Споделена история от Здраве

Ечемик на окото
От няколко дни ме болеше супер много едното око и мислех, че нещо съм се ударила или ми е влязло нещо, но болката не спираше и се усилваше ден след ден. Отидох на очен лекар и ми казаха, че започва да ми расте ечемик на окото. Виждала съм на други хора колко е гадно и направо бях потресена, защото не очаквах. Лекаря ми даде капки и каза да се върна след седмица да види как върви. Капя се редовно и не си слагам грим по очите, защото ще го замърся. Не знам как се е получил, уж все ръцете си мия, с мокри кърпи се бърша, използвам хубав грим, а не някой боклук, не споделям грима си и с други хора. Сега се надявам да ми мине, търкам го със злато, когато се сетя. Баба ми едно време много се е гримирала и й се е образувало и каза, че като е спряла грима и вече не й се е появявало. Аз слагам само очна линия на очите, нищо друго и то съвсем малко, колкото за цвят и да изглеждам по-будна, а не заспала. Може ли да ми кажете вие, ако сте имали как сте предотвратили появата и след колко време ще мога да слагам грим? Не мога да си представя да го спра, защото изглеждам супер недовършена, очите ми изглеждат почти затворени, малко неприятно е.

Коментари

1.   Имах много сериозен проблем с ечемиците.
Забрави бабиния съвет със златния пръстен.
Ако ти се появяват редовно, направи си обременяване за диабет - не е задължително да го имаш, така че не се плаши. Другата причина, ако (пак повтарям) често ти се появяват е слаба имунна система. Иначе, ако ти е за първи път, може да си е елементарно замърсяване.
Относно лечението - минах през какви ли не доктори и мазила. Ефектът бе нулев. Единственото, което ми помогна, след консултация с познат е "Fucitalmic", но капки за очи, защото има и крем, който в никакъв случай не трябва да се маже на очите.
За 3 дни ще те оправи - гарантирам! Лекарството го има в аптеките.
Успех!

2.   Ечемик минава за 3-5 дни със или без "Fucitalmic" или други лекарства.
Ако сега имаш ечемик моля не го търкай/натискай с злато. По вероятно е да го замърсиш със златото. Едно време е помагало на баба ти златото просто защото е нещо хладно върху възпалено място, хладното дава успокоение на болката и баба ти си е мислила че лекува. Потърквай го с чисти пръсти ще има по добър ефект. За обезболяване може да ползваш настърган картоф. Добре е също студени компреси от лайка или копър действат противовъзпалително.
За да предотвратиш появата на ечемик е добре да поддържаш лична хигиена както на лицето си така и на гримовете си. Но доста често срещано е ечемик да се получи от стрес или от слаба имунна система. Възможно е също да получаваш често ечемик от хормоналните промени в тийн възраст. Така че ако се грижиш за себе си няма да имаш ечемик често.

3.   Aко имaш познaтa мaмa- кърмaчкa, дa ти изцеждa всеки ден по няколко кaпки в окото. Или в шишенце, но трябвa дa е съвсем пряснa, току- що изцеденa. Ще мине зa около 3 дни.
Питaй бaбa си, може и дa знaе, щом е имaлa. Моятa бaбaкa беше знaхaркa и товa знaм от нея. Нa мен 2 пъти ми е излизaл ечемик, и двaтa пъти тaкa съм го лекувaлa. От втория път, 12-13 год. вече не ми се е появявaл.

4.   Аз когато имах ечемици ми предписаха Окацин(Okacin) и Тобрадекс :)