскрепя.
Второто нещо - започваш лечение ти, подлага се веднага и той, защото в противен случай си ги предавате един на друг, а от мен да знаеш - презервативи от гъбички не вардят!!! Разликата между мъжете и жените е, че при нас има изявен дискомфорт, това вече го знаеш, а в 92% от случайте с мъжете - те не страдат, нямат симптоми, но са 100% -ви преносители. Затова ти казвам, че трябва да е взаемно решение, дори да се наложи известен период от въздържание или актернативни форми на преодоляване на сексуалното напрежение.
Третото нещо е псотоянноство и проверка - правиш лечение 4 седмици - изследвания на кръв, урина и цитулна маска, ако при едно от тях има колебание, продължаваш нови 4 седмици, разбира се под наблюдение на гинеколог/ уролог.
Четвъртото нещо е винаги да подсушаваш интимната зона и тогава да си обличаш бельото, не ползваш тампони и сменяш дамска превръзка макс на 2 часа. Забравяш градските басейни - ако си фен на басейни, ходи на Велинград, Сапарева баня, Сандански и т. н., и то в хотели, които е сигурно, че поддържат чиста водата и ползват минералните източници. Морето е позволено, но не в активен сезон, когато водата е презамърсена, нито в края на сезона, когато климатичните условия биха влошили твоето състояние - с две думи - твоето време за море е края на май - юни или средата - края на август! Антибиотиците ги избягвай докато си в етап на лечение на гъбичките, както и 1 година след това не позлвайте презервативи, а твоят човек да се научи да те пази.
Естествено това са само добавки от моята практика, които трябва да се съчетаят с упорито и постоянно лечение. Не трябва да се предаваш и отказваш и се бори с тях, защото ако се предадеш - могат да ти доведат стерилитет, освен всички останали дискомфорти.
Успех!!!

67.   Сребърна вода е единственото спасение. Без рецепта. ако може локално идеално. Единственото на което не стават резистентни.

68.   Чесън-вземаш 1 скилидка, обелваш я, надупчваш я с клечка за зъби, усукваш добре в марличка, която е по-дълга и по-голяма част от марличката ще легне върху бикините ти, поставяш надълбоко във влагалището скилидката и избиваш всички боклуци. Около седмица. Може почивка 2 дни и отново.

69.   здравейте!
на 21 съм и преди около седмица за първи път ми се появиха гъбички. Проблемът е, че не съм в България и не мога да отида на лекар, само направих телефонна консултация с гинеколожката си. Майка ми му прати от Бг вагинална глобула Ломексин, едно хапче Микомакс и крем Канестен. Пих хапчето и сложих глобулата преди 3 дни... уж има подобрение, но все още сърби и пари от време на време. Освен всичко останало се мажа с крема джа пъти на ден като преди това се мия външно с лайка и сода. Знам, че смрадликата помага, но никъде не можах да намеря в Холандия. искам да пробвам това с чесъна, дали мове да стане без марля или да го увия в нещо друго. Също така исках да попитам дали трябва да го прилагам и външно по някакъв начин. Ако някой има и други предложения ще съм много много благорадна! :)
Мерси

70.   За всички жени страдащи от този проблем, моля опитайте КИСЕЛО МЛЯКО. В рамките на 5-7 дни всички симптоми ще отшумят и ще се възвърне нормалната флора и цвят на влагалището ви. Можете да използвате обикновенна спринцовка или такава за перорално приложение /продават се заедно с Панадол или Нурофен/. Напълнете я с кисело мляко и го изстискайте дълбоко във влагалището след като сте готови за лягане и повече няма да ставате. Освен това се намажете и външно с киселото мляко. Достатъчно е да правите това сутрин и вечер в продължение на седмица. Ползвайте само памучно бельо. Партньора ви трябва да направи един курс с Низорал за вътрешна употреба - 10 дни и едновременно с това да се маже с Низорал крем в продължение на 2 седмици. Жената също може да направи един профилактичен курс с Низорал. Гарантирам ви успех! - Албена

71.   А после как се премахва миризмата от чесън, освен с промивки?

72.   Моля ви, обяснете по-подробно как става това с чесъна. Наистина ще съм ви много благодарна.

