Споделена история от Здраве

Менструацията ми закъснява
Здравейте :) Моят проблем е че менструацията ми закъснява с 3-4 седмици. Девствена съм. Четох и много други неща за менструацията в този сайт и прочетох че това може да са само хормони или от времето. Все пак ужасно много се притеснявам понеже миналата година ми дойде за първи път. Още не съм свикнала. Ако някой е имал такъв проблем-ще се радвам да споделите! :)

Коментари

1.   Щом си девствена, поне няма какво да се притесняваш от бременност, но ако не ти дойде скоро, върви на лекар, защото наистина може да са някакви хормони, кистелозни яйчници и подобни. И колкото по-рано се разбере какъв е проблема, толкова по-добре. Обаче може и причината да е съвсем тривиална, стрес, рязко отслабване или нещо такова. Братовчедка ми беше в отбора по плуване и преди тежко състезание, заради интензивните тренировки, цикълът и спираше. Така, че дори това може да окаже влияние, обаче най-добре е да те види лекар. Не се тревожи, щом си девствена, най-много да те гледа на видеозон или да те прати за кръв и урина за да ти измерят хормоните. И ако се окаже, че хормоните ти са разбъркани ще ти предпише някакви хапчета.

2.   Вие кога най-сетне ще разберете, че първите 2-3 години цикълът е НЕРЕДОВЕН. Други фактори - стрес, смяна на климата, отслабване. Спрете се с тия теми вече.

3.   Дори да си девствена винаги може да забременееш при виртуален секс в Нета.
Мен сега Една ме съди за издръжка.
Представила е логове от провайдера, че го е правила точно с мен :)

Y D

4.   Здравей. До 1-2 години е нормално цикълът ти да е нередовен. Аз 6 години след първия цикъл имах такъв проблем. Но не се притесних, защото нямаше как да съм бременна и бях преживяла стрес, промяна на обстановката, наскоро.
Това е моят опит, но съвет не мога да ти дам. Ако още 1-2 седмици не дойде, по-добре иди на лекар. Но не се паникьосвай, защото може просто да е нередовен още..