Споделена история от Здраве

Спрях цигарите за втори път, сега ще надебеля ли?
Здравейте. Преди няколко години отказах цигарите за първи път. Бях пушала в продължение на около 10 години, но от първия път ми се получи, без да припаля. Тогава качих около 5 килограма, които не успях да сваля нито със спорт - фитнес и тичане, нито с диета - протеинова, нито с балансирано здравословно хранене тип от всичко по малко и през 2-3 часа. Примирих се с тези 5 кила отгоре, важното е, че бях здрава, не пуших и оформих мускулатура.
Тази година обаче направих фаталната грешка да припалвам като излизам. Може би защото бях в компания на пушачи или заради доброто старо време, лесно пропуших отново, въпреки 3-4 годишното прекъсване. Вече 5 месец пуша, но реших да спра. Сега се чудя дали няма пак да кача 5 кила, въпреки по-краткия период на тютюнопушене, което ще означава, че ще съм с 10 килограма по-тежка от преди първото спиране на цигарите.
Най-сериозният ми мотив за спирането сега на цигарите е, че с приятеля ми искаме да започнем опити за бебе. Другият ми въпрос е за колко време ще ми се изчисти организма? Трябва да ли да чакам година, за да опитам да забременея? Знам, че има жени, които си пушат спокойно и спират чак като забременеят, но аз искам да посрещна новия живот в чист организъм. Даже съм се ориентирала по здравословните храни.
Благодаря предварително за отговорите ви!

Коментари

1.   На тази картинка е описано какво след колко време ще се подобри, след спиране на цигарите:

http://www.oxygen.org.au/images/Benefits_of_quiting_female_19.7.11.bmp

Този път няма да качиш килограми. Спирай цигарите смело. Винаги е по-добре без тях.