73.   Здравейте! Имам същия проблем след широкоспектърен антибиотик. Това ми струва много, много усилия и нерви. Попаднах на гинеколог, който не обърна внимание, че вече съм в климактериум и ми предписа вагинален киселинен крем с киселинност за млади момичета с ниско Ph и много парабени. Получих непоносимо вулвовагинално парене, но зачервяване във вулварната област не се вижда. Кандидата все още си я има, но не мога да приложа какъвто и да е препарат, тъй като паренето става още по-силно и нетърпимо.
Наскоро видях, че прилагат метод за вагинални инфекции с озон. Терапията е следната: вагинално за 5 минути се вкарва озон - т. е. озониране. Манипулациите са 5 - 7 броя и уверяват ме, че са безболезнени. Още не съм пробвала.
Има ли някой представа за тази терапия? Бих се подложила и на това, дори и да ми излезе скъпо.

74.   Стана ми инетресно лечението с чесъна и мисля да го изпробвам. Само искам да попитам как се неутрализира миризмата след това??

75.   Няма миризма, или поне не се усеща от околните. От 2 дни правя марличките с чесън.

76.   Номер 75, би ли споделила какъв е резултата от марлите с чесън?

77.   75: На мен лично много ми помогна. Изчезна ми всякакво течение, неприятни усещания и сърбежи. Минах през доста глобули и мазила и бях скептична към чесъна, но реших, че ще се прежаля и изобщо не съжалявам. Успех на всички с борбата на гадинките.

78.   До № 63 Здравейте! Бихте ли могли да ми кажете за промивката с млечна киселина, кой точно препарат използвахте. Има много такива препарати и се страхувам от допълнително дразнене.
Бяха ми изписали Гиназол и донякъде се успокоиха нещата, после Витажин С с млечни бактерии, но получих ужасяващо вулварно парене, което от нищо не се повлиява.
Няма зачервяване и на паренето не ми обръщат внимание. Просто ми изписват нов антимикотечен препарат, а положението става нетърпимо.
Ако не Ви затруднявам, пишете ми за млечната киселина.
Благодаря Ви предварително!

79.   И аз да се включа с въпроси. На 23г и имаме близнаци. От както забраменях се почна една мъка по гинеколозите. Уж ме лекуваха и пак си имам всичко а и за капак не съм в Бг и вече нз какво да правя. Последната ми консултация беше края на август и сега се лекувам, защото тук ги няма лекарствата които ми предписа гинеколожката, нямаше и как да ми се пратят. Та ми откриха последно-candida krusei, бактериална вагиноза и ширих еколи. Често казано предишните изследвания не ги помня. Сега ми е изписала Lomexin, Mukomax, Ciprofeaxacin, Vitamin B complex същото и за мъжа ми. И съм сигорна че от преди сме ги пилли същите лекарства. Бях се уж излекувала миналата година всичките изследвани излезнаха чисти и след няколко месец тази диагноха. Та въпроса ми е да пробвам с чесъна, но да не навреди на др, четах за бакт. вагиноза кис. мляко че помага. НЯМАМ сърбеж, НЯМАМ парене само неприятна миризма и някакъв жълто кафеникаво течение, което не е обилно но го има. До колкото четах из дядо гугъл е от бакт. вагиноза. Донесаха ми смрадлика за да си правим промивки с мъжа ми, но четох че мноого исушава и още несмея. От гинеколожката въобще несъм доволна имам чуството че ми преписва едно и също и ми обяснява че това нищо не е и никакви по специални грижи не се изисква. За смрадликата пак нищо не миказа това по тел. Та все едно с нищо не ми помага. Аз и викам че искам да се изклювам окончателно, а не как миналия път за месец и после и тя пак НИЩО. А немога да отида тук на гинеколог по мн причини а и за капак не съм на ТИ с езика. И усещам как се отчайвам, а най лошото е че съм беззилна в момента, а неискам повече да чакам. Та ако можеш някой да ми даде съвет или каквото и ще да е ще съм мн благодарна!

