Споделена история от Семейство

Баща ми много се промени
Моите родители са заедно повече от 17 години, до сега никога не са си изневерявали и са се обичали. За жалост както си живяхме хубаво с годините баща ми започна всяка вечер да пие ракия и да яде салата, уж за тонус. С времето започна да изпива половин бутилка, после цяла, надуваше музиката и с майка ми се караха. Баща му почина точно от алкохолизъм и не знам как не го стресна. Наскоро парите започнаха драстично да намаляват и той замина в чужбина. В началото пращаше повече пари и с майка ми се глезихме и бяхме щастливи. Когато обаче се връщаше в България вдигаше скандали, че не сме спестили нищо и се караха за пари всеки ден. Той обеща, че ще праща само за сметки и другото майка ми да го набавя от заплатата й, която не е много. Откакто се върна в чужбина, постоянно казва, че работодателя му го лъже и не му плаща и с мама се чудим как да оцеляваме. Онзи ден се гледахме на камерите чрез Фейсбук и той беше в кръчма, както винаги пиян, играеше на машинките и каза, че спи по 4 часа, изглеждаше ужасно, целия подпухнал, изморен и казваше на мама, че иска да се съберем да живеем заедно, както преди. Мама се ядоса и напусна стаята, като го видя и отказва да отидем при него въпреки че е съседна държава на нашата. Тя видя къде му отиват парите, как черпи хората, а ние изнемогваме и май лъже, че не му плащат. На мен ми остава 1 година да завърша, а той иска тук да прекъсна, което ще съсипе бъдещето ми. Майка ми вече не може да търпи пиянски истории, много се промени, като се ожениха не беше такъв. Иска да го промени, да го води на сбирки за зависими от алкохол, но той отказва, каза че не е пияница, а мама се опасява, че може да получи инсулт, защото има слабо сърце. Страхувам се за живота си, ако нещо се случи, няма кой да ми плаща образованието, учебниците са скъпи, а и тя все говори за развод напоследък, макар че го обича, но не иска човек който се съсипва до нея. Мислеше да му го каже, за да се стресне, но той ще й каже да си гледа работата и тъй като се води с повече доходи ще я осъди и ще ме вземе при него да съм прислуга на гостите, които черпи и да кисна по кръчмите. Моля ви помогнете ми, как до го накарам да се промени, плашила съм го с какво ли не, ревала съм на колене, не иска да чуе. Обещава, че няма повече и после виждам скрити из нас бутилки, яд ме е че е работен, не е мързелив, но си пропилява живота. Да се пресестим ли при него и да си проваля училището в започване на учене те първа на нов език там, за да го контролираме или да го зарежем и някак си да се оправяме? Обичам го, но не е това което очаквах, разочарована съм. Какво да правя?

Моля редакторите да го публикуват, защото ще се пръснем от нерви и притеснение с майка ми.

Коментари

1.   По-добре го зарежете, такива хора като него нямат оправия. Най-вече трябва ти да си завършиш образованието, само една година ти остава. :) Пък след това отиди в чужбина и си намери доходоносна работа. :)

2.   здравей,
снимай (по възможност без да знае) когато се е напил - така няколко пъти и направи един клип от 10 мин.
Някой път когато е свободен и НЕ е пиян - пусни му клипа.
Трябва да се усети.

разбира се, че като му кажеш, че има проблем с алкохола той янма да ти повярва.. сигурно и не иска
не е толкова лесно, повярвай ми

единствения и най-лесен начин е да му покажеш как изглежда отстрани - има вероятост да се осъзнае

Успех!

3.   Ако почине от инсулт няма да има кой да ти плаща образованието, понеже учебниците са скъпи... Баща ти има прекрасна дъщеря!

4.   ''В началото пращаше повече пари и с майка ми се глезихме и бяхме щастливи. ''До тук ми стана ясна работата, другото не съм чел.

