Споделена история от Здраве

Инфекция
Привет на всички! :) На 19 години съм имам си сериозна приятелка от 2 години та въпроса ми е следния преди няколко дена ми се оплака че докато ходи до тоалетна по малка нужда в началото и парело отделно се зацапвала съвсем малко но си е зацапване.. какво може да е това някакъв вид инфекции, гъбички, рана?? И от какво се е появило това нещо, ако може някой да ми отговори.

П. С Не иска и да чуе да ходи на лекари страх я било, затова питам тук ако някой си има на идея

Благодаря предварително

Коментари

1.   Ако под ' зацапване ' се има предвид кръв - не е гъбички. Възможно е да е цистит или да изхвърля песъчинки от бъбреците.
Да се консултира с нефролог ( за бъбреците ), ако се срамува да посети гинеколог.

2.   Може да е цистит. Нека отиде на лекар! Не се сърди, но приятелката то е безотговорна към здравето си.

3.   Може цистит да е. Не е шега работата. Да отиде на лекар, няма от какво да се страхува..

4.   Обаче при Цистита е остра болка при уриниране.. а при нея доколкото знам е съвсем леко парене или нещо такова

5.   Цистит! Това е инфекция на пикочните пътища. Нека си купи уринал или нещо друго с червена боровинка (в аптеката ще и кажат какво) и да се приготви, че без ходене на доктор няма да се мине. За съжаление, ако не се вземат мерки на време става много неприятно. Тичаш до тоалетната през 30 мин, болката става нетърпима... абе, ужас! Мен накрая ми изписаха антибиотик и чак тогава се оправих. За това, колкото по-бързо вземе мерки, толкова по-бързо и лесно ще се оправи. Колкото до това, че я е страх от доктора, ама те дори няма да я преглеждат. Като каже какви са симптомите доктора веднага ще се сети какво е. Аз само като казах на моята как тичам до тоалетната и на нея и стана ясно. Обаче при някои жени се появява и зацапване, за това нека иде възможно най-бързо, защото остави ли инфекцията да се развие, може да стане крайно неприятно!