Споделена история от Здраве

Писна ми от това
Здравейте, аз съм момиче на 14. Преди 3 месеца имах малка манипулация на абсцес или т. нар цирей на гънката на десния крак. И преди съм имала такива неща и абсолютно на същото място бяха повечето. Имала съм и на левия. Но тези, които ги имах преди си имаха бяло връхче и ги премахнахме с ихтамол и се махаха. От това съм много доволна. Но този абсцес нямаше такова връхче, опитах и с лекарството, но този път не ми се получаваше е беше направо за цепене. Аз даже не можех да ходя от това. Но всичко се оправи. След цепенето беше същинската болка. И се притеснявам сега, защото пак излезе едно нещо близо до абсцеса. Наду се, но не ме боли. Изляза малко гной. А да отбележа хигиената ми е добра и си се храня здравословно. Мен и мама ни съмнява, че това става от превръзките. Те са едни турски-рози. Но са ми удобни.
Вече се чудя какво да правя, а никак не ми се ходи отново в болница.
И искам да ви попитам. От какво може да се получават такива неща? Между другото знаете ли някакви превръзки без крилца от големите? Какво да правя?
Има ли някой като мен, който е успял по някакъв начин да се оттърве от тези гадни неща?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Напиши в Гугъл " hidradenitis suppurativa " и виж, дали проблемът ти не е този.

2.   Видях в изображенията и всъщност не изглеждат точно такива, ноо благодаря все пак.. още не се е появило нищо (да чукам на дърво) и онова изчезна :)

3.   След като не е хидраденит, значи са просто обърнати косъмчета. Носи по - широко бельо, за да не се получава триене. Основното е - кожата да ' диша ', особено в периодите преди и по време на цикъл, защото, заради хормоните тогава - кожата е по - чувствителна.
Ако искаш, вместо превръзки, опитай един, два месеца да си слагаш само памук. За да прецениш, дали пък не е наистина някаква реакция от превръзките. Или смени марката и гледай на тях да пише, че са памучни 100%, задължително. А не с примеси на коприна и други.
Неприятно е, но...
Успех! :-)

4.   От авторката: Благодаря за съвета номер 3. Честно-казано предпочитам да нося каквото и да е, колкото и да е гадно. Носила съм и лиглин, не е от най-приятните неща, но... Сякаш едно време са имали избор. :)