Споделена история от Семейство

Проблемът е, че съм във влошени отношения с майка ми, а тя е наела адвокат
Не зная какво да правя!МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ!
ако някой е преживявал нещо подобно.

Баща ми почина преди няколко месеца,с майка ми не живеят заедно от около 15 години,но нямат развод.
апартамента,в който е живял той ,е наследство от неговия баща/т.е. моя дядо/на него и на сестра му.

Толкова години не съм поддържал връзка с баща си и сега всичко е много сложно за изпълнение.
апартаментът се дели на 3:между мен-леля ми и майка ми.доколкото знам по-голяма част отива при майка ми,в сравнение с мен/

Проблемът е че съм във влошени отношения с майка ми,тя е наела адвокат по раздрешаване на въпросното дело.

Аз съм безработен в момента.не знам за какво става дума,а както разбирате без пари за адвокат не зная как да постъпя...
моля ви кажете ми откъде да започна?

Възможно ли е майка ми да ми вземе и моята част?
при положение че съм безработен-как мога да започна да си търся правата?
много ви моля да ме насочите :
конкретно въпрсоите ми са следните?:
при създалата се ситуация на какъв процент имам право аз?
възможно ли е майка ми да вземе и моята част?
и откъде мога да започна ,за да се справя със създалата се ситуация?
Това е единствената възможност да ми се оправи живота!
имам много дългове и няма как да извадя пари за адвокат в момента!
много ви благодаря предварително.

Коментари

1.   Не знам точно какъв % е за теб. но това което знам със сигурност е, че по закон тя няма как да вземе твоята част, освен ако ти сам не й я прехвърлиш или продадеш. не знам как би могъл да се сдобиеш с адвокат, щом нямаш пари. но мисля че в ситуацията, нямаш нужда от такъв. вероятно адвокатът нает от нея е за да се оправи нотариалния акт, в който вероятно ще присъстват имената и на трамата ви, да се прехвърли на вас тримата. тя не може да продаде апартамента без ваше знание, това е незаконно, ако продадете апартамента, ще трябва да си разделите парите според процентното участие на всеки един от вас. тя ти е майка все пак, няма ли начин да поговориш с нея и да се разберете как ще постъпите?

2.   Виждал съм в някои вестници безплатни правни консултации, не помня в кои точно, поразрови се. Но при всички положения не можеш да бъдеш обезнаследен, въпросът е докога ще се точат делата.

3.   :Kолко се точи едно такова дело?

4.   Има обстоятелства, според които тя може да извоюва и твоята част. Но не съм адвокат, не мога да ти помогна. При нас, къщата на баба и дядо по наследство се падаше на майка ми и на леля ми. Но тъй като леля ми в продължение на години не беше дала и една стотинка за поддръжката на дома, след дело, проточило се около година, майка отне поравата и върху половината имот - т.е. имота 100% остана на майка ми. Потърси из пресата безплатни правни консултации.

5.   Има Закон за правната защита, намери го и го прочети, ако не се лъжа според липса на финансова възможност, може да ти бъде назначен служебен защитник в хода на самото дело. Заинтересувай се и от Закона за наследството. Успех!

6.   От номер 5 като допълнение : Погледни Закона за правната защита (помощ), доколкото мисля трябва да подадеш молба в съда, за да ти назначат служебен защитник.