80.   Писала съм го в друга тема, но и тук ще го напиша. От доста време имам проблеми с гъбичките и бялото течение. Вече окончателно се отказах от хапчетата, защото нямаше ефект. Преди време преглеждах един форум и случайно попаднах на тема, в която дамите пишеха, че са се спасили от това течение, благодарение на бял равнец. Прави се на чай, продава се и под формата на хапчета. Води се "билката на жените". Пия го от месец, а може и малко повече, да не ви подведа нещо и наистина течението ми намаля. Който иска може да пробва. Това е билка и едва ли ще навреди по някакъв начин.

81.   Аз се справих с проблема само със сода бикарбонат, 1с. л се разтваря във вода и се прави промивка невреди и може да се прави на всяко къпане. /една възрастна аптекарка ми даде този съвет... :)

82.   спасението clotrimazol al 100

83.   Хайде пак и аз №79. Изчетох доста теми за кандидата-добре това са гъбички, но навсякъде където четох из нета симптомите са -парене, сърбеж и кво ли още не, а аз нямам нищо такова освен неприятната миризма. Слагах си 3 дни чесън на почти 12 ч го сменвах, понеже някой беше питал как се слага-обелвах скилидката с една игла с конец го пробождах на няколко места, овивах го с марля, а конеца го оставях да виси нещо като тампон, за да може по лесно после да го изкарам, даже и мн малко зехтин слагах, за да може по лесно да влезе, но мисля че и без него може. Дали съм се излекувала поне от кандидата и аз нз с чесъна. А някой знаели нещо за ширих ехоли и бактериалната вагиноза и след като са минали няколко месеца без предписаното лечение дали след като ги изпихме хапчетата ще има резултат. Май това не е по темата, но виждам че има по компетенти хора, затова ще се радвам някой да си каже мнението, защото повярвайте ми много е кофти като незнаеш имали ти нещо, какво ти е, а и като гледам май скоро няма и да разбера. И някоя случвало ли и си е да има кафеникафо зацапване? Когато ми свърши цикъла особено този месец имах ТЪМНО кафяво зацапване, а от преди беше СВЕТЛО. Сега вече нз какво изобщо става. Единственото хубаво е че поне за сега нямам сърбеж, парене или подобно. Също за смрадликата бях чела, че мн изсушава, пробвах само 1 път, но след това ми беше некомфортно и затова сега ще правя промивки с лайка -профилактично. Също мъжа ми прави промивки със смрадлика, задължително и двамата партньори се лекуват! Това от мен дано някой даде съвет кво да правя или нещо полезно по тези "болести".

84.   Здравейте, до сега не съм имала симптоми, поне не видими за вагинало възпаление или гъбички, сърбяло ме е след полов акт със съпруга ми, но после отминаваше. След св. Валентин след един бурен полов акт си взех душ и си легнах, на сутринта имах сърбеж, а вечерта се видях в чудо - освен сърбежа имах и парене, боцкане и едни ужасни бели налепи, които излизат от влагалището и не се махат лесно, да не кажа хич.. Ще ходя възможно най-скоро на АГ, но за момента ще пробвам лечението с чесън. Увох го в марличка, затворих ъглите с конец и мушнах навътре, но то много трудно влезе... и не успях много навътре да го пъхна. Много ви благодаря за съветите и мненията. И аз четох за мехлема с невен, ще го взема и него, докато дойде време за преглед :)

85.   Имам гъбички на ноктите на краката и течение едновременно :) И двете ми оплаквания са от толкова отдавна, че вече не се и опитвам да ги лекувам. Хванах гъбичките още когато бях на 12 от някакъв басейн...
За вагиналните гъбички
Чесъна има ефект за кратко време леко намаляха при мен.
Ако отидете на гинеколог се предписват различни видове свещички и таблетки, които се поставят вагинално. При мен имат ефект към месец два.
Малко по ефективни са някои вагинални кремове, които гинекологиите изписват само ако обясните, че имате проблема от отдавна или често се повтаря и смятате, че са ви хронични гъбичките.
Хапчето Кандизол за еднократна употреба помага. Ако проблемът ви е хроничен, по едно в края на всеки месечен цикъл.
Антибиотиците и алкохола са като деликатес за гъбичките :) да се избягват
Добре е да се сменя лечението, защото гъбичките стават резистентни. Ако един път сте пробвали с чесън, следващият да е със свещичките предписани от лекар. Добре е да отидете на лекар ако не сте ходили скоро, понеже в последно време има нови лекарства, които са по-ефективни.

