Споделена история от Здраве

Нередовна менструация на 17
Здравейте! От заглавието се разбира за проблема ми. Искам да попитам по възрастни жени дори момичета на моята възраст често ли ви закъснява цикъла.. на 17 съм и 3 месеца е редовен и после 1-2.. не.. нямам си никаква идея на какво се дължи.. Попринцип съм много емоционална и най- малките неща ме правят дразнима, ранима и така на татък.. Друго, поради което може би е причина е, че правя секс с приятеля ми който е на 25, но без презерватив. Изключвам варианта да съм бременна тъй като той е наясно какво прави и никога не е създавал опасност. Плюс това знам какви са симптомите и нямам такива просто ми омръзва да ми е нередовен и да се панирам.. моля за съвет :)

Коментари

1.   Глупаво е да му се доверяваш на 100%- * тои знае какво прави и не създава опасности. Донякъде редовният полов живот с приятеля ти е предпоставка за нормален месечен цикъл, винаги усмихната и положително настроена.

2.   Здравей! Аз също съм момиче на 17 и цикълът ми изобщо не е редовен, също като теб! Поминалата година не ми беше идвало цели 6 месеца и както обикновено майка ми си изкара акъла, но знаеше, че няма как да съм бременна, тъй като не водех полов живот! Отидохме на лекар и генеколожката ме прегледа с видеозона и се оказа, че нямам кисти и други образования. Всичко се дължало на стреса, въпреки, че при мен не съществува такъв. След това добави и че това се дължало и на това, че все още не правя секс. Предписа ми някакви хапчета. На следващият ден отидох и си ги закупих... и още същият ден ми дойде.
Все още ми е нередовен. Идва ми веднъж на 3 месеца, а отскоро започна на 2, но все още съм девствена.
Охх, и силно се надявам да си ми остане и нередовен след като го направя, защото това си е истинско мъчение... болки, лекарства, раздразненост... не ми се мисли просто!
Предлагам ти да отидеш на генеколог и да установи на какво се дължи това, защото може да е абсолютно всичко...
Късмет!

3.   Аз съм на 17 и съм девствена, но имам същия проблем - 1 месец ми дойде, после 2 не, после пак така. Майка ми е била същата като мен, но след като е родила сестра ми, която е по-голяма, всичко се е оправило. Не съм ходила на гинеколог, но само заради това, че майка ми ми е казвала, че е била по същия начин (което не е успокоение, че ще се оправя и аз след раждане), така че те съветвам да отидеш да се прегледаш, след като водиш и полов живот :)

4.   Така, ако наистина си 100% сигурна, че не си бременна, не разчитай много, че "знаеш симптомите", че всяка жена е различна и при някои класически симптоми няма, но да решим, че не е това. То тогава на мен ми звучи като проблеми с хормоните и кистелозни яйчници и/ или много стрес. За това най-добре иди да се прегледаш, че това с кистите не е опасно, ако вземеш мерки на време, ако го хванеш рано се оправяш са хапчета. Обаче изпуснеш ли нещата и стане ли кистата голяма, следва операция. От опит ти казвам. 2 пъти едвам се отървах от операция. За това вместо да се чудиш, бегом при доктора.

5.   Правиш секс без презерватив? о. О Дано да не забременееш :)
Първият ми път беше без презерватив ама.. момчето добре. че имаше опити :)