Споделена история от Здраве

Синдром на Кушинг
Първо ще помоля да ми публикувате историята важно е!! Момиче на 13 години от 2 години пия кортикостероиди първоначалната ми доза беше 16 табл кортизон, знам много е за възрастта ми, но попаднах на некадърна лекарка.. Тя ме държа 2 месеца без намаление едва не си отидох от този свят от предозиране.. Станах цялата в стрии, подух се в лице като балон ии сега чета, че при предозиране се получава Синдром на Кушинг и пише същите симптоми като при мен, аз сега съм без бузи но пък имам луновидно лице, червено-лилави стрии, увиснал корем.. То корема и стриите с дрехи се крият, ама луновидното лице е ужасно.. Многоооо ще съм благодарна някои запознат със Синдорм на Кушинг да пишее изчезват ли симптомите, с времето в момента съм на 4 табл кортизон от 1 година съм на тази доза, а луновидното лице стоии и подпихналия корем.. Извинявам се ако има грешки и, че бях толкова подробна

Коментари

1.   Ще се оправиш, когато спреш кортизона. Важно е да се излекуваш от заболяването, което налага прилагането му?
Стрии, ако имаш, не се махкат, но избледняват. Мажи кожата си с лосион след всяко къпане, а на засегнатите места с бежешко олио.
Като порастнеш ще махнеш стриите с лазер, но нищо не може да се случи, докато не спреш медикамента, защото всичко е в резултат от приемането му!

2.   Милата...не се притеснявай, ако стриите са още червено-лилави. Вземи си нещо за мазане, напр. маслото на Икаров за стрии, мустела, или ампули против стрии -мажи се редовно и ще изчезнат. Ако са бели - нямат махане, но нищо не губиш ако опиташ. Лечението е мн скъпо, така че не се надявай мн. Купи си нещо за мазане сега, мажи се редовно и ще видиш,че ще се посвият малко.

3.   Какво е заболяването ти, та да се налагат такива дози кортизон? Кажи откъде си, така някой може да те насочи към специалист.

4.   от авторката: с автоимунно заболяване съм - Лупус от Стара Загора съм и не ми е нужен специалист вече попаднох на перфектен доцент, но уви късно бях вече подута и със стрии въпроса ми е симптомите на луновидното лице изчезват ли и нешо за стриите да ми кажете? Четох едни ампули заа стрии на Лиерак?