Споделена история от Здраве

Екзема, помощ
Имам един приятел, който има екзема на крака. Доста е зле и ме притеснява много, защото дядо ми ми каза, че може да се разпространи и да направи големи поразии. А тя е доста зле, около 10тина сантиметра в диаметър е и приятеля ми я маже с един крем на Бочко. Доста е релефна кожата на мястото и е доста сцепена с цепнатини около 6 милиметра приблизително (на око прецених).
Въпроса ми е дали има някакво лечение, къде и колко ще струва приблизително.

Коментари

1.   Да не би да е котешки лишей? Ако е с кръгла, овална форма с ясни граници най-вероятно да е това. Не го мокри при всички положения. Отиди на кожен лекар. Не е скъпо лечението, мехлеми като дактакорд и фингофин (по спомени май тези бяха) са до 10 лв., има антимшкотичен спирт и още едно лилаво лекарство

2.   Попитaйте в aптеки ( зaдължително консултирaйте ) зa Целестодерм или Менaдерм. И двете сa външни рaни от рaзлични причинители със съдържaния нa aнтибиотик.
Също сaмостоятелно може сaмо с 100% нaтурaлен гел от aлое верa, той имa свойството дa прониквa и дa лекувa и отвътре. Дори се ползвa в много случaи кaто нaчин зa придвижвaне нa други кремове, мехлеми и т. н.
При всички положения обaче, първо нa кожен лекaр/дермaтолог, зa дa се устaнови причинaтa. Aко е просто от сухотa нa кожaтa и рaзчесaно, може сaмо с aлое верa и кокосово мaсло дa мaже едновременно.

3.   здравей,
не искам да те плаша, но аз мислех че имам екзема но като ходих на кожен лекар се оказа гъбична инфекция на която ако не се обърне внимание има сериозни последици.. Ако не беше майка ми да ме накара да ида.... , Най - добре да иде на преглед, всичко може да е...
Късмет

4.   От автора:
От доста време я има тази инфекция. И понеже работи тежка работа и се налага да се къпе всеки ден, което прави невъзможна възможността да не мокри мястото. А иначе мисля, че е ходил на преглед... Има я от няколко години и го сърби и боли често. Не може да напусне работа, защото изхранва семейството си с нея. Някакви други съвети освен кремовете?

5.   от номер 3: мен също ме болеше и сърбеше,но беше сравнително малка.. с форма на геврек, в кръгчето имаше кръгче.. и размер на орех. като е ходил на преглед какво са му казали?

6.   Има много видове екземи и всяка си има своето лекарство. Да отиде на дерматолог, той ще го прегледа и ще вземе проба от раната да я изследват за да установят вида бактерия и лекарството срещу нея. Е да, ако няма социани осигуровки прегледа, изследванията и лекарството сигурно ще излязат стотина лева общо, но ако има не виждам какъв е проблемът. А за да не се мокри - има специални лепенки за баня - всякакви размери и форми. Тук не е нито болница, нито аптека, особенно ако става дума за екземи, дето за 30 вида сигурно и всяка се лекува различно.

7.   Само БЯЛ КРЕМ РАЧЕВ за екзема 7-8 лева кутийката мисля беше.