Споделена история от Здраве

Болна ли съм?
Здравейте! От няколко години, в специални моменти се чувствам, някак си притеснена. Като няма никаква причина затова. Започвам да ставам суеверна, сърцето му тупти много по-бързо, започвам да треперя и си мисля, че няма да ми мине. После пък се успокоявам като си припомням, щастливите дни. Не знам какво е, но по принцип ми се случва само вечерта, имам чувството, че няма да мога да заспя. Но после си чета молитвите и се успокоявам. Това ми се случваше и по-миналата година даже и от малка. Тогава реших да кажа на родителите си и ме заведоха на лекар. Пиех някакъв сироп и ми се спеше много бях спокойна и изморена. Но после се оправих. А следващата година ми идваха лоши мисли, пак когато отивам да си лягам, а понякога и през деня.
ИСКРЕНО ВИ МОЛЯ да ми кажете дали ви се е случвало.
МНОГО Е СПЕШНО!!! 1

Коментари

1.   Не съм лекар и нямам дълбоки познания в тази област, но мисля, че при тебе всичко е в главата ти и е на нервна почва. Не се притеснявай, нищо ти няма :)

2.   Не си болна. Това се наричат панически атаки, които преминават в паническо разстройство. Много е гадно, знам. Явно си по-чувствителна и напрежението, което си насъбрала през деня ти се отразява по този начин вечерно време. Още си в начална фаза и за да не се развие ПР трябва обезателно да посетиш психиатър, не психолог, а психиатър. Ще ти предпише лекарства, които трябва да пиеш. Няма нищо срамно в това. Пиеш ги, както ти каже и ходиш на прегледи, когато ти каже. Това НЕ Е болест, а състояние на психиката на човек. Проявява се при по-чувствителни и податливи на напрежение хора. Но, вярвай ми, че, ако не посетиш такъв специалист и фазата на ПР напредне, просто няма да искаш да живееш. Ще преминеш през 9-те кръга на Ада. Не искам да ти описвам какво се случва и какво ще изтърпиш, защото не искам излишно да те плаша. Но не забравяй едно - всичко е в главата ти. Сама трябва да разбереш на съзнателно и подсъзнателно ниво, че това НЕ Е болест и от това нещо НИКОЙ не е умрял.

3.   Авторката
Казах на приятелката си,а тя каза,че с нея се е случвало същото и каза,че е заради това ,че няма какво да мисля.И просто започвам да си мисля лоши неща и така.А когато има какво да правя,има с какво да се занимавам просто не ми идва.И забравям,че съществува такова нещо.В момента ми се иска да заплача.Не искам да ме мислят за луда.Когато ме водиха на лекар като малка нищо не ме питаха така тоест психически.Не искам да пия хапчета ,заради това зловещо чувство.И какво е това ПР?

4.   Стрес, мила, стрес! Физически не си болна, обаче май напрежението и проблемите са ти дошли в повече и тялото ти реагира. Вземи си почивка, ако можеш смени атмосферата, пък дори и за няколко дни, отпусни се, освободи главата си от мисли за проблеми и най-важното спри да се вторачваш във всичките симптоми и да се самонавиваш, че си болна и ще видиш как бързо ще се оправиш.