Споделена история от Здраве

Вега тест и напълняване?
Здравейте!
Искам да напълнея и за това ходих да си направя Вега тест, за да разбера кои храни се усвояват добре от организма ми. Наистина имам нужда от напълняване. Момиче на 21 години съм и съм до 40 килограма, не повече, а съм висока 1, 67 м. И така, направих си теста и човека зад машината, който ми го прави, каза, че трябва да се храня само с храните излезли в зелено. Но някак не мога да разбера как за напълняване не трябва да ядеш свинско и телешко, а само заешко, пуешко и бяло пилешко месо. Не мога да ям нищо със шоколад и мед. А зеленчуците са ми само крастевица и морков. За плодовете да не говорим.. без банани, мандарини, малини, диня, пъпеш и т. н. Единствено ябълки, портокали и къпини. Малко ми е странно това, защото знам, че за напълняване трябва свинско, телешко, повече зеленчуци, млечни продукти и тестени изделия. Вие как мислите? Дали да опитам тази диета или да не се занимавам с нея? И моля, ако някой знае как да напълнея да ми каже. Благодаря предварително и се извинявам, ако има правописни грешки (пиша на бързо от телефона)!

Коментари

1.   Нещата в зелено са за отслабване, ти щом искаш да напълнееш трябва да наблягаш нещата в червено. По принцип Вега тестът е тест за усвояване на храните. Нещата в червено са тези, които организмът на човек не може да усвои добре и от тях се напълнява. Нормално хората си правят Вега тест за отслабване, а не за напълняване :)

2.   Почни с пици и банички, пържени картофи почти всеки ден, и гледай ефекта. Само един ден да не съжалаяваш!

3.   Според мен имаш някакъв проблем и трябва да отидеш на изследвания, а относно диетата разбира се че трябва да я пробваш. Аз съм на 16 и съм 48 килограма :Д 1.58 см Да не говорим колко болести има затова по-добре пробвай диетата и ако не качиш килограми отивай на лекар

4.   Авторката.
Благодаря ви. Само забравих да кажа, че човека ме пита дали искам да напълнея и после каза да се храня само със храните в зелено. Накрая каза да приемам повече млечни храни, но на мен в зелено са ми обезмаслени или ниско маслени. А пък масло и олио - забранени.. За това се чудя дали това с този тест има нещо вярно.

5.   За да напълнееш, не означава, че трябва да приемаш банички, пържени картофи и т. н. За да напълнееш ти трябват храни, богати ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на белтъци(те са необходими за нормалното функциониране на организма ти) и храни, богати на въглехидрати(картофи, ориз, царевица, хляб, юфка, дори спагети и т. н. ), които можеш да намериш дори в интернет. Все пак това, че ще напълняваш, не означава, че трябва да го правиш по лошия начин, водещ до наднормено тегло. Имам предвид, че на теб ти трябва да напълнееш здравословно, без да се тъпчеш с мазнини/пържени, мазни, вредни храни и т. н.

Доколкото знам, салати, краставици и част от нещата, които си написала горе се използват за отслабване, НО все пак те съветвам да отидеш при друг специалист за второ мнение.
Успех!

6.   От авторката До номер 5. Благодаря ти много за коментара. Ще приема съвета ти и ще опитам с повече въглехидрати и белъци.