За гъбичките на ноктите - пробвала съм печен лук, чесън с мед, перорални лекарства в продължение на 3 месеца (очаквах да спрат поне вагиналното течение, но уви... ). Пробвах продукти като лакове за нокти от които може да ти падне нокътя, но гъбите не се махат. Кремченца всякакви не помагат. В момента реших да пробвам лечението с йод. За сега мога да кажа само, че лекото парене, което описват е всъщност силно парене и сърбеж, направо болка... дано поне си струва. Има и диета срещу гъбичките, която е доста нездравословна.

Съжалявам ако коментарът ми е малко обезкуражаващ, но аз лично не съм намерила лек. За успокоени на останалите ще кажа, че съм тежък случаи и горепосочените методи биха проработили при всеки които за първи път има гъбички. Затова препоръчвам горещо на всички да лекуват гъбичките на време, защото ако се оставите 3-4 месеца и след това оправия няма.

86.   За чесъна - просто се надупчва с игла и поставя вътре. Може да го пробиете посредата с иглата и да прекарате конец, за да го извадите по лесно. Не мисля, че идеята с марлята е добра, за да не останат конци вътре.

87.   Някой може ли да поясни с детайли употребата на СРЕБЪРНАТА ВОДА. Дали се поставя във влагалището под формата на тампон или се пие? и някаква схема на ползване.. А пия ЦИТРОСЕПТ от 1 месец, все още няма ефект, някой пробвал ли е с промивки и как точно го прави. Благодаря!!

88.   Сребърната вода се прилага като тампон, през вечер.
Може и да се пие, както е указано на упътването.
Най-добре е с мини тампони или направени саморъчно - малко памук на топче се увива в марля, завързва се с конец (да се получи като ваг. тампон, но на топче), конецът да е навън, за да може да се извади с издърпване.
Вечерта се поставя, сутрин се изважда.

89.   Здравейте! Виждам че има доста привърженици на чесъна тук и аз като вас реших да го пробвам, но след 48 часа по скилидката като я вадих имаше малко кръв. Преустанових лечението, преди 3 дни, но все още имам кафеникаво течение, като в края на цикъл и лека болка като при протриване при секс. Сменях скилидките на 12 часа като не съм слагала марля. Имало ли е при някоя от вас странични ефекти, да се притеснявам ли от случващото се?

90.   Или си се наранила, или е от китайския чесън, който е много лютив.
Не бих се осмелила да ползвам чесън, тъй като не знаеш какви пестициди и химии използват при отглеждането му.
Тампоните със сребърна вода не са ми правили проблем, още повече, че се купува от аптеката.
Трябва да те види гинеколог и да се установи причината.

91.   Аз пък с чесън още повече усложних нещата, така че бъдете внимателни!

92.   Преди няколко дни говорих с една възрастна докторка микробиоложка. Тя сподели за тези гъби, че виреят в кисела среда и затова някога са препоръчвали миене и промивки със сода.
Не знам на кое да вярвам вече. Фармацевтите дават млечнокисели бактерии против гъбички, но тъй като ффармацията стана много комерсиална и на пазара се пускат какви ли не измишльотини с млечно-кисели бактерии, вече не вярвам и на тях.
Другото, което ми е в ума е това, че една жена на 80 г. как би имала тези бактерии във влагалището си, след като женските хормони не са в младежка възраст и няма оплакване от гъбички и пр.
В крайна сметка смея да вярвам, че и доктори и фармацевти се гаврят с нашата болка, но пък от това печелят и то повече от добре.
След като ги имаме вече тези гадинки, май е по-добре изпитаната рецепта със сода и по-добре още в началото.
Спомням си, че бях на гости в Зап. Европа и се наложи да ми изпишат много слаб антибиотик. Докторът ме предупреди да не консумирам никакви млечни продукти.
Явно са наясно с тези последствия. Тогава нямах и не получих гъбички.
Все пак това си е мое мнение.

93.   Мила, имунитетът ти е просто ПАДНАЛ!! Хигиената ти е перфектна! пробвай със много витамини плодове и зелечуци! Ако искаш и от онези които се разтварят във вода! Но просто имуннтата ти система е паднала!!! Надявам се да съм ти помогнала защото и дядо ми имаШЕ такъв проблем и пи и и яде страшно много витамини. а неговите бяха навсякъде по ръце крака лице, а сигурна ли си че не е от бактерия във кръвта???? Понякога се и появяват и по наследство!

