Споделена история от Здраве

Не мога да се храня
Здравейте..! Момиче съм на 16 години. Винаги съм си похапвала и затова винаги съм си била и пълничка. Тази годна се реших да отслабна бях 70кг. и станах 65кг. Целта ми беше 60-57кг. и все още е.
Разбира се за свалянето им ограничих храната и то доста. По едно време започна да ми се гади от храната и започнах да ям много по-малко неща. Преди с майка ми ходехме да ядем на една пицария, всичко там ми беше много вкусно. След време едно и също нещо един път можех да го ям друг път само при мисълта за него ми се повръщаше камоли пък да бъде на масата. Така и така и след време вече не можех да ям много неща. Преди 6 дена бяхме с моите родители на плаж за един ден от тогава се разболях и съм вече 6-ти ден болна от време на време ми е лошо и ми е много отпаднало. Вече от 1 седмици ме отвращава мисълта за всякакви пици, картофи, пилешки хапки, манджи даже и салати. Баба ми всеки ден у нас и всеки ден готви различни неща за ядене, но аз не мога и не мога да ги ям. Мога да ям само сладолед и сладко, но в много малки количества и плодове, също така започнах да пия и много малко вода което не е добре, но мисля че е заради болестта. От както започнах да не ям за тези 6 дена свалих още 2кг.
Вчера съм яла само една филия и 3 кайсии. А днес 1 ябълка и майка ми ми направи принцеса за вечеря и аз нали изядох я разбира се, защото тя настояваше, но сега след нея ми се повръща и ми е страшно гадно. Не мисля че съм болна и започвам да ставам анорексичка, но не разбирам какво ми става.
Чудя се също дали започна някой хранителен режим с по-разнообразни храни.
Ако някой може да ми каже нещо по-леко което да ям.
Някой има ли идея защо съм така и защо не мога да се храня вие има те ли някой познат на който също му се е случвало това.
Ще бъда много благодарна на всеки който сподели мнението си по моята тема, защото съм наистина много притеснена за състоянието ми в което съм.

Коментари

1.   Спри с тези диети
По принцип може би имаш нужда от "захранване"
Никой не е отслабнал с диети
Спортуване, движение - хранене без боклуци - чипсове, хамбургери шоколади, сладкиши и т. н
плодове, зеленчуци и каквото ти готвят - но без да преяждаш
Ама кажи на вашите за проблема си