Споделена история от Здраве

Често срещан проблем при жените/момичетата
Здравейте, момиче съм на 16 години и имам проблем с тъмните кръгове под очите.
От някъде една години ми се появиха тъмни кръгове под очите. Може би защото се преместихме в друг град, може би от стреса и всичката промяна, от недоспиване... Като цяло съм наясно от какво се получават и съм се интересувала също така и как се премахват.
Пробвала съм със замразени торбички от чай (лайка, черен), краставици.. С кремове не съм, защото мисля, че съм твърде малка, но каквото и да съм пробвала не действа. Използвам коректор и фон дю тен за да ги прикривам, но не върши много работа, а имам перфектна кожа, което е рядкост за момичетата в пубертета и не искам още от сега да започвам с грима, защото се харесвам и без него.
Та въпроса ми към вас, дами, които може би знаете повече за това и сте се сблъсквали с този проблем е как се справяте с тъмните кръгове и има ли изобщо решение на този проблем? Ако можете да ми предложите някакъв продукт или метод за отстраняването на тези неприятни кръгове ще е страхотно.. :)
Моля редакторите да публикуват моята история, благодаря предварително! Ии се извинявам, ако съм допуснала правописни грешки..

Коментари

1.   Това не мисля, че е момичешки проблем... имал съм тъмни кръгове под очите най-често при по-голяма умора и недоспиване. Пробвай да се наспиваш няколко дни подред по около поне 8 часа и виж как ще е.

2.   Имам тъмни кръгове под очите и съм пробвала същите методи като теб, но при мен нямаха никакъв резултат. И кремовете не ми помогнаха, да ти кажа. При мен кръговете намаляха, когато започнах да спя повече, но все пак си останаха , не изчезнаха напълно. Най-добре е да се посъветваш с дерматолог...има някои процедури,които ще ги позаличат.

3.   Пробвай да пиеш повече вода :)

4.   И аз имам тъмни кръгове и изглеждам ужасно. Имам чувството, че ме състаряват с 10 години! Ами при мен изчезват само по време на отпуската, т. е. след доста дни интензивна почивка. През годината явно никога не успявам да се наспя достатъчно, пък и стреса си казва думата. Единственото, което правя е да ги замазвам с коректор за да не изглеждам ужасно. Та май единственото, което мога да те посъветвам е да гледаш да спиш достатъчно. Пък дано има ефект.

5.   А съм момиче на 17 години, от както се помня имам тъмни кръгове. Дори да спя по 12 часа и да пия 2 литра вода на ден те не изчезват. Единственото ми спасение е коректорът, всяка сутрин слагам и само той ми помага.