5.   Теб май само парите му те интересуват...
". В началото пращаше повече пари и с майка ми се глезихме и бяхме щастливи", "Страхувам се за живота си, ако нещо се случи, няма кой да ми плаща образованието, учебниците са скъпи ", "Тя видя къде му отиват парите, как черпи хората"
Пращал ви е много пари, а сте ги пилеели за глезотии, както ти казваш, докато той се трепе да бачка... как мислиш, че той се чувства? Не мога да разбера как "изнемогвате" при положение, че той не е спрял да праща пари, майка ти работи, не споменаваш да сте много братя и сестри...? Мисля, че си разглезена и неблагодарна. Но това все пак е сайт за даване на съвети и моят е- кажи на майка ти да си намери по-добре платена работа, щом не й стигат парите за глезотии, и да не те настройва срещу баща ти, докато той работи. за. семейството имам в предвид този цитат "ще я осъди и ще ме вземе при него да съм прислуга на гостите, които черпи и да кисна по кръчмите. "

6.   Дете над 10г. може само да избира при кого от 2-мата си родители да остане. А и ако скоро завършваш значи и, че скоро ставаш на 18.
Ако е нещо, което е свързано със сърцето се получава инфаркт, а не инсулт.
По-добре да се разведат, но това е мое мнение.

7.   Товa, че печели повече от мaйкa ти, не знaчи, че при рaзвод ще те " присъдят " нa него. Ще си остaнеш при мaйкa си, a той ще плaщa издръжкa. Освен товa, aко имaш нaвършени 14, то ти имaш прaвосaмa дa избереш нaстойникa. Зa дa те вземе той при себе си, доори сaмо нa гости зa няколко дни, мaйкa ти ще трябвa дa подпише пълномощно зa съглaсие, aко си непълнолетнa. При пълнолетие от теб зaвиси, никой не може дa те принуди или зaбрaни.
Не си сменя училището, щом мaлко ти остaвa. Пък и aко отидеш при бaщa си, ... той явно си е aлкохолик, кaто прибaвим и другaтa стрaст- хaзaртa, то неговият живот вече е зaхвърлен нa боклукa, не позволявaй дa зaпрaти и твоя тaм.
Кaто зaвършиш средното си обрaзовaние, ще си нaмериш рaботa и ще продължиш дa учиш... aко искaш.
Много го прaвят и се спрaвят, зaщо ти не? !
Не се води по пиянските глупости нa бaщa си, aми си гледaй училището и бъдещето.
И зa мaйкa ти и зa теб е по- добре дa се рaзведaт.
Зaщо и тя дa си съсипвa животa покрaй него. Той е нaпрaви своя избор, без дa го вълнувa, че е във вaш ущърб. Мaйкa ти също имa прaво нa щaстие, кaкто и ти!
Успех!

8.   " като се ожениха не беше такъв. " А ти къде беше, когато те са се оженили!?? Май не сибила родена още! А и да си ЕДВА ли си спомняш какво е било преди, така че не ставай смешна! Хората не се променят току-така. Майка ти си е избрала този мъж- тя да се оправя.

9.   мнението ми до голяма степен се покрива с това на номер 5:-) с майка ти се интересувате предимно и най-вече от парите, които баща ти ви е пращал и тъй като кранчето е намалено, той е най-черен на света.
погледни нещата от негова гледна точка: трепе се и работи в чужбина, за да ви праща пари, а вие с майка ти харчите за глезотии. е на човека му е писнало и в това отношение го разбирам. не оправдавам пиянството му, но явно това е неговият начин за бягство от ситуацията.
сега питаш как ще плащате учебниците ти. а защо с майка ти не спестявахте вместо да харчите за глупости? от написаното ясно личи как майка ти те настройва срещу него: ще те вземе при себе си, няма да завършиш училище и ще си прислуга на гостите му.
това са пълни глупости - вече са ти написали как стоят нещата. просто при развод на майка ти ще й се наложи да се справя и без тези пари, които той все пак праща, което не я устройва, защото очевидно иска пак да се глезите двете с парите, които баща ти печели.
звучиш меркантилно и далеч не като любяща дъщеря, която се притеснява за баща си. според мен най-добре е да се разделят.
Ж42