Споделена история от Тинейджърски

Презерватива се скъса, но не съм свършвал
Става въпрос, че докато правехме секс с приятелката ми, усетих че по едно време презервативът се скъса и веднага спряхме. Знам че преди да свършиш се отделя предекулационна течност, която съдържа минимално количество сперматозоиди. Когато презервативът се скъса, не бях чак толкова възбуден и въобще не бях пред свършване. Та какво ще ме посъветвате вие, да купя ли ЕСКАПЕЛ или да се моля нищо да не е станало? Хич не ми се ще да я бутам с тези конски хормони, все пак е само на 16...

Коментари

1.   Първо Ескапел не е конски хормон, а чисто човешки, които имат всички бременни жени и ги предпазва от повторно загнездване на оплодена яйцеклетка - т.е. Ескапел не е нещо ненормално, страшно....
Ако бяхте над 18 г. Във вашия случай бих казала все пак да не взимате хапчето, но на вашата възраст не можете изобщо да рискувате. Вземете хапчето и живейте спокойно.
Ние ползваме също кондоми за контрацепция, за 12 г. Се е пукал 2 пъти и съм вьимала Ескапеле без особени странични ефекти, освен, че ти се размества малко цикъла - идва по късно или веднага....

2.   До номер 1: Не знам дали си забелязала, но авторът е момче.
До автора: Не ти го препоръчвам. Ескапел е хормонова бомба, така го наричам аз, и не е хубаво да се взима просто защото ти се е скъсал презерватива. Напълно обърква женския организъм!

3.   Не слушай 1. Няма смисъл да я тровиш. Не се забременява толкова лесно, колкото си мислиш. Дори да свършиш в нея, тя е в овулация, в идеално здраве сте о ме сте под стрес, шанса е едва 20 на 100, а при вас е почти невъзможно. Би било истинско чудо, ако е станало нещо. То и при ескапела не е съвсем сигурно.

4.   Споко.. нищо не се е случило, повярвай ми. ;]

5.   Глупости! Стига се шашка!
Предеякулационна течност ала-бала... Хората по половин година се опитват да направят бебе - "работят" здраво по въпроса и то в най-подходящите дни, и пак нищо не става, той тръгнал за един скъсан презерватив и без изпразване да се притеснява...

6.   Не вярвам да има нужда от Ескапел, понеже 99,9% не е станало нищо, но съм изпадал в твоята ситуация, така че знам какво е напрежението, и в крайна сметка съм сигурен, че приятелката ти все пак ще пие хапчето, дори и да е просто за всеки случай.
Не е нещо лошо, но не е никак хубаво да се прекалява с Ескапел, така че следващият път или по-внимателно, или приятелката ти да мине на противозачатъчни, макар да не съм сигурен дали са препоръчителни на нейните години.
В заключение едно питане към коментар номер 1 - ти сериозно ли правиш секс 12 години с постоянен партньор и ползвате презервативи? Това е меко казано шокиращо за мен, но ето че за пореден път се убеждавам, че явно в този свят наистина всичко е възможно. :)

8.   По-добре един път Ескапеле, отколкото мама и тате на 16. Презервативите не се късат много често, така, че няма от какво да се притесняваш. Едва ли ще и се наложи да пие Ескапеле втори път, а от 1 път няма да и стане нищо. Лошото е ако се прекалява. Но щом вие сте достатъчно умни да ползвате презервативи, браво за което, няма да имате проблеми, че 1 път е пила Ескапеле

9.   Разсъждавайки като номер 8, ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ малди жени от малки си скапват хормоналния баланс, и после - поликистозни яйчници, "не мога да зачена" и т.н...
Когато има сериозен риск (изпразване) - да! Но когато няма никакъв риск е направо налудничаво да си скапеш здравето за едното нищо.