94.   Слаба имунна система.
От 2005 боря гадинките, примирила съм се, че определени събития и фактори са предпоставка за повторното им появяване.. но
Направих курс от Изопринозин (имуностимулатор) 30 дневен- 2 табл. дневно.
Българския препарат ФУНГОЛОН - 3 дни - сутрин и вечер.
След тази терапия с фунголона, локално прилагайте глобули за въстановяване на нормалната микрофлора.
Полезните бактерии се съдържат в млякото, разбира се( ако е истинско) но концентрацията в глобулите е в пъти по - голяма и действието е по бързо.
Флоражин използвах аз, но има и др. аналогични продукти.
Хигиената е ясна на всички, лекуването на партньора също.
Успех на всички и умната с.... чесъна:)

95.   До №94 Бихте ли споделили какъв Фунголон сте приемали? Има от по 100 мг. и от 150 мг.
Благодаря предварително!

96.   Здравейте! Имам въпроси относно сребърната вода. Коя фирма бихте ми препоръчали, има ли някаква разлика между тях? И колко време продължава лечението с нея? Благодаря ви!

97.   Лечението ми с чесън даде чудесен резултат. Не е имало странични ефекти, само леко парене след курса на лечение. Само с чесъна преборих гъбите. Препоръчително е да е български. Ако се разровите на женския пазар, ще намерите. Успех! Някой по-горе спомена за употреба без марля (? ! ). Бъдете внимателни, не е сложно, нито страшно! Само малко търпение - правите го за най-ценното - Здравето Ви! За въпроси *****@mail. bg

/Модератор7 - Не публикуваме контактна информация.

98.   Чесънът помага, иска се малко самодисциплина и търпение.

99.   И аз се опитвам да се преборя с гъбична инфекция (кандидоза) от както се помня! Може би от 14 годишна възраст, а вече съм на 25! То не бяха кремове, не бяха глобули, хапчета, некадърни гинеколози, бабешки рецепти като вътрешни промивки със сода, смрадлика... Само чесън не съм опитвала но следващия път ще опитам и това! Казваш следващия път, защото дори в момента провеждам лечение с клотримазол вагинални свещички и микомакс канестен крем за гъбички м/у пръстите на краката! Не знам, почвам да се отчайвам май няма никаква оправия!!!

100.   Наистина само хомеопатията може да помогне срещу вагинални гъбички, също трябва да се повиши имунната защита - мед, прополисов разтвор-вътрешно и много чесън. Ако има гъбички на стъпалата, или между пръстите-една силидка чесън смачана - маже сеи се спи така. Малко щипе, но няма проблем. За няколко вечери гъбичките изчезват с години. Могат да се появят отново, ако се спи с чорапи.

101.   Чесънът изгаря лигавицата- не се прилага вагинално! Само за гъбички по ноктите и стъпалата. За вагинални гъбички само хомеопатия и то при добър хомеопат. Варна Д-р Кремена Хаджиева -адресът и е в нета.

102.   как се правят промивките със сода. Четох в един др форум че 1 ч л сода се разтваря в 1 л вода и с дамския душ се пръска във влагалището може 2 - 3 пъти на ден. Малко повече инфо някой може ли да даде-колко дни се прави, водата топла или студена трябва да бъде и всякакви др подробности, които се сетите. Взех вагиналния душ остана само да пръсна содата, но как??? Хайде мацки помагайте и да сподели опит, която се е излекувала със сода! :) И др мъжо какво трябва да направя, какви промивки или нещо др? Несме в Бг затова се налага да прибегна към содата, макар че нямам сърбеж, парене или подобно. Само неприятна миризма и някакво течение. Хайде успех на всички!

103.   Здравейте, след като 4 години страдам от този ужасен проблем, днес вече съм здрава. Пробвала съм какво ли не и кого ли не.... Излекува ме Д-р Мария Николова //ПЛОВДИВ//- уникален акушер -гинеколог и психолог, койтоработи със здравната каса. Лекува ме по схема 10 дни и след това направи схема за 6 месеца напред - лесна и неангажираща. През цялото лечение водех интимен живот, защото съвременната медицина казва, че този тип заболяване не се пренася по полов път. Основен причинител е прекалена употреба на химия, сапуни, лубриканти и презервативи.
Ак

104.   Ак, не съм съгласна
„Основен причинител е прекалена употреба на химия, сапуни, лубриканти и презервативи. “
От 12 г. ползвам кондоми средно 1 път дневно. Ползвам и лубриканти понякога. Никога съм нямала гинекологични проблеми. Като казвам никога - действително НИКОГА, а съм на 30 г.
За сапуните те подкрепям. Препоръчвам бебешки душ-гелчета без сапун, без аромати или най-добре чиста вода.
Моят гинеколог твърди, че жените с над 10 бройки имали проблеми, знам ли - това е неговото мнение, но не мисля, че гъбички се получават от кондоми - иначе аз като върл тяхен потребител до сега да съм гъбясала страшно.
Имала съм 1 партньор между другото, но не мисля, че е от това, а по-скоро имам силен имунитет явно, здрав мъж и да - кондомите са ме предпазвали от доста неща, които може би е носил - жив човек е, носи си своите микроби все пак и е имал други жени преди мен, разбира се.
Моята тайна освен това - качествена храна, почивка, избягване на стрес.
Успех, момичета!

105.   относно содата: в 1 л. топла вода се слага една ч. л. сода и след кота приключиш с къпането се обливаш, но без да влиза във влагалището - сутрин и вечер- само ако имаш действителни симптоми на гъбички... за не повече от седмица, защото содата може да унищожи и малкото имунитет на влагалището... понякога си правя промивки, ако усетя щипане и т. н.

106.   аз пия БИОЗИН за да ми се вдигне имунитета на влагалището

107.   103 дали не би споделила все пак схемата си на лечение? Повечето момичета тук, сме изморени от ходене по лекари. А и предполагам не всички имат възможност да идат до Пловдив. Много те моля, сподели си схемата на лечение, ще ти бъда много благодарна.

108.   За гьбичките по ноктите:Три дни мазане-при мен с иод Осешта се парене по скоро затопляне на ноктите Мажат се докато това осештане изчезне След половин година няма и следа от тяж Новите вече израснали нокти избутват старите поразени Успех!

109.   Здравей мила бих ти препоръчала да си впръскваш във влагалището по два мл. комбинациа от два продукта на американската компания ФЛП. Единиа продукт е комбинация от 100% алое вера гел и екстракт от антисептични билки и вториа продукт е алое вера джели, гелообразна форма също на 100% алое Процедурата може да е по продължителна, но е здравословен природосъобразен начин на приложение. Таво за сапуна е правилна посока мага да предложа и такъв на същата компания.

110.   Здравейте, аз съм излекувала се след сериозна диета- два месеца без консумация на захар, кафе и изделия с мая, ядене на зеле и всякакви зелени зеленчуци, много лимон, домашно кисело мляко и никакви сладки плодове. Проблемът за много заболявания идва от стомаха и храненето. Бях с бяло пресечено течение и ужасни сърбежи, ядях по пет вафли на ден, не знаех имената на зеленчуците, бях фен на оцета! Сега имам моменти на дискомфорт, но те са съвсем рядко.

111.   Здравейте! Аз също бях на тази диета, но при мен не се получи. Доста нездравословна е. Пък и всичко е индивидуално - спаднах драстично на кг, а от това нямах нужда.
Не пречи да опитате, щом при някои се е получило, пък и доста се говори за нея и че сладките неща засилват растежа на гъбичките. Виждам логика, но за пълно излекуване с тази диета не съм чувала.
Отделно спазването на хигиена, не значи само измиване, а и подсушаване всеки път с отделна кърпичка (изгладена).
Това правя, откакто ми е започнал цикъла и не съм имала проблем, докато не ми се наложи да пия доста силен антибиотик и унищожих микрофлората на влагалището.
Не водя полов живот от доста години, а с тези гъбички не мога да се справя, при всякакви глобули, МБ изследвания и тем подобни, проблемът ми се задълбочава, въпреки, че отдавна приключих и с антибиотиците.

51-100 от 126