Споделена история от Здраве

Боцкания и трепети по тялото
Здравейте. Момиче на 19 години съм. От около 2-3 месеца почти всеки ден усещам боцкане по тялото, рязко срязване, трептене на мускулите, дори ми се случи и на лицето, в продължение на 2-3 часа, на паузи, даже се виждаше. Когато написах в интернет за тези симптоми ми излезе множествена склероза, въпреки че мисля че имам само тези от симптомите които споменах, много се притесних възможно ли е наистина да е това? И на какъв лекар трябва да отида за да разбера? Мерси предварително.

Коментари

1.   Искам да ти разкажа какво се случи с мен. Имах такова нещо в продължение на месеци - десният ми крак трепкаше, усещах го като след изтръпване, сякаш по него върви ток. Особено силно се усещаше нощем. Аз също взех да се тревожа, още повече че имам познат с множествена склероза. И знаеш ли какво се случи един ден - без да искам стъпих на една стоманена тел, която проби джапанката ми и се заби в стъпалото на десния крак. Беше доста болезнено, кракът ми се наду целия и един ден не можех въобще да стъпвам.

Както и да е, всичко отмина и един ден се усетих че вече го няма това трепкане и тръпнене.

Та, направил съм си явно нещо като иглотерапия с тази тел :-)

Това ме навежда на мисълта, че може да се обърнеш към иглотерапевт - знае се, че по краката текат енергийни мередиани.

2.   звучи като мускулен тремор появява се при липса на магнезий.Затова много спортисти ядат банани...но отиди на лекар

3.   От авторката-Невроложката ми изписа витамини да пия,както и едни успокояващи хапченца,също така си направих и кръвна картина но още не са излезли резултатите

4.   Излязоха,но понеже ги видях онлайн и няма да се налага да ходя при личната ми лекарка,показах ги и на майка ми а тя е доста в час с такива неща въпреки че не е лекарка и ми каза че всичко е под контрол,допълнително снощи ми изтръпна крака,сега кожата ме сърби,кръвното ми пада от време на време,главата ме боли,и си мисля дали пък нещо друго ми няма,да не е нещо на мозъка..

5.   Стрес

6.   Има нещо, което се нарича есенциален(доброкачествен) тремор - това е естествената активност на нервите без да им е подаден сигнал от мозъка - понякога е по-силна, понякога по-слаба. Най-вероятно е това. По-горе някой писа за магнезий - да, магнезият е много важен минерал за правилната работа на нервната система и липсва в модерната диета. Затова яж повече зелени зеленчуци, салати и тнт.

7.   Тези симптоми се проявяват също и при ниски нива на витамин В12. Провери си също и щитовидната